Aparat na zęby to dobra inwestycja w Hollywood Smile ?

Redakcja portalu
Uśmiechnięta kobieta z aparatem na zębach niewidocznym w futrzanym kapturze

By mieć piękny i biały uśmiech współczesna stomatologia oferuje wiele możliwości. Oferta lecznicza jest bardzo szeroka.

Marzenie o pięknym uśmiechu, czyli: zdrowych, prostych i białych zębach, w XXI wieku jest realne do zrealizowania. Człowieka zdrowego, zadowolonego, pewny siebie z szerokim uśmiechem postrzegamy jako człowieka sukcesu. Czy my także możemy być tak postrzegani? Czy nieskazitelny uśmiech doda nam pewności siebie? Jak doprowadzić aby nasze wysiłki w tym kierunku nie poszły na marne? O tym w artykule.

Czy wybielanie krzywych zębów ma sens?

Hollywood Smile w stomatologii estetycznej to synonim perfekcyjnego uśmiechu. Nie każdy rodzi się z prostymi, czy białymi zębami. Dlatego do metamorfozy uśmiechu, podejść trzeba z długoterminowym założeniem, by to co wybierzemy i zostanie zrobione, cieszyło nas przez wiele lat.
Zadamy sobie pytanie: czy wybielanie krzywych zębów ma sens? Pewnie wielu powie, że bialutki uśmiech to pół sukcesu.
Według wielu osób, wybielone zęby same w sobie są już bardziej estetyczne, niż ich żółtawe wersje. Niestety krzywe zęby nie pozwalają na doczyszczanie stłoczonych powierzchni. Dlatego te przestrzenie z czasem, ponownie pokryje osad nazębny, czy też będą ulegać przebarwieniom. Cały wysiłek i wyłożone pieniądze by mieć piękny uśmiech, nie przyniosą długotrwałych rezultatów.

 

Czy zakładanie licówek na krzywe zęby ma sens?

Licówki to szybka i nie najdroższa metoda natychmiastowej metamorfozy uśmiechu. Licówki, czyli bardzo cieniutka, bialutka protetyczna nakładka naklejana na wargową stronę zęba, pozwala niemal z godziny na godzinę zmienić diametralnie uśmiech. Ale czy na długo? Wiele wad zgryzu nie stoi w miejscu, co oznacza, że z czasem skrzywienie zębów może się powiększyć. Jeśli to będzie dotyczyć naszych zębów z precyzyjnie wykonanymi i idealnie naklejonymi licówkami, to uzyskany efekt będzie się z czasem tylko pogarszał. Pomyślcie o tym.

Uśmiechnięty mężczyzna z niewidocznym aparatem na zębach z słychawkami na uszach z telefonem w ręku

Realizujemy swoje marzenia o pięknym uśmiechu i zdrowych zębach

Czy korony protetyczne lub kompozytowe to najlepsza droga do pięknego uśmiechu?

Tak, korony protetyczne są powszechnie używane w celu szybkiej zmiany uśmiechu. Lecz należy pamiętać o zasadach mówiących, że ząb z koroną protetyczną trudno w przyszłości przesuwa się ortodontycznie – trudem jest przyklejenie zamków na koronę i ich utrzymanie się na zębie.

Decydując się na tą metodę poprawy uśmiechu, możesz utrudnić sobie i lekarzowi leczenie ortodontyczne w przypadku zmiany zdania w przyszłości. Do leczenia ortodontycznego wad zgryzu u pacjentów z licówkami, czy licznymi koronami, coraz częściej wybiera się przezroczyste nakładki ortodontyczne.

 

Czy aparat na zęby to najlepsza inwestycja w Hollywood Smile?

Jeśli masz widoczną gołym okiem wadę zgryzu, lub wątpliwość czy twoje zęby dobrze stoją w łuku, przed metamorfozą uśmiechu, zapisz się na konsultację do ortodonty. Niestety, większość ludzi na świecie ma mniejszą lub większą wadę uzębienia (stłoczenia zębów, nachylenia zębów), i dlatego uzasadniona jest taka wizyta.
By nasz Hollywood Smile był długoletni, najbardziej rozsądnym będzie zainwestować w konsultacje i ewentualne leczenie ortodontyczne na samym początku. Prostowanie zębów po rekonstrukcjach protetycznych jest znacznie bardziej skomplikowane, albo wręcz nie można go przeprowadzić. Dlatego jeśli nie jesteś pewny kroków jakie należy podjąć by mieć olśniewający uśmiech, poradź się ortodonty.

 

Metody estetycznego leczenia ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne wad zgryzu u części pacjentów można przeprowadzić bardzo estetycznymi aparatami np. stałymi aparatami estetycznymi w których zamki wykonane są z kwarcu lub przeziernych tworzyw sztucznych. Na popularności zyskują również estetyczne przezroczyste nakładki ortodontyczne.

UWAGA! Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia ortodontycznego. Pamiętaj aparat ortodontyczny (np. stały, nakładkowy) to wyrób medyczny który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i ortodontycznej oraz jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Umieszczone cenniki nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i są publikowane tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Artykuł nie jest sponsorowany.
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody portalu jest zabronione.

 

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI