Dr Smile nakładki

Komórka z ekranem z napisem Dr SMile. Obok dwie nakładki prostujące na zęby i logo dentysta radzi pl

Dr Smile to nakładki prostujące zęby dostępne w Polsce. W paru krajach Europy aparat ten zdobył już swoich odbiorców. Cechują go m.in.: jasne zasady płatności, pakiety podzielone w zależności od stopnia ciężkości wady zgryzu, wirtualne wizyty kontrolne, oraz wysokiej jakości materiał samych nakładek. Materiał ClearQuartz, jest nowoczesnym i bezpiecznym rozwiązaniem technologicznym, wykorzystanym do produkcji i formowania nakładek. Produkuje się je w Niemczech i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Dr Smile Polska

Nakładkami Dr Smile leczyć się można w placówkach partnerskich zlokalizowanych w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu i w Warszawie. Z każdym miesiącem w Polsce, ilość gabinetów stomatologicznych, oferujących tą metodę prostowania zębów wzrasta. Jeśli natomiast wyjedziesz za granicę, to placówki partnerskie znajdziesz w: Niemczech, Hiszpanii i Francji.

Cena

Dr Smile oferuje bezpłatny skan 3D zębów, oraz darmowe przedstawienie cyfrowego planu leczenia ortodontycznego.

W Dr Smile cene za pakiety można płacić zarówno w całości, jak też rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Szyna retencyjna Dr Smile jest w cenie każdego pakietu. Dla porównania na polskim rynku również bezpłatne plany leczenia otrzymasz np. w Clear Correct czy Orthero. Płatne plany leczenia wykonywane są natomiast w Invisalign, Clear Aligner czy Orthocaps.

Tabela przedstawia ceny DrSmile w zależności od leczonej wady zgryzu.

6 790 zł lekka wada
8 990 zł średnia wada
11 390 zł duża wada

Po zatwierdzeniu planu leczenia, konsultant Dr Smile powie Ci telefonicznie kiedy można spodziewać się dostawy nakładek tzw. DrSmile-Box, pod wskazany przez Ciebie adres. Najczęściej wyprodukowanie i przesyłka nakładek trwa do 10 tygodni, ale producent podkreśla że jest to maksymalny czas oczekiwania.

Faktury można spodziewać się po tygodniu od zaakceptowania planu leczenia. Na wybranie metody płatności otrzymuje się 30 dni. Płatność rozłożona na 12 miesięcy zawiera 0% stopy procentowej, natomiast płatność rozłożona na 60 miesięcy zawiera 9,9% stopy procentowej.

Alternatywą dla propozycji Dr Smile może dla wielu Polaków okazać się leczenie nakładkami Hello Smile. W tej firmie pakiety leczenia są tańsze.  Nakładkami tymi można leczyć te same wady zgryzu. Natomiast rozpoczęcie leczenia może mieć miejsce wcześniej, ze względu na produkcję nakładek w kraju a tym samym szybszą ich dostawę.

Pakiety

Dr Smile dostępny jest w trzech pakietach leczniczych.

Pierwszy pakiet przeznaczony jest do korekty np. niewielkich wad zgryzu typu małe stłoczenia zębów, czy do ponownego leczenia ortodontycznego, w przypadku początku nawrotu wady.

Średni pakiet obejmuje możliwość wyprostowania większego stłoczenia zębów, czy wad z grupy zgryzów głębokich, czy otwartych.

Trzecim pakietem, w cenie 8 990 zł, ortodonta wyleczyć może bardziej kompleksowe wady zgryzu, które składają się z kilku nieprawidłowości, i należy prowadzić je znacznie dłużej niż pół roku.

Black Friday 2021

wiaty autobuoswe z plakatami nakladek dr smile i promocja cenowa na black friday

W listopadzie 2021 w całej Polsce widoczna jest kampania marketingowa Dr Smile. Na wielu przystankach autobusowych i tramwajowych rozmieszczone są plakaty z promocją na Black Friday.  Promocja obejmuje rabat 1 200 zł na leczenie nakładkami.

Czas leczenia

Przeźroczysty system nakładek ortodontycznych Dr Smile, stosowany jest w celu wyleczenia wielu rodzajów wad ortodontycznych. W związku z tym, że leczenie prowadzi się na podstawie wcześniej wykonanego cyfrowego planu leczenia, to czas terapii znany jest pacjentowi już na samym początku. Przy prawidłowym użytkowani nakładek, czyli noszeniu ich na zębach 22 godziny na dobę i zmianie na kolejny zestaw co 2 tygodnie, leczenia powinno przebiegać prawidłowo.

  • stłoczenie zębów można wyleczyć już w 6-10 miesięcy,
  • diastemę (szparowatość) można wyleczyć w około 7 miesięcy,
  • zgryz głęboki, poprawić można nawet już w pół roku.

Ból

Nakładki Dr Smile wymieniamy co 2 tygodnie, na nowe. Pacjent podczas zakładania nowej pary, może poczuć ucisk na zęby. Użytkownicy nakładek określają ten moment bardziej jak dyskomfort, niż ból. Nakładki wykonane są z delikatnie elastycznego materiału, dlatego ich ucisk w trakcie przesuwania zębów, jest  na poziomie do zaakceptowania dla każdego.

Aplikacja DrSmile-App

By proces leczenia przebiegał prawidłowo należy regularnie uczestniczyć w wizytach kontrolnych. W tradycyjnej ortodoncji, należy co około 6 tygodni przyjeżdżać do gabinetu na wizyty. W cyfrowej ortodoncji, jaką jest Dr Smile, pacjent dysponuje aplikacją DrSmile-App. Raz w tygodniu, telefonem wykonuje zdjęcia postępów swojego leczenia, i za pośrednictwem aplikacji, wysyła je do lekarza prowadzącego. Bez wychodzenia z domu otrzymuje informację, czy leczenie przebiega prawidłowo. Jeśli zęby nie podążają prawidłowo w kolejnych etapach leczenia, lekarz ma możliwość natychmiast zareagować i rekomendować właściwe postępowanie.

Opinie

Dr Smile opinie ma głównie pozytywne. Pacjenci cenią sobie komfort użytkowania nakładek. Estetyka, przejrzystość i kształt sprawiają, że po etapie przyzwyczajenia się, noszenie ich na zębach nie sprawia problemu. Stała cena i brak wizyt kontrolnych w gabinecie, to kolejne atuty o których można przeczytać w opiniach.

Kiedyś naprawdę wstydziłem się swoich zębów i miałem niskie poczucie własnej wartości. Leczenie z DrSmile było moim zbawieniem! Wreszcie mogę się śmiać swobodnie, stałem się inną osobą.

– Nate 28, Londyn

Duże znaczenie dla pacjentów ma posiadanie aplikacji DrSmile-App, poprzez którą mają bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym, i wysyłają zdjęcia zębów, w celu cotygodniowej kontroli.

Warto podkreślić, że strona internetowa posiada 10 wersji językowych tj.: AT | CH | DE | EN | ES | FR | IT | NL | PL | SV

Niestety, ze względu na to że nie ma wizyt kontrolnych u dentysty podczas leczenia, pacjent może mieć korygowane jedynie małe lub średniej wielkości wady zgryzu. Jest to źródło negatywnych opinii, jeśli po wykonaniu skanu zębów otrzymuje się brak kwalifikacji do leczenia tym aparatem.

Dygresje autorki

Na polskim rynku z każdym rokiem przybywa firm leczących nakładkami prostującymi na zęby. Coraz trudniej zorientować się , która z nich jest dla mnie najlepsza. Warto wiedzieć, jakie systemy leczenia wad ortodontycznych proponują różne firmy. Przecież każdy ma odmienne potrzeby, inne wady zgryzu. Wszyscy jednak bezwzględnie muszą pamiętać, że prostujemy zęby zdrowe, wyleczone. Tylko wówczas wysiłek i pieniądze włożone w prostowanie zębów przyniosą rezultat i spełnią się nasze marzenie o Holliwood Smile.

Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia nakładkami. Pełen zakres informacji uzyskasz bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI