Dr Smile nakładki

Komórka z ekranem z napisem Dr SMile. Obok dwie nakładki prostujące na zęby i logo dentysta radzi pl

Dr Smile to nakładki prostujące zęby dostępne w Polsce. W paru krajach Europy aparat ten zdobył już swoich odbiorców. Cechują go m.in.: jasne zasady płatności, pakiety podzielone w zależności od stopnia ciężkości wady zgryzu, wirtualne wizyty kontrolne, oraz wysokiej jakości materiał samych nakładek. Cena nakładek Dr Smile wynosi od 147,00 zł miesięcznie lub 6,790 zł płatne jednorazowo, aż do 246,00 zł płatne miesięcznie lub 11,390 zł podczas płatności jednorazowej. Na facebooku można przeczytać opinie zarówno dobre jak i negatywne o obsłudze czy leczeniu nakładkami Dr Smile. W tym artykule przeczytasz najnowsze informacje na ten temat.

Dr Smile Polska

Nakładkami Dr Smile leczyć się można wykonując skan w w placówkach partnerskich zlokalizowanych w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Łodzi oraz w Poznaniu. Z każdym miesiącem w Polsce, ilość gabinetów stomatologicznych, oferujących tą metodę prostowania zębów wzrasta. Jeśli natomiast wyjedziesz za granicę, to placówki partnerskie znajdziesz np. w: Niemczech, Hiszpanii i Francji.

Motto roku 2022 firmy DrSmile Polska brzmi: „Kto się uśmiecha ten wygrywa”. Firma podkreśla, że już w 4 miesiące może zmienić uśmiech wielu pacjentów. Warto wiedzieć jakimi metodami i nakładkami można wyprostować zęby.

Cena 2022

Dr Smile oferuje bezpłatny skan 3D zębów, oraz darmowe przedstawienie cyfrowego planu leczenia ortodontycznego.

W Dr Smile cene za pakiety można płacić zarówno w całości, jak też rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Szyna retencyjna Dr Smile jest w cenie każdego pakietu. Dla porównania na polskim rynku również bezpłatne plany leczenia otrzymasz np. w Clear Correct czy Orthero. Płatne plany leczenia wykonywane są natomiast w Invisalign, Clear Aligner czy Orthocaps.

Tabela przedstawia ceny nakładek Dr Smile w 2022 roku.

Dr Smile cena Wada zgryzu
6 790 zł lekka
8 990 zł średnia
11 390 zł duża

Po zatwierdzeniu planu leczenia, konsultant Dr Smile powie Ci telefonicznie kiedy można spodziewać się dostawy nakładek tzw. DrSmile-Box, pod wskazany przez Ciebie adres. Najczęściej wyprodukowanie i przesyłka nakładek trwa do 10 tygodni, ale producent podkreśla że jest to maksymalny czas oczekiwania.

Faktury można spodziewać się po tygodniu od zaakceptowania planu leczenia. Na wybranie metody płatności otrzymuje się 30 dni. Płatność rozłożona na 12 miesięcy zawiera 0% stopy procentowej, natomiast płatność rozłożona na 60 miesięcy zawiera 9,9% stopy procentowej.

Pakiety

Dr Smile dostępny jest w trzech pakietach leczniczych.

Pierwszy pakiet przeznaczony jest do korekty np. niewielkich wad zgryzu typu małe stłoczenia zębów, czy do ponownego leczenia ortodontycznego, w przypadku początku nawrotu wady.

Średni pakiet obejmuje możliwość wyprostowania większego stłoczenia zębów, czy wad z grupy zgryzów głębokich, czy otwartych.

Trzecim pakietem, ortodonta wyleczyć może bardziej kompleksowe wady zgryzu, które składają się z kilku nieprawidłowości, i należy prowadzić je znacznie dłużej niż pół roku.

Black Friday

wiaty autobuoswe z plakatami nakladek dr smile i promocja cenowa na black friday

W listopadzie zeszłego roku w całej Polsce widoczna jest kampania marketingowa Dr Smile. Na wielu przystankach autobusowych i tramwajowych rozmieszczone są plakaty z promocją na Black Friday.  Promocja obejmuje rabat 1 200 zł na leczenie nakładkami.

Opinie

Dr Smile opinie ma głównie pozytywne. Pacjenci cenią sobie komfort użytkowania nakładek. Estetyka, przejrzystość i kształt sprawiają, że po etapie przyzwyczajenia się, noszenie ich na zębach nie sprawia problemu. Stała cena i brak wizyt kontrolnych w gabinecie, to kolejne atuty o których można przeczytać w opiniach.

Kiedyś naprawdę wstydziłem się swoich zębów i miałem niskie poczucie własnej wartości. Leczenie z DrSmile było moim zbawieniem! Wreszcie mogę się śmiać swobodnie, stałem się inną osobą.

– Nate 28, Londyn

Duże znaczenie dla pacjentów ma posiadanie aplikacji DrSmile-App, poprzez którą mają bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym, i wysyłają zdjęcia zębów, w celu cotygodniowej kontroli.

Warto podkreślić, że strona internetowa posiada 10 wersji językowych tj.: AT | CH | DE | EN | ES | FR | IT | NL | PL | SV

Niestety, ze względu na to że nie ma wizyt kontrolnych u dentysty podczas leczenia, pacjent może mieć korygowane jedynie małe lub średniej wielkości wady zgryzu. Jest to źródło negatywnych opinii, jeśli po wykonaniu skanu zębów otrzymuje się brak kwalifikacji do leczenia tym aparatem.

Forum

Opinie na forum jak każda firma tak i Dr Smile ma różne. Przeważają te pozytywne np. że po leczeniu można śmiać się swobodnie, że są bezbolesne czy że wpływają na zwiększenie pewności siebie. Negatywne opinie dotyczą braku szybkiego wykonania planu leczenia lub trudności w dodzwonieniu się do biura obsługi. Na facebooku od paru miesięcy pokazują się reklamy Dr Smile zarówno o walorach leczenia jak i korzystnych promocyjnych cenach. Warto śledzić social media tej firmy by w porę dowiedzieć się np. o obniżonych cenach za leczenie.

Czas leczenia

Przeźroczysty system nakładek ortodontycznych Dr Smile, stosowany jest w celu wyleczenia wielu rodzajów wad ortodontycznych. W związku z tym, że leczenie prowadzi się na podstawie wcześniej wykonanego cyfrowego planu leczenia, to czas terapii znany jest pacjentowi już na samym początku. Przy prawidłowym użytkowani nakładek, czyli noszeniu ich na zębach 22 godziny na dobę i zmianie na kolejny zestaw co 2 tygodnie, leczenia powinno przebiegać prawidłowo.

  • stłoczenie zębów można wyleczyć już w 6-10 miesięcy,
  • diastemę (szparowatość) można wyleczyć w około 7 miesięcy,
  • zgryz głęboki, poprawić można nawet już w pół roku.

Ból

Nakładki Dr Smile wymieniamy co 2 tygodnie, na nowe. Pacjent podczas zakładania nowej pary, może poczuć ucisk na zęby. Użytkownicy nakładek określają ten moment bardziej jak dyskomfort, niż ból. Nakładki wykonane są z delikatnie elastycznego materiału, dlatego ich ucisk w trakcie przesuwania zębów, jest  na poziomie do zaakceptowania dla każdego.

Aplikacja DrSmile-App

By proces leczenia przebiegał prawidłowo należy regularnie uczestniczyć w wizytach kontrolnych. W tradycyjnej ortodoncji, należy co około 6 tygodni przyjeżdżać do gabinetu na wizyty. W cyfrowej ortodoncji, jaką jest Dr Smile, pacjent dysponuje aplikacją DrSmile-App. Raz w tygodniu, telefonem wykonuje zdjęcia postępów swojego leczenia, i za pośrednictwem aplikacji, wysyła je do lekarza prowadzącego. Bez wychodzenia z domu otrzymuje informację, czy leczenie przebiega prawidłowo. Jeśli zęby nie podążają prawidłowo w kolejnych etapach leczenia, lekarz ma możliwość natychmiast zareagować i rekomendować właściwe postępowanie.

Dygresje autorki

Na polskim rynku z każdym rokiem przybywa firm leczących nakładkami prostującymi na zęby. Coraz trudniej zorientować się , która z nich jest dla mnie najlepsza. Warto wiedzieć, jakie systemy leczenia wad ortodontycznych proponują różne firmy. Przecież każdy ma odmienne potrzeby, inne wady zgryzu. Wszyscy jednak bezwzględnie muszą pamiętać, że prostujemy zęby zdrowe, wyleczone. Tylko wówczas wysiłek i pieniądze włożone w prostowanie zębów przyniosą rezultat i spełnią się nasze marzenie o Holliwood Smile.

Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia nakładkami. Pełen zakres informacji uzyskasz bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz jeszcze:

13 komentarzy

Eryk 17 lutego 2022 - 09:18

Mam pytanie odnośnie swoich zębów a raczej ankiety do której przystąpiłem i udało mi się ją ‘’zaliczyć” i wyszło ze mogę umówić się na skan zębów ale wiele pytań nie byłem pewny odnośnie swoich zębów , wiec moje pytanie brzmi czy mogę wysłać zdjęcia swoich zębów bo jak wysłałem je konkurencyjnie firmie to powiedzieli ze się nie nadają na korekcje nakładkami a nie chciał bym przyjeżdżać na marne i robić sobie nadzieji . Pozdrawiam ☺️

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 17 lutego 2022 - 23:41

Witam, zadał Pan ważne pytanie. Każdy lekarz i każda firma nakładkowa ma inne doświadczenie w pracy z nakładkami. Są systemy nakładkowe którymi leczyć można jedynie niewielkie wady zgryzu, ale jest coraz więcej specjalizujących się w bardziej skomplikowanych wadach. Niestety bez m.in. skanu zębów i wykonania cyfrowego (wstępnego) planu leczenia nie dowie się Pan czy dana firma i lekarz są w stanie Pana wyleczyć. Obecnie w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Zęby na medal” zarówno skan jak i plan leczenia otrzymuje pan za darmo. Zapraszam do skorzystania i otrzymania może odmiennej odpowiedzi. Powodzenia życzę w podjęciu leczenia ortodontycznego.

Odpowiedz
Sylwia 6 marca 2022 - 22:47

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące skanu wykonywanego w dr smile. Mam na zębach retainer.Czy skan nie powinien być wykonany dopiero po zdjeciu retainera? Nie bedzie to mialo wpływu na efekt leczenia? Dodatkowo konsultant nie zwrócił mi uwagi na to ze powinnam najpierw upewnić się, że zęby są zdrowe. Co Pani o tym sądzi? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 7 marca 2022 - 23:45

Witam, Pani spostrzeżenia są bardzo słuszne. Po pierwsze Dr Smile w Polsce ma tylko placówki partnerskie, w których wyznaczeni pracownicy wykonują jedynie skan zębów! Skan może robić zarówno lekarz jak i asystentka lub asystent :( Te osoby wykonujące skany nie mają żadnego obowiązku z Państwem rozmawiać… jest to bardzo trudne dla polskiego pacjenta przyzwyczajonego do tego żeby w gabinecie porozmawiać o stanie swoich zębów czy dziąseł. U Pani ma to szczególne znaczenie. Najczęściej retainer należy zdjąć tuż przed leczeniem ortodontycznym (od lekarza zależy kiedy). Tak samo zęby powinny być zbadane i zdrowe by je ortodontycznie przemieszczać. Ta część usług jaką świadczy Dr Smile jest mocno ograniczona. Proszę rozejrzeć się gdyż w Polsce jest wiele małych i średniej wielkości firm nakładkowych leczących podobne wady za podobne pieniądze, a całość wykonywane jest pod nadzorem lekarza jakiego się zna ;) Cieszę się, że czytelnicy portalu zadają coraz więcej pytań. Odpowiedzi na nie przydadzą się wielu osobom. Pozdrawiam

Odpowiedz
Bozena 7 marca 2022 - 17:13

Witam, mam pytanie jak nazywa się ten przyrząd który wkłada się do szczęki podczas robienia zdjęcia potrzebuje zamówić bo zgubiłam mój.
Pozdrawiam serdecznie Bożena

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 7 marca 2022 - 23:45

ROZWIERAK ;)

Odpowiedz
Przemo 7 maja 2022 - 13:07

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy transport jest w obie ze stron.
Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 10 maja 2022 - 00:16

Super pytanie, ale nie znam odpowiedzi. Jeśli ktoś skorzystał z tej oferty to poprosimy o opis i podzielenie się spostrzeżeniami. Pozdrawiam

Odpowiedz
Norbert 17 marca 2022 - 15:52

Uwaga Dr Smile to … Uważajcie na ich regulamin którego nigdy więcej już nie zobaczycie. Wyłudzają pieniądze.
Proszę sprawdzajcie dokładnie co klikacie bo wszystko jest scammem. Zobaczycie małym druczkiem że za nic nie odpowiadają, uważajcie na zgodę do likwidowania szkliwa (to jest niebezpieczne). Jeśli nie otrzymacie faktury przez 6 miesięcy następnie wysyłają firmy windykacyjne z Niemiec!!! Proszę uważajcie Norbert [Od redakcji: Na potrzeby publikacji z komentarza wycięto jedno słowo].

Odpowiedz
redakcja 18 marca 2022 - 10:05

Rekomendacje dla każdego: 1) Zaleca się czytanie dokładnie całego regulaminu 2) Przed podpisaniem zgody na leczenie, trzeba rozumieć jakie leczenie się podejmuje i z jakich etapów się składa. 3) Kwestie finansowe powinny być znane przed podpisaniem zgody na leczenie 4) IPR czyli redukcja szerokości szkliwa jest rutynowym zabiegiem 5) Regulaminy (niestety) mogą się zmieniać i mogą być modyfikowane dlatego po podpisaniu przez pacjenta, obowiązuje go właśnie ten dokument który trzyma w ręku 6) Warto przed podjęciem leczenia sprawdzić inne alternatywne opcje. W Polsce są firmy nakładkowe zarówno rodzimej produkcji jak i z zagranicy. Proszę poszukać w artykułach na Portalu informacji o innych możliwościach leczenia wady zgryzu, włącznie z aparatem stałym.

Odpowiedz
Roksana 8 kwietnia 2022 - 21:45

Witam
Chciałabym zapytać czy przy pierwszej wizycie u ortodonty np. w Luxmedzie lekarz może mi zaproponować leczenie nakładkami czy w przychodniach raczej się tego nie stosuje?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 11 kwietnia 2022 - 00:00

Witam, każdy lekarz w każdej placówce prywatnej czy na NFZ musi poinformować pacjenta o wszystkich możliwościach leczenia. W ortodoncji będzie to informacja o sposobach „prostowania zębów” czyli lekarz powinien poinformować jakim sposobem prowadzi swoich pacjentów i jakie są możliwości leczenia u innych stomatologów. Większość lekarzy nie leczy nakładkami dlatego tak dużo pacjentów o nich nie wie. Jeśli chodzi o duże placówki to z tego co widzę co kilka miesięcy kolejne duże sieciówki zaczynają proponować swoim pacjentom ten rodzaj leczenia.

Odpowiedz
[IMIĘ] 11 kwietnia 2022 - 17:48

Hej ja już noszę nakładki i polecam innym, jestem dopiero na drugim kroku a już widzę efekty. Ty także możesz rozpocząć swoją podróż do nowego, pewnego siebie uśmiechu – tak jak ja: z przezroczystymi alignerami [NAZWA FIRMY] Z ofertą polecającą [NAZWA OFERTY] oszczędzasz teraz X zł na swoim leczeniu! Po prostu zarezerwuj wizytę informacyjną do [DATA], przyjdź i podaj na niej mój kod polecający:[NUMER] a otrzymasz tę niewiarygodną zniżkę! Oferta jest ważna bardzo krótko, więc zarezerwuj bezpłatną wizytę ze skanem 3D już teraz! => KOMENTARZ ZE STRONY PORTALU: Z komentarza internauty wykasowano wszystkie informacje o znamionach reklamy.

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI