Dr Smile nakładki 2023 >Update<

Redakcja portalu
Komórka z ekranem z napisem Dr SMile. Obok dwie nakładki prostujące na zęby i logo dentysta radzi pl

Dr Smile to nakładki prostujące zęby dostępne w Polsce. W jedenastu krajach Europy DrSmile zdobył już swoich odbiorców i firma informuje o wyleczonych ponad 50.000 pacjentów od rozpoczęcia działalności w 2017 roku. Dr Smile ma pakiety podzielone w zależności od stopnia ciężkości wady zgryzu, wirtualne wizyty kontrolne. Cena nakładek Dr Smile w 2023 r. wynosi od 153 zł miesięcznie lub 6,790 zł płatne jednorazowo, aż do 233 zł płatne miesięcznie lub 12,590 zł podczas płatności jednorazowej (w 2022 r. było 11,390 zł). W social media można przeczytać dobre i złe opinie o obsłudze czy leczeniu nakładkami Dr Smile. W tym artykule i komentarzach przeczytasz najnowsze informacje z 2023 roku na ten temat. Dołączone są kwestie z aferą i grupą na facebooku „Oszukani przez Dr Smile”.

Dr Smile Polska

By leczyć się nakładkami Dr Smile należy najpierw wykonać skan zębów w ponad 30 placówkach partnerskich zlokalizowanych w m.in. Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Łodzi oraz w Poznaniu. Jeśli natomiast wyjedziesz za granicę, to placówki partnerskie znajdziesz np. w: Niemczech, Hiszpanii i Francji.

Motto widoczne w 2023 roku dla Dr Smile brzmi: ” Niewidoczne nakładki z widocznym rezultatem!”. Jak wpisy w social mediach pokazują u niektórych pacjentów rezultat jest widoczny, u innych już nie.

Motto roku 2022 firmy DrSmile Polska brzmiało: „Kto się uśmiecha ten wygrywa”. Firma podkreślała, że już w 4 miesiące może zmienić uśmiech wielu pacjentów. Warto wiedzieć jakimi metodami i nakładkami można wyprostować zęby.

Pamiętaj, czas leczenia nie zależy od oceny przedstawionej na cyfrowym planie leczenia. Przebieg i wynik leczenia zależy od twojej wady, współpracy, czynników nieprzewidzianych i wielu innych kwestii np. twojego wieku czy zdrowia.

KONIEC DZIAŁALNOŚCI FIRMY W POLSCE

Z końcem września 2023 firma nakładkowa Dr Smile zakończyła działalność w Polsce. Więcej na ten temat w NEWS i linkach źródłowych tam umieszczonych.

Cena nakładek Dr Smile 2023

W tabeli zebrano aktualne ceny nakładek Dr Smile w 2023 roku. Ceny te można zapłacić w całości lub w ratach nawet 0%.

Dr Smile cena 2023 Wada zgryzu
6 790 zł lekka
9 990 zł średnia
12 590 zł ciężka

By zostać zakwalifikowanym do leczenia należy wykonać bezpłatny skan 3D zębów. Po jego wykonaniu przesyłany jest na email cyfrowy plan leczenia pokazujący przybliżone efekty celu leczenia twojej wady zgryzu. Na tym etapie niektórzy pacjenci dowiadują się, że ich wada nie kwalifikuje się do leczenia nakładkami ortodontycznymi firmy DrSmile. Do zakończenia rozmowy z konsultantem cały proces jest darmowy.

Dopiero wyraźne zatwierdzenie planu leczenia i zgoda na płatność potwierdzają akceptację i chęć leczenia. Od tego momentu rozpoczyna się produkcja indywidualnych nakładek za które należy zapłacić w postaci określonego przelewu.

Cena 2022

Dr Smile oferował bezpłatny skan 3D zębów, oraz darmowe przedstawienie cyfrowego planu leczenia ortodontycznego.

W Dr Smile cene za pakiety możnabyło płacić zarówno w całości, jak też rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Szyna retencyjna Dr Smile była w cenie każdego pakietu.

Tabela przedstawia ceny nakładek Dr Smile w 2022 roku.

Dr Smile cena Wada zgryzu
6 790 zł lekka
8 990 zł średnia
11 390 zł duża

Po zatwierdzeniu planu leczenia, konsultant Dr Smile powiadamiał telefonicznie kiedy można spodziewać się dostawy nakładek tzw. DrSmile-Box, pod wskazany przez Ciebie adres. Najczęściej wyprodukowanie i przesyłka nakładek trwała do 10 tygodni, ale producent podkreślał że jest to maksymalny czas oczekiwania.

Faktury możnabyło spodziewać się po tygodniu od zaakceptowania planu leczenia. Na wybranie metody płatności otrzymywało się 30 dni. Płatność rozłożona na 12 miesięcy zawierała 0% stopy procentowej, natomiast płatność rozłożona na 60 miesięcy zawierała 9,9% stopy procentowej.

Pakiety

W 2023 r Dr Smile dostępny jest w trzech pakietach leczniczych.

Pierwszy pakiet przeznaczony jest do korekty np. niewielkich wad zgryzu typu małe stłoczenia zębów, czy do ponownego leczenia ortodontycznego, w przypadku początku nawrotu wady.

Średni pakiet obejmuje możliwość wyprostowania np. większego stłoczenia zębów, czy wad z grupy zgryzów głębokich, czy otwartych.

Trzecim pakietem, wyleczyć można bardziej kompleksowe wady zgryzu, które składają się z kilku nieprawidłowości, i należy prowadzić je znacznie dłużej kilka miesięcy.

Dr Smile opinie 2023

W 2023 roku w Internecie można przeczytać wyjątkowo dużo negatywnych opinii. Powstała grupa na facebooku „Oszukani przez Dr Smile”. Liczni obecni lub potencjalni pacjenci opisują swoje negatywne doświadczenia w kontakcie i w trakcie leczenia tymi alignerami. Nie każda osoba została wyleczona wg założeń. Część osób opisuje, że nie wyraziła świadomej zgody na leczenie i produkcję płatnych nakładek. Czas pokaże jak potoczy się sytuacja z tą aferą doctor smile.

Warto pamiętać, że ze względu na to że nie ma wizyt kontrolnych u dentysty podczas leczenia, pacjent może mieć korygowane jedynie małe lub średniej wielkości wady zgryzu. Może być to jedno ze źródeł negatywnych opinii, jeśli po wykonaniu skanu zębów otrzymuje się brak kwalifikacji do leczenia tym aparatem.

Warto wiedzieć, że dla części pacjentów DrSmile znaczenie ma stała cena i brak wizyt kontrolnych w gabinecie, oraz posiadanie aplikacji DrSmile-App, poprzez którą mają bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym, i wysyłają zdjęcia zębów, w celu cotygodniowej kontroli.

Forum

Opinie na forum jak każda firma tak i Dr Smile ma różne. Przeczytać można pozytywne np. że po leczeniu można śmiać się swobodnie, że są bezbolesne dla niektórych użytkowników czy że wyniki leczenia wpływają na zwiększenie pewności siebie u części wyleczonych pacjentów. Negatywne opinie niegdyś dotyczyły głównie braku szybkiego wykonania planu leczenia lub trudności w dodzwonieniu się do biura obsługi. Obecnie jest ich więcej ale ich treść będzie dopiero weryfikowana i sprawdzana.

DrSmile nakładki opinie

W komentarzach na portalu dentystaradzi.pl przeczytać można pozytywne i negatywne opinie na temat procesu prostowania zębów nakładkami DrSmile. Czytelnicy często zwracali uwagę na brak możliwości rozmowy z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia. Nie każdy pacjent rozumie również proces leczenia nakładkami w domu i zasady ich noszenia. Z tego powodu w trakcie leczenia u niektórych czytelników powstały sytuacje, które chcieliby omówić z konsultantem klinicznym lub lekarzem. Niestety część osób ma problem z dodzwonieniem się do firmy i nie otrzymuje natychmiastowych odpowiedzi na swoje pytania.

Prosimy pamiętać, że każdy pacjent ma inną wadę zgryzu, odmienny charakter i temperament co wpływać może bezpośrednio na przebieg leczenia i respektowanie jego zasad. Są pacjenci którzy nawet pod nadzorem lekarza nie noszą nakładek zgodnie z zaleceniami. Dlatego, porównywanie przebiegu leczenia w przypadku nakładek nie jest uzasadnione. Powody ewentualnych trudności mogą być różne.

Rozwiązaniem na część Państwa problemów mogą być artykuły z działu Ortodoncji umieszczone na tym portalu. Większość aspektów leczenia nakładkami jest tu detalicznie wytłumaczona. Duża część pacjentów znajduje w tych artykułach odpowiedzi które szuka np. jakie są powikłania leczenia ortodontycznego w tym nakładkami?. Zapraszamy również do zadawania pytań w komentarzach, tak by więcej osób skorzystało na ich odpowiedziach.

Dr Smile oszuści

Firma nakładkowa Dr Smile to nie oszuści jak można przeczytać na niektórych wpisach na forach w 2023 roku. Dr Smile to wieloletnia niemiecka marka nakładek na zęby, założona w 2017 roku przez Jens Urbaniak i Chris von Wedemeyer. Firma Dr Smile należy do olbrzymiej korporacji Straumann Group, która pod swoimi skrzydłami posiada również nakładki innej marki i systemy implantologiczne cenione na całym świecie. Od paru lat Dr Smile przechodzi ogromną ekspansję na kolejne kraje w Europie. W połowie 2022 roku miała ponad 250 placówek, w których wykonywane są skany zębów do tworzenia cyfrowych planów leczenia.

Z czego mogą wynikać te negatywne opinie?

W komentarzach na portalu, jak również na innych forach przeczytać można zarówno dobre jak i złe opinie o niemalże wszystkich nakładkach dostępnych w Polsce. Każda wada zgryzu jest inna. Pacjenci między sobą różnią się pod względem charakteru, czy sposobu współpracy podczas leczenia. Każda firma, w tym Dr Smile stara się sprostać oczekiwaniom pacjentów. Nawet na stronie dr smile powstały nowe wpisy FAQ np. Jak zrezygnować z DR SMILE? Czy w leczeniu DR SMILE biorą udział dentyści?

W Internecie dużo jest fake news. Warto samemu podjąć się zawsze weryfikacji faktów i analizy informacji, które chce się uznać za prawdziwe.
Portal nie weryfikuje wpisów w komentarzach. Jedynym wyjątkiem jest brak akceptacji publikacji kodów promocyjnych przesyłanych przez influencerów. Nie publikowane są również skrajnie negatywne opinie nacechowane wulgarnością.

Czas leczenia

Wielu pacjentów pyta, czy nakładki Dr Smile działają? Warto wiedzieć, że przeźroczysty system nakładek ortodontycznych Dr Smile, stosowany jest w celu wyleczenia wielu rodzajów wad ortodontycznych.

W związku z tym, że leczenie prowadzi się na podstawie wcześniej wykonanego cyfrowego planu leczenia, to przybliżony czas terapii znany jest pacjentowi już na samym początku. Przy prawidłowym użytkowaniu nakładek, czyli noszeniu ich na zębach 22 godziny na dobę i zmianie na kolejny zestaw co 2 tygodnie, leczenie może przebiegać prawidłowo.

Ból

Nakładki Dr Smile wymieniamy co 2 tygodnie, na nowe. Pacjent podczas zakładania nowej pary, może poczuć ucisk na zęby. Użytkownicy nakładek określają ten moment bardziej jak dyskomfort, niż ból. Nakładki wykonane są z delikatnie elastycznego materiału, dlatego ich ucisk w trakcie przesuwania zębów, jest  na poziomie do zaakceptowania dla zdecydowanej większości pacjentów.

Aplikacja DrSmile-App

By proces leczenia przebiegał prawidłowo należy regularnie uczestniczyć w wizytach kontrolnych. W tradycyjnej ortodoncji, należy co około 6 tygodni przyjeżdżać do gabinetu na wizyty. W cyfrowej ortodoncji, jaką jest Dr Smile, pacjent dysponuje aplikacją DrSmile-App.

Raz w tygodniu, telefonem wykonuje zdjęcia postępów swojego leczenia, i za pośrednictwem aplikacji, wysyła je do lekarza prowadzącego. Bez wychodzenia z domu otrzymuje informację, czy leczenie przebiega prawidłowo. Jeśli zęby nie podążają prawidłowo w kolejnych etapach leczenia, lekarz ma możliwość natychmiast zareagować i rekomendować właściwe postępowanie.

Dygresje autorki

Na polskim rynku z każdym rokiem przybywa firm leczących nakładkami prostującymi na zęby. Coraz trudniej zorientować się, którą wybrać. Warto wiedzieć, jakie systemy leczenia wad ortodontycznych proponują różne firmy. Przecież każdy ma odmienne potrzeby, inne wady zgryzu. Wszyscy jednak bezwzględnie muszą pamiętać, że „prostujemy” zęby zdrowe, wyleczone. Tylko wówczas wysiłek i pieniądze włożone w leczenie ortodontyczne jakąkolwiek metodą tzw. prostowania zębów może u części pacjentów przynieść oczekiwany rezultat.

UWAGA! Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia ortodontycznego. Pamiętaj aparat ortodontyczny (np. stały, nakładkowy) to wyrób medyczny który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i ortodontycznej oraz jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Umieszczone cenniki nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i są publikowane tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Artykuł nie jest sponsorowany.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz jeszcze:

64 komentarze

Eryk 17 lutego 2022 - 09:18

Mam pytanie odnośnie swoich zębów a raczej ankiety do której przystąpiłem i udało mi się ją ‘’zaliczyć” i wyszło ze mogę umówić się na skan zębów ale wiele pytań nie byłem pewny odnośnie swoich zębów , wiec moje pytanie brzmi czy mogę wysłać zdjęcia swoich zębów bo jak wysłałem je konkurencyjnie firmie to powiedzieli ze się nie nadają na korekcje nakładkami a nie chciał bym przyjeżdżać na marne i robić sobie nadzieji . Pozdrawiam ☺️

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 17 lutego 2022 - 23:41

Witam, zadał Pan ważne pytanie. Każdy lekarz i każda firma nakładkowa ma inne doświadczenie w pracy z nakładkami. Są systemy nakładkowe którymi leczyć można jedynie niewielkie wady zgryzu, ale jest coraz więcej specjalizujących się w bardziej skomplikowanych wadach. Niestety bez m.in. skanu zębów i wykonania cyfrowego (wstępnego) planu leczenia nie dowie się Pan czy dana firma i lekarz są w stanie Pana wyleczyć. Obecnie w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Zęby na medal” zarówno skan jak i plan leczenia otrzymuje pan za darmo. Zapraszam do skorzystania i otrzymania może odmiennej odpowiedzi. Powodzenia życzę w podjęciu leczenia ortodontycznego.

Odpowiedz
Kamil 28 października 2022 - 19:13

Chciałbym zapytać czy korekcja nakładkami też wpływa na rysy twarzy jeśli się wyprostują czy symetria twarzy się poprawi

Odpowiedz
Dr Agnieszka 7 listopada 2022 - 12:45

Witam, wbrew opiniom niewiele pacjentów o to pyta. Ale jest Pan już kolejną osobą na portalu która jest tego ciekawa. Umieściłam niedawno cały akapit na ten temat w zbiorczym artykule o ortodoncji https://dentystaradzi.pl/ortodoncja-vademecum-wiedzy/#Czy_aparat_ortodontyczny_zmienia_rysy_twarzy Nie wiem jaką Pan ma wadę? Jeśli zęby górne będą wychylone podczas leczenia to może subtelnie będzie lepiej podparta warga górna. Analogicznie się mają zęby dolne czyli w żuchwie. Jeśli ma Pan zgryz krzyżowy czynnościowy i lekarz go wyleczy to możliwe że symetria twarzy ulegnie poprawie (ale tej dużej wady nie leczy Dr Smile). Jestem ciekawa jak to będzie u Pana i którymi nakładkami czy wręcz aparatem stałym będzie Pan leczony. Pozdrawiam

Odpowiedz
Sylwia 6 listopada 2022 - 19:11

Dzien dobry,

Chciałabym się z Państwem podzielić moimi uwagami na temat leczenia z DrSmile.
Jestem już na końcu leczenia, ostatnie 8 nakładki założone – razem 16 tygodni, wersja LIGHT.

Ogólnie to nie do końca jestem zadowolona z tego przedsięwzięcia, którego się podjęłam, głównie przez obsługę klienta i poczucie, że tutaj tylko zależy firmie na jak największej sprzedaży, a nie do końca na kliencie.
Podczas całego okresu leczenia nie rozmawiałam z żadnym lekarzem, tylko z samymi konsultantami i to tylko na początku drogi.

1. Kod polecający ze zniżką – nie rozumiem dlaczego MUSI być podany zaraz na pierwszej wizycie podczas skanu 3D – dostałam od koleżanki po tej wizycie, ale już go nie przyjęli;

2. Konsultacja online planu leczenia – po akceptacji planu oddzwaniałam dosłownie w ciagu paru minut po rozmowie online, ponieważ przyszło mi do głowy parę rzeczy; sprawdziłam jeszcze raz symulację i zauważyłam, że nie wszystkie zęby będą leczone; gdy się dodzwoniłam i przedstawiłam swoje uwagi to usłyszałam, że sprawdzą i oddzwonią – zrobili to parę dni później i powiedzieli, ze juz zaakceptowałam plan i nie można nic zmienić, ponieważ nakładki są już w produkcji – niesmak pozostał;

3. ‚Sprzedaż leczenia’ – podczas konsultacji jest wysyłany mail z informacją i konsultant=sprzedawca krok po kroku przeprowadza przez proces zakupu – najpierw przedstawiony jest plan leczenia, ile nakładek i jaki będzie koszt; u mnie była to wersja Light – jak ten krok zaakceptowałam to przeszłam dalej i tu jest informacja, ze trzeba jeszcze zakupic aparat/retainery podtrzymujace efekt, ktore kosztują 2tys zl za parę – nieźle to sobie wymyślili, żeby tak to przedstawić/podzielić.
A człowiek mysli, ze w tych 7tys wszystko juz bylo wliczone.

4. Kwestia aplikacji – co tydzien przypominacz, żeby wysłać zdjęcie zebow – nigdy nie dostalam komentarza czy wszystko idzie zgodnie z planem czy nie – chyba tylko dla siebie te zdjecia robimy. Nawet raz czy dwa razy nie wysłałam i nic się nie wydarzyło. Nie wiem gdzie ten (niby) lekarz prowadzący jest.
Właściwie w ciagu całego leczenia nie ma żadnego kontaktu z ich strony, oprócz automatycznych maili z reklamami.
Teraz tylko dostałam maila, ze w związku z tym, iż moje leczenie dobiega końca, chcą zapytać o moją opinię i polecenie.

5. Rezultaty – są, u mnie mniej spektakularne (Light) ale zęby się delikatnie wyrównały; głownie jest to widoczne na dolnych zębach gdzie miałam też stripping w 3miejscach (między jedynkami i dwójkami ) – teraz stoją w równym rzędzie;
Dzisiaj próbowałam założyć nakładki #1, żeby sprawdzić czy jest duża różnica – nie mogłam ich do końca nasadzić, także widać, że jednak coś zadziałało.
Duży plus, że nakładki można zdejmować kiedy się chce, ale jednak trzeba nosić te 20-22godz dziennie, żeby leczenie się zakończyło zgodnie z planem.

Mam nadzieję, że te uwagi Państwu pomogą.

Pozdrawiam,
Sylwia

Odpowiedz
Mateusz 27 lutego 2023 - 12:07

Nakładki nie przyniosły efektów. Plan był na 4 miesiące a noszę już 6 miesięcy i brak poprawy. Napisałem reklamację i zaprosili mnie na skan. Zrobiłem skan i czekam jak ten bałwan. Raz dzwonią że już plan jest, a raz że niestety jeszcze pracują nad nim. Sprzeczne informacje i brak kompetencji w callcenter. Pieniądze każą płacić co do dnia lecz reszta się nie liczy. Pacjenta mają gdzieś. Nosiłem ten badziew z przekonaniem że pomoże a tylko utrudnił mi życie i przysporzył więcej problemów. Nie polecam

Odpowiedz
Ł. 16 lutego 2024 - 20:19

Jak mawiał Einstein głupota ludzka jest nieskończona. Jestem ciekawy czy osoby roszczeniowe rzeczywiście całą dobę nosiły nakładki i przezwyciężyły ból w pierwszej dobie. Bo jak tak. Zrobię wszystko dla zdrowia. Mam proste zęby czyste i bardzo o nie dbam. wszystko dzięki dr smile.

Odpowiedz
Sylwia 6 marca 2022 - 22:47

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące skanu wykonywanego w dr smile. Mam na zębach retainer.Czy skan nie powinien być wykonany dopiero po zdjeciu retainera? Nie bedzie to mialo wpływu na efekt leczenia? Dodatkowo konsultant nie zwrócił mi uwagi na to ze powinnam najpierw upewnić się, że zęby są zdrowe. Co Pani o tym sądzi? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 7 marca 2022 - 23:45

Witam, Pani spostrzeżenia są bardzo słuszne. Po pierwsze Dr Smile w Polsce ma tylko placówki partnerskie, w których wyznaczeni pracownicy wykonują jedynie skan zębów! Skan może robić zarówno lekarz jak i asystentka lub asystent :( Te osoby wykonujące skany nie mają żadnego obowiązku z Państwem rozmawiać… jest to bardzo trudne dla polskiego pacjenta przyzwyczajonego do tego żeby w gabinecie porozmawiać o stanie swoich zębów czy dziąseł. U Pani ma to szczególne znaczenie. Najczęściej retainer należy zdjąć tuż przed leczeniem ortodontycznym (od lekarza zależy kiedy). Tak samo zęby powinny być zbadane i zdrowe by je ortodontycznie przemieszczać. Ta część usług jaką świadczy Dr Smile jest mocno ograniczona. Proszę rozejrzeć się gdyż w Polsce jest wiele małych i średniej wielkości firm nakładkowych leczących podobne wady za podobne pieniądze, a całość wykonywane jest pod nadzorem lekarza jakiego się zna ;) Cieszę się, że czytelnicy portalu zadają coraz więcej pytań. Odpowiedzi na nie przydadzą się wielu osobom. Pozdrawiam

Odpowiedz
Bozena 7 marca 2022 - 17:13

Witam, mam pytanie jak nazywa się ten przyrząd który wkłada się do szczęki podczas robienia zdjęcia potrzebuje zamówić bo zgubiłam mój.
Pozdrawiam serdecznie Bożena

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 7 marca 2022 - 23:45

ROZWIERAK ;)

Odpowiedz
Przemo 7 maja 2022 - 13:07

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy transport jest w obie ze stron.
Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 10 maja 2022 - 00:16

Super pytanie, ale nie znam odpowiedzi. Jeśli ktoś skorzystał z tej oferty to poprosimy o opis i podzielenie się spostrzeżeniami. Pozdrawiam

Odpowiedz
Paweł 23 lutego 2023 - 18:01

Dzień dobry. Chciałem się zapytać czy muszę przed umówieniem wizyty wszystkie zęby wyleczyć czy mogę w trakcie???

Norbert 17 marca 2022 - 15:52

Uwaga Dr Smile to … Uważajcie na ich regulamin którego nigdy więcej już nie zobaczycie. Wyłudzają pieniądze.
Proszę sprawdzajcie dokładnie co klikacie bo wszystko jest scammem. Zobaczycie małym druczkiem że za nic nie odpowiadają, uważajcie na zgodę do likwidowania szkliwa (to jest niebezpieczne). Jeśli nie otrzymacie faktury przez 6 miesięcy następnie wysyłają firmy windykacyjne z Niemiec!!! Proszę uważajcie Norbert [Od redakcji: Na potrzeby publikacji z komentarza wycięto jedno słowo].

Odpowiedz
redakcja 18 marca 2022 - 10:05

Rekomendacje dla każdego: 1) Zaleca się czytanie dokładnie całego regulaminu 2) Przed podpisaniem zgody na leczenie, trzeba rozumieć jakie leczenie się podejmuje i z jakich etapów się składa. 3) Kwestie finansowe powinny być znane przed podpisaniem zgody na leczenie 4) IPR czyli redukcja szerokości szkliwa jest rutynowym zabiegiem 5) Regulaminy (niestety) mogą się zmieniać i mogą być modyfikowane dlatego po podpisaniu przez pacjenta, obowiązuje go właśnie ten dokument który trzyma w ręku 6) Warto przed podjęciem leczenia sprawdzić inne alternatywne opcje. W Polsce są firmy nakładkowe zarówno rodzimej produkcji jak i z zagranicy. Proszę poszukać w artykułach na Portalu informacji o innych możliwościach leczenia wady zgryzu, włącznie z aparatem stałym.

Odpowiedz
Joanna 3 sierpnia 2022 - 02:35

Ja nawet nie pamietam
Czy coś podpisywałam ? Jakaś zgodę ? To była jakaś ankieta, ale nie wiedziałam o zgodzie, że podpisałam 😢 Na tym spotkaniu zrobiono mi scan, gdzie po kilku dniach zadzwonił do mnie człowiek z wycena i wizualizacja, powiedziałam tylko, że jestem zainteresowana lecz nie mogłam rozmawiać bo byłam w pracy i poprosiłam, aby zadzwonił później. Nie zadzwonił już i ja również na ten numer z którego dzwonił nie mogłam się dodzwonić. Nie powiedziałam mu, tak chce – zgadzam się, tylko jestem zainteresowana. Minęło może 2 tygodnie i otrzymałam nakładki, byłam w szoku, ponieważ nie wyraziłam zgody. Pisałam e-mail, ale nikt nie odpisuje. Nie otrzymałam faktury, myślałam , że jest płatne na koniec leczenia bo tak pani mówiła na tym spotkaniu. Faktura przychodzi na adres domowy ? Czy e- mail ? Może coś przeoczyłam 😏 o jakim komorniku mowa? Jestem załamana i przestraszona 😢 Ja tych nakładek nie noszę bo wydaje mi się to dziwne. Czy mogę je zwrócić ? Czy mam ponieść za to koszty ?

Odpowiedz
Marina 25 sierpnia 2022 - 00:08

Zgadzam się! Konsultacja miała być bezpłatna, a nie 2000 zł

Odpowiedz
Roksana 8 kwietnia 2022 - 21:45

Witam
Chciałabym zapytać czy przy pierwszej wizycie u ortodonty np. w Luxmedzie lekarz może mi zaproponować leczenie nakładkami czy w przychodniach raczej się tego nie stosuje?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 11 kwietnia 2022 - 00:00

Witam, każdy lekarz w każdej placówce prywatnej czy na NFZ musi poinformować pacjenta o wszystkich możliwościach leczenia. W ortodoncji będzie to informacja o sposobach „prostowania zębów” czyli lekarz powinien poinformować jakim sposobem prowadzi swoich pacjentów i jakie są możliwości leczenia u innych stomatologów. Większość lekarzy nie leczy nakładkami dlatego tak dużo pacjentów o nich nie wie. Jeśli chodzi o duże placówki to z tego co widzę co kilka miesięcy kolejne duże sieciówki zaczynają proponować swoim pacjentom ten rodzaj leczenia.

Odpowiedz
[IMIĘ] 11 kwietnia 2022 - 17:48

Hej ja już noszę nakładki i polecam innym, jestem dopiero na drugim kroku a już widzę efekty. Ty także możesz rozpocząć swoją podróż do nowego, pewnego siebie uśmiechu – tak jak ja: z przezroczystymi alignerami [NAZWA FIRMY] Z ofertą polecającą [NAZWA OFERTY] oszczędzasz teraz X zł na swoim leczeniu! Po prostu zarezerwuj wizytę informacyjną do [DATA], przyjdź i podaj na niej mój kod polecający:[NUMER] a otrzymasz tę niewiarygodną zniżkę! Oferta jest ważna bardzo krótko, więc zarezerwuj bezpłatną wizytę ze skanem 3D już teraz! => KOMENTARZ ZE STRONY PORTALU: Z komentarza internauty wykasowano wszystkie informacje o znamionach reklamy.

Odpowiedz
Ania 12 sierpnia 2022 - 14:00

Mam pytanie , czy w przypadku braku dolnej 5 i górnej 6 (po dwóch różnych stronach) jest możliwość noszenia nakładek , które „przesuną” inne zęby w celu zapełnienia tych przerw ?

Odpowiedz
Doktor Czechumska 14 sierpnia 2022 - 16:36

Witam, leczenie nakładkami jest w pełni leczeniem ortodontycznym. Ortodoncja specjalizuje się w zmianie pozycji zębów i w ich przesuwaniu. Dobrą wiadomością jest to, że nakładkami plus wyciągami lub z miniimplantami takie przesunięcia zębowe można zrobić u części pacjentów. Złą wiadomością jest to, że bardzo mało lekarzy obecnie podejmuje się takich leczeń nakładkami. Na pewno Dr Smile, czy polski Hello Smile nie wykonują takich leczeń gdyż specjalizują się w leczeniach niewielkich wad. Wiem, że w Invisalign, SureSmile, Clear Correct, Orthero, Once Aligner są lekarze którzy takimi zaawansowanymi technikami pracują. Proszę pamiętać, że nakładki nie leczą wady to lekarz przy pomocy nakładek leczy wadę zgryzu. W związku z powyższym, warto pójść może na 1-2 konsultacje i zobaczyć różnicę w podejściu i propozycji leczenia. Pozdrawiam

Odpowiedz
Ania 25 maja 2022 - 20:46

Zaplanowałam wizytę i sądziłam, że będę miała konsultacje ze specjalistą. Proszę więc sobie wyobrazić moje zaskoczenie, kiedy pracownik się pojawia i rozmawia o korygowaniu zgryzu. Miła Pani, jednak dla mnie to mało profesjonalne, gdyż są różne zapytania, na które powinien odpowiedzieć lekarz ortodonta, a nie pracownik. Na dodatek w trakcie wołała drugą Panią, bo coś się zacinało, nie scanowało….To już wywołało u mnie niepokój i brak profesjonalizmu. Chciałam wyjść stamtąd.
Dzisiaj zadzwonił również jakiś pracownik z planem leczenia. To jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo czuję się niekomfortowo rozmawiając z nieprofesjonalistą, jakiś konsultantem telefonicznym. Jednocześnie mam niepełną wiedzę, gdyż konsultant dopytywał w trakcie rozmowy innej osoby, nie potrafił opowiedzieć na moje pytania, nie udzielił mi odpowiedzi na wszystkie moje zapytania, wręcz zakończył rozmowę, bo mój czas się skończył według niego. Koszmar!
Trudno konsultować czy omawiać cokolwiek z kimś, kto nie jest z wykształcenia lekarzem. To nie jest dla mnie wiarygodne.
Zapytałam o taka konsultacja z ortodontą przed leczeniem, a nie konsultantem czy jakimś pracownikiem, konsultant nie udzielił mi informacji. Pytałam wprost podając kolejne miasta, czy tam jest możliwość konsultacji z ich ortodontą? – całkowity brak profesjonalizmu!
Aż trudno uwierzyć, że poważnymi sprawami zajmują się konsultanci telefoniczni, a pracownicy scanują.
Koncepcja nakładek brzmi świetnie, jednak te gabinety i brak profesjonalnej kadry medycznej woła o pomoc!

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 31 maja 2022 - 17:40

Witam, Dr Smile to marka nakładek w której główną filozofią leczenia jest minimalna ingerencja w zmianę ustawienia zębów. Podejmuje się leczenia tzw. zdalnego, czyli bez wizyt kontrolnych w gabinecie. Skany wykonywane są w placówkach partnerskich przez stomatologicznych pracowników do tego oddelegowanych i kompetentnych. Zgadzam się z Panią, że informacje o braku osobistego kontaktu z lekarzem na jakimkolwiek szczeblu leczenia powinna być wyeksponowana. Jeśli miała Pani podstawy sądzić, że będzie Panią badał lekarz albo będzie mogła Pani z nim porozmawiać to proszę złożyć zażalenie do firmy. Warto napisać w których miejscach na stronie internetowej lub w komunikacji w social media są nieścisłości wprowadzające w błąd. Z moich obserwacji wynika, że nieporozumienia tego typu zdarzają się w tego typu działających firmach. W Polsce dostępnych jest jeszcze parę podobnie działających firm. Tam lekarz ocenia dokumentacje medyczną i skany. Na tej podstawie kwalifikuje pacjenta do leczenia i wykonuje dla niego cyfrowy plan leczenia. Zawsze leczenie jest zatwierdzone przez lekarza, nawet jeśli nie ma się z nim kontaktu. Tak działają liczne firmy korygujące niewielkie zębowe wady zgryzu.
Pani doświadczenie i opis jest bardzo ważny dla wielu czytelników. Bardzo Pani dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Oby drugie podejście do podjęcia leczenia ortodontycznego nakładkami, czy aparatem stałym Pani się udały. Pozdrawiam

Odpowiedz
Małgorzata 28 października 2022 - 17:18

Witam Chce odesłać nakładki kurier nawet się ze Mną nie skontaktował tylko zostawił w pojemniku i podpisał za Mnie odbiór. Jakim prawem?? Oszukujcie ludzi!!! Wysyłacie ofertę podstępem na adres e-mailowy, poczym sami wysyłacie bez zgody pacjenta przesyłkę!

Odpowiedz
Małgorzata 28 października 2022 - 17:20

Zapomniałam dodać, ze opakowanie jest uszkodzone nie mam zamiaru nawet tego otwierać.

Odpowiedz
MONIKA 30 maja 2022 - 22:10

Czy nakladki mogą zmienić długość zębów? Od ortodonty dowiedziałam się,że muszę trochę schowac jedynki, ponieważ są zbyt długie i jednoczenie wydłużyć dwójki.. czy jest to możliwe z nakładkami? jest na to szansa?

Odpowiedz
Joanna 4 czerwca 2022 - 01:13

Czy nakładkami mogę zamknąć szpary między dwójkami a trójkami ? Czy nakładki są tylko do prostowania zębów

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 4 czerwca 2022 - 12:25

Witam, zamykanie szpar między zębami to standardowa procedura w leczeniu nakładkami czy aparatem stałym. ALE musi Pani znać przyczynę tych przestrzeni? Jeśli siekacze boczne są malutkie to czasami by po leczeniu nakładkami uśmiech wglądał „ładniej” lekarze proponują zaplanować oprócz leczenia nakładkami również zastosowanie licówek. Czasami kły ustawione są pod złym kątem i dlatego jest przestrzeń przed nimi – wtedy odrotowanie kłów jest dość trudne do zrobienia samymi nakładkami. Cyfrowy plan leczenia powinien uwzględnić wszystkie te opcje dlatego warto by Pani dostała nie jedną ale przynajmniej dwie propozycje leczenia. Pozdrawiam i dziękuję za super pytanie.

Odpowiedz
Joanna 4 czerwca 2022 - 16:04

Ani nie są malutkie albo nie są pod złym kątem ustawione , po prostu wędrują od dziury a nie do niej

Odpowiedz
Marlena 6 czerwca 2022 - 11:33

Witam, wstępnie zgodziłam się na plan leczenia, lecz po przemyśleniach doszłam do wniosku ze jednak nie dam rady po prostu z takimi ratami, przez telefon człowiek nie ma czasu się nawet zastanowić. Czy jest jakas szansa aby zrezygnować z nakładek ? Jeszcze do mnie nie dotarły. Niestety ani infolinia nie odbiera ani nikt nie odpisuje na maile…

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 6 czerwca 2022 - 12:39

Proszę próbować się skontaktować jeszcze zarówno mailowo jak i przez telefon. Nakładki produkowane są w pewnej kolejce dlatego czasami od wyrażenia zgody do produkcji upłynąć może parę dni albo i dłużej. Nie wiem czy w umowie jest podpunkt odstąpienie od umowy. Proszę przeczytać treść umowy. Najczęściej po podpisaniu umowy plan jest od razu zatwierdzany przez lekarza. Wtedy produkcja nakładek rusza, dlatego w zdecydowanie większości firm nie ma zwrotu pieniążków po tej czynności. Ale są też tzw. dobre praktyki i wyjątki. Może uda się Pani skontaktować i porozmawiać o swojej sytuacji. Proszę dać znać jak się sprawy potoczyły?

Odpowiedz
monika 15 czerwca 2022 - 09:51

Przez aparat drSmile zaczął mi sie ruszać ząb. Zalecono badanie CBCT. Ale drSmile nie opłaca ani badania ani leczenia. żałuję wyboru

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 15 czerwca 2022 - 10:02

Witam, podczas leczenia ortodontycznego zęby mają pewną ruchomość. Szczególnie czuć to na siekaczach dolnych. Pacjenci bywają zaniepokojeni ale po leczeniu ortodontycznym ta ruchomość zanika i znowu zęby „stoją twardo” w kości. Proszę zrobić CBCT i po analizie przez ortodontę proszę napisać nam jaki jest wyniki diagnostyki. Czy to standardowa ruchomość podczas ortodontycznych przesunięć zębowych czy może coś innego? Mam nadzieję, że wszystko się szybko wyjaśni.

Odpowiedz
Monika 25 czerwca 2022 - 08:42

Nawet nie chodzi o ząb, zdarza się. Chodzi o podejście drSmile do problemu. Sprzeczne informacje, brak skierowania na badanie, nie mówiąc o kosztach, wypieranie się, że nakładki nie mogą powodować ruchomości, zalecenie by zdjąć nakładki – a obecnie wycofywanie się z odpowiedzialności jak się okazuje, że już 3 tydz. nie nosze nakładek i jest duże prawdopodobienstwo że już nie będą pasować. Jestem załamana.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 25 czerwca 2022 - 13:56

Witam, Pani sytuacja jest wyjątkowa. Liczę na to, że tak wielka firma jak Dr Smile znajdzie czas na to by indywidualnie podejść do Pani zgłoszenia. Wiem, że każda duża firma potrafi pomóc swoim pacjentom. Wiem również, że dr Smile w Polsce jest bardzo widoczny ale nie jest on tak długo na naszym rynku jakby się to mogło wydawać. Radzę by Pani poprosiła o telefon lub mail do managera regionalnego lub centrali w Polsce. Proszę zbierać wszystkie informacje o ewentualnych konsultacjach stomatologicznych czy ortodontycznych bo być może zostaną one Pani zwrócone a leczenie poprowadzone w inny sposób. Czekamy na koleje informacje.

Odpowiedz
Monika 13 lipca 2022 - 11:55

Minęło już 1,5 miesiąca. 3 tyg temu wysłałam do drsmile scan cbct. Na początku jeszcze odpisywano na maile, że pracują nad rozwiązaniem. Od jakiegoś czasu nie odpowiadają na maile. Przez telefon nic nie wiedzą, dowiedzą się i oddzwonią. Jeszcze nie oddzwonili.
A nakładek mam dalej nie nosić.

Veronika 22 czerwca 2022 - 23:19

Czy w ramach korekty ustawienia zębów zmniejszenie ilości szkliwa jest bezpieczne?
Dostałam propozycję poprawy wyglądu moich zębów. Mam mała wadę ale w planie pojawiła się właśnie uwaga dotycząca zmniejszenia szkliwa przy kilku zębach. to jedyna cześć wobec której mam wątpliwości. prośba o komentarz.

Odpowiedz
aczechumska 23 czerwca 2022 - 22:43

Zmniejszenie ilości szkliwa to tzw. stripping (po angielsku IPR Interporoximal Reduction). Ostatnio na portalu wyszedł nawet oddzielny artykuł na ten temat – proszę odnaleźć i poczytać bo są tam też zdjęcia jak wygląda przestrzeń międzyzębowa po takim zabiegu. By Państwa uspokoić napiszę, że dobrze przeprowadzony stripping jest bardzo dobrą procedurą i bezpieczną. Jeśli wykonany jest cyfrowy plan leczenia to lekarz ma wszystkie informacje o proporcjach zębów i może podjąć taką decyzję w celu „lepszego dopasowania” łuków zębowych. Obawy w tym przypadku są nie poparte faktami… Jak Pani zdecyduje się na ten zabieg to proszę do nas wrócić i opisać swoje doświadczenie i rezultat. Serdecznie pozdrawiam i pięknego uśmiechu życzę

Odpowiedz
Martyna 26 lipca 2022 - 15:48

Serdecznie polecam, kompleksowa obsługa, jeszcze czekam na nakładki ale jestem bardzo zadowolona z dobrania i konsultacji z lekarzem.
Polecam kod promocyjny [USUNIĘTY PRZEZ REDAKCJE NUMER]

Odpowiedz
Jagoda 1 sierpnia 2022 - 15:15

Dzień dobry,
Widzę po komentarzach, że nie tylko ja nie mogę skontaktować się z Dr Smile. Ani telefonicznie, ani mailowo.
Dzwoniłam na 3 różne numery I jakby były wyłączone.
Może tutaj się dowiem na jaki numer mogę zadzwonić w swojej sprawie?

Odpowiedz
Gość 14 sierpnia 2022 - 23:38

Mam do usiniecie zęba piątkę, planuje wstawić implant. Zrobić to przed leczeniem czy najpierw udać się na skan?

Odpowiedz
Dr Agnieszka Czechumska 15 sierpnia 2022 - 08:47

Świetne pytanie! Równolegle trzeba zrobić następujące rzeczy: A)Konsultacja z protetykiem – jaki będzie plan po usunięciu zęba? B) Konsultacja z implantologiem – jaki implant będzie zastosowany i kiedy można planować jego „wkręcanie”? C)Konsultacja ortodontyczna – jaki plan leczenia będzie optymalny by po usunięciu zęba protetyk i implantolog byli zadowoleni i mogli dobrze wykonać swoją część pracy. Powodzenia!

Odpowiedz
Marcin 19 sierpnia 2022 - 03:01

Reklama Dr. Smile na jednej ze stron internetowych zwróciła moją uwagę i uświadomiła mnie o możliwości leczenia ortodontycznego nakładkami a nie tylko aparatem ort. Nie zdecydowałem się na wizytę i scan 3D w Dr. Smile. Wypełniłem tylko ankietę informacyjną i tuż po wysłaniu, w przeciągu mniej niż minuty zadzwoniła konsultantka. Od razu wydało mi się to podejrzane. Przekonywała mnie do wizyty w placówce i od razu dokonania skanu uzębienia. Powiedziałem ,że nie ma problemu lecz muszę jeszcze przejść leczenie stomatologiczne ubytków by być przygotowanym, co wymaga również leczenia. Konsultantka zaczeła mnie przekonywać ,że teraz mają dobrą promocję i że później kwota za leczenie wzrośnie, a do tego że nie ma konieczności wyleczenia ubytków przed, można to zrobić po skanie :D Logika mi podpowiedziała,że przecież leczone zęby zmienią kształt i nakładki nie będą pasować tak jak powinny. Bardzo nieprofesjonalne podejście tej firmy. Odniosłem wrażenie, że próbują nałapać klientów którzy zatwierdzą leczenie ,a później ich nie interesuje co zrobią z tymi nakładkami.Ten argument jest chyba wystarczający by ta firma nie zdobyła zaufania klientów. Dodatkowy minus to brak jakiegokolwiek wsparcia w trakcie leczenia. Wychodzi na to że płaci się tutaj za wykonanie skanu ,plan leczenia, wyprodukowanie nakładek lecz nie ma tu udostępnionej wsparcia i wiedzy ortodontycznej. Wiadomo,że podczas leczenia coś może nie pójść zgodnie z planem i pieniądze i efekty wyrzucone w błoto.A cenowo w najwyższym pakiecie wcale nie jest tak atrakcyjnie jeśli się weźmie pod uwagę co dostaje się w zamian. Wybrałem [NAZWA FIRMY USUNIĘTA]. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Redakcja Serwisu 27 sierpnia 2022 - 00:28

Witamy, jeśli któryś z czytelników ma doświadczenie w leczeniu nakładkami DrSmile to w imieniu wszystkich kolejnych pacjentów prosimy o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Pan Marcin napisał zdanie dotyczące wsparcia w czasie leczenia. Niestety pan Marcin nie podjął leczenia się tymi nakładkami, dlatego w tym zakresie opinia nie jest wiążąca. Czekamy na opinie pacjentów w trakcie lub po leczeniu ortodontycznym nakładkami Dr Smile.

Odpowiedz
Anna 1 września 2022 - 16:06

Również, zostałam mogę powiedzieć oszukana, do stomatologa zgłosiłam się, z zapytaniem czy szczelinę między jedynkami można nieco zmniejszyć, pozostały stan zębów bardzo dobry, żeby proste i zdrowe. Stomatolog, polecił mi od razu nakładki dr. Smill. Zrobił scynograf i tyle. Po dwóch tygodniach nakładki przyszły już do domu ku mojemu zdziwieniu. Tyle że nie wiedziałam po co te nakładki na dolną i górną szczękę? Skoro chodziło o małą szczelinę między jedynkami… 3miesiace nosiłam według wskazań. Dziś jest sierpień 2022. Szczelina powróciła do punktu wyjścia. Darmowo dostałam nakładkę by nosić na noc. Czasami zakładałam, czasami nie, bo nie jest to komfortowe każdej nocy. Dziś każdy umywa ręce. Odpowiedzi w tej kwestii nie dostałam ani od dr Smille ani od kierującego stomatologa. Zaproponowano mi założenie druciku, ściągającego jedynki. Moje pytanie, w jakim celu wydałam ponad 5000tys? Skoro brak efektu. [ZDANIE USUNIĘTE PRZEZ REDAKCJĘ].

Odpowiedz
Agnieszka 27 września 2022 - 14:20

Witam jestem w trakcie leczenia – 3 nakładka, miałam stripping w dwóch miejscach i na 7 nakładce mam jeszcze jeden stripping – bezbolesny zabieg. znalazłam informacje o dr smile przez Internet i nie czytałam w ogóle żadnych opinii innych. zarejestrowałam się na bezpłatną konsultacje, która przeprowadziła profesjonalna lekarka bardzo sympatyczna i wspaniały człowiek z pasją, zresztą sama zaproponowała że mogę pisać do niej sms i pytać jak by się cos działo, na razie wszystko jest ok ból minimalny, może trochę ciężko mi się ściąga nakładkę górna bardzo wąska buzia, ale opracowałam sobie sposób no i czekam na efekty, 15 stycznia kończę leczenie i zobaczymy jakie będą efekty. jeżeli chodzi o samo biuro rzeczywiście kontaktuje się przez Internet, konsultant przedstawia plan leczenia, jak się wyraża zgodę następuje procedura wyprodukowania nakładek gdzie koło miesiąca czeka się na nie, jak na razie nie miałam problemów z dodzwonieniem się do dr smile jak miałam jakieś pytania czy tez dr smile szybko odpisuje na maile przynajmniej w moim przypadku, dr smile rozkłada płatność na raty i to tez jest super, bo nie trzeba żadnych papierów o zarobkach itp. przedstawiać. wszystko się załatwia przez portal który jako pacjent zostaje mi założony, gdzie tez mam wszystkie moje wpłaty i ile mi jeszcze zostało do spłacenia. po zmianie na kolejna nakładkę są wrażliwe zęby, wiadomo trzeba jeść cos delikatnego nie twardego, ale jak chce się dojść do celu to można się poświęcić, nakładki zmuszają też do regularnego jedzenia więc jest jakiś pozytyw nie podjadania :-)

Odpowiedz
Paulina 5 października 2022 - 11:38

Pomimo mieszanych opinii na temat dr smile, zdecydowałam się na wizytę w gabinecie w Gliwicach. Pani Doktor była bardzo uprzejma, odpowiadała wyczerpująco na wszystkie moje pytania. Również jestem zadowolona z obsługi klienta. Dostałam bardzo szybko wycenę, jak wysłałam maila z pytaniami uzyskałam szybko odpowiedzi.

Miałam już kiedyś założony aparat, jednak przez wyrastające ósemki zęby się lekko skrzywiły. Na wizycie dowiedziałam się również, że moja dolna szczęka jest dalej lekko wsunięta.

Jestem w trakcie leczenia, dwójka na dole zaczyna ładnie się prostować. Natomiast moja wada jest mała. Nie wiem jak nakładki sprawdzą się w dużych wadach.

Odpowiedz
Natalia 6 października 2022 - 20:45

Jestem już po wszystkich 6 nakładkach, aktualnie mam nakładkę retencyjną i jestem zadowolona :) nie miałam bardzo dużej wady, jadnak przeszkadzała mi wizualnie i postanowiłam coś z tym zrobić. Nakładki okazały się dobrym wyborem, po 3 miesiącach problem mam z głowy, więc polecam!

Odpowiedz
Natalia 6 października 2022 - 20:45

Kod na -500 zł :)

Odpowiedz
Marcin 20 października 2022 - 13:38

Posiadam kod na zniżkę na [usunięte] zł plus zestaw wybielający zęby o wartosci [usunięte] zł. Ktoś potrzebuje? :)

Odpowiedz
Artur 21 października 2022 - 18:10

Długo zastanawiałem się nad leczeniem nakładkami czy aparatem i ostatecznie zdecydowałem się na nakładki Pro Smile. Mnie osobiście przekonało leczenie pod kontrolą lekarza (wizyty raz na 3 miesiące), krótki plan leczenia dla mojej wady stłoczeń (niecałe 6 miesięcy). Jeśli chodzi o noszenie to staram się te 20-22 godziny dziennie, jestem na 6 zestawie nakładek i zaczynam widzieć efekty. W prosmile podobała mi się też obsługa, zostawiłem nakładki w toalecie i zostały wyrzucone, przesłali mi nowe w ciągu kilku dni. Zdecydowanie polecam!

Odpowiedz
Paulina 16 grudnia 2022 - 13:01

Jestem już w ponad połowie leczenia, więc wracam z aktualizacją.

Mam średnią wadę zgryzu, zęby były stłoczone jak również miałam delikatny zgryz głęboki. Leczyłam się już wcześniej ortodontycznie, nosiłam aparat stały przez ok 2,5 roku może 3 lata.

Polecam te nakładki i jestem zadowolona z efektu. Natomiast należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.
Moim zdaniem nakładki DR Smile nadają się do lekkich i średnich wad. raczej tych kosmetycznych. Nakładki DR smile przesuwają zęby tylko do czwórki włącznie. Więc jeżeli ktoś ma wysuniętą piątkę lub dalsze zęby -> nie polecam. Są inne tańsze alternatywy niz invisalign np ortheo, natomiast jest się wtedy pod stałą opieką ortodonty.

Widzę znaczną poprawę zgryzu u siebie, wyrównanie tych kilku krzywych zębów i poprawę łuku. Nakładki są bardzo komfortowe, nigdy nie miałam problemu z dopasowaniem. U mnie działają tak jak powinny.

Jeżeli ktoś ma małą/średnią wadę i załapie się na promocję to na pewno jest to fajna alternatywa. Osobom z większymi wadami odradzam. Poszłabym jednak do ortodonty i zdecydowała się na invisalign lub jego alternatywę.

Nie mogę też powiedzieć nic złego na obsługę klienta. Może na śląsku jest mniejsze obłożenie. Zawsze dostawałam rzeczowe odpowiedzi na zadawane pytania. Niedawno dzwoniono do mnie żeby zapytać czy wszystko przebiega ok. Ważne jest żeby dodawać zdjęcia do aplikacji i odbyć wszystkie konieczne wizyty IPR.

Odpowiedz
Artur 27 grudnia 2022 - 19:34

Jestem już po „leczeniu”. Niestety efekt różni się od przedstawionej symulacji, ale o tym później. Zacznijmy od początku:

Kod polecający to chyba ściema.
„Polecaj nas i zgarniaj nagrody (…) Jeśli potwierdzą oni plan leczenia z Twoim kodem, zaoszczędzą na nim 500 zł, a Ty otrzymasz zwrot kosztów o wartości 300 zł za każdego poleconego.”
Podczas składania zamówienia poinformowałem sprzedawcę, że takowy kod posiadam. Ja zniżkę otrzymałem natomiast sprzedawca kodu nie przyjął. Powiedział, że nie ma potrzeby chociaż nalegałem. Łatwo więc się domyślić, że zwrotu kosztów właściciel kodu nie otrzymał. Prawdopodobnie więc ludzie udostępniają swoje kody polecające nadaremnie. Sprytnie zaprojektowany efekt sieci, jednak bez pokrycia.

Idąc dalej: to co otrzymałem w paczce było niezgodne z zamówieniem – brakowało jednej rzeczy. Jestem osobą dobrze zorganizowaną (głównie przez profesję) i mam jednoznaczne potwierdzenie (właściwie dwa) sprzedawcy, że zamówienie obejmuje brakującą rzecz. Po zgłoszeniu brakującego elementu dział obsługi odpowiedział, że nie ma i nie będzie. „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?”. Nadmienię, że brakowało nakładki – czyli tego co DrSmile sprzedaje.
W przestawionej mi ofercie były podane nakładki retencyjne (liczba mnoga) a rozmowa ze sprzedawcą wyglądała następująco:
– Czy cena obejmuje dwie nakładki retencyjne, na górny oraz dolny łuk?
– Tak, zgadza się.
– Kiedy otrzymam obie nakładki retencyjne?
– W pierwszej przesyłce, wraz z nakładkami do prostowania zębów.

Nie ma tu więc wątpliwości.

Sprawę próbowałem również wyjaśnić bezpośrednio ze sprzedawcą, jednak pomimo wielu prób nie udało mi się dodzwonić. Warto wspomnieć, że zanim zaakceptowałem ofertę na każdy mój telefon sprzedawca odpowiadał bądź błyskawicznie oddzwaniał.

Meritum: efekt leczenia.
Po skrupulatnym noszeniu wszystkich nakładek zęby „przesunęły się” mniej więcej do połowy drogi jaką miały przebyć według symulacji. Nie jest to koniec świata.
Najgorsze jest to: jeden ząb zrobił się krótszy! Nakładki jakby go wbiły. Zaburzyło to całą symetrię uśmiechu, który wygląda teraz gorzej niż przed ingerencją DrSmile.

Moja przygoda jeszcze się nie zakończyła. Zaproszono mnie na dodatkowy skan, czekam teraz na decyzję. Wrócę do tej opinii żeby ją zaktualizować jak się sytuacja rozwinie.

A to mój kod polecający: NI3_P0LEC4M_DR5MILE

Odpowiedz
M 19 stycznia 2023 - 21:35

Od 5 miesięcy noszę nakładki, zostały jeszcze 2. Wada średnia, głównie V górne i rozjechane 4 na dole. do tej pory efekt oceniam na 70%, jest duży postęp. Doceniam wygodę i estetykę.
[część wpisu usunięta przez Redakcję, ze względu na podanie kodu promocyjnego].

Odpowiedz
Sławek 9 lutego 2023 - 09:47

Witam,
W trakcie rozmowy z konsultantem (08.02.23r), nieumyślnie kliknąłem zatwierdzenie planu leczenia, nikt minie nie poinformował o kosztach z tym związanych oraz że naciśniecie tego przycisku to koniec formalności związanych z leczeniem, co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Dzwoniłem na infolinie, Panie z którymi rozmawiałem stwierdziły, że nie można się z tego wycofać. Próbował ktoś pisać jakieś pismo reklamacyjne, czy komuś udało się z tego wycofać?

Odpowiedz
topornie 25 lutego 2023 - 07:23

Wg mojej wiedzy, w Polsce, nadal obowiązuje prawo, a prawo pozwala na odstąpienie od umowy, szczególnie przy zakupie przez Internet czy telefon. Jeśli działania medyczne się nie łapią pod takie przepisy, to bez obaw, akurat ten produkt, to produkt (chyba) kosmetyczny. Nie wiem jak go sklasyfikowano.

Odpowiedz
Klaudia 23 lutego 2023 - 15:33

Leczenie miało trwać 6 mc. Fantastycznie, ale po tym czasie okazało się, że górne zęby nie składają się z dolnymi, mam problem z jedzeniem, więc poprawka nakładki na kolejne 5mc. To nie było najgorsze, miałam mieć ponowny striping, obawiałam się, bo już mi przy poprzednich nakładkach opiłowali szkliwo paskami 0,2-0,3 mm. Siadam na fotel, lekarka [usunięto imię i nazwisko] bierze wiertło, zdziwiłam się, bo wcześniej używali pasków, ale po 40 minutach na fotelu okazało się, że zrobiła mi szpary między zębami na ok. 1-3mm. do tego kształt zębów uległ zmianie o czym nie raczono mnie poinformować! Teraz złożyłam reklamację i mam czekać 7 dni na ich decyzję, więc w tym czasie będę wylewać swoją frustrację do Internetu, który przyjmuje wszystko.

Odpowiedz
topornie 25 lutego 2023 - 07:20

Dzień dobry, nie mówmy o leczeniu, kiedy podkreślamy ,,prostowanie zębów”, bo to nie ładnie.. W umowie, wg moich informatorów, nie ma w zmianki na temat leczenia, co zwalnia producenta od ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności. Warto więc z tego miejsca, uświadomić tych badających temat, że krzywe zęby (stłoczenia), wynikają z wady zgryzu, więc prostując jedynie zęby, bez leczenia wady, zęby ponownie się stłoczą.

Odpowiedz
Ada 1 marca 2023 - 15:43

Mogę się podzielić opinią o dr smile. Leczenie rozpoczęło się w lipcu (wcześniej wyrwana była jedna ósemka, ale podczas leczenia nie jest to problem żeby taki zabieg wykonać po omówieniu ze specjalistą). Wszystko szło bardzo dobrze, przy niektórych nakładkach zęby bolały niemiłosiernie, ale to przez jeden czy dwa dni. Kontakt był naprawdę bardzo dobry, mailowy przede wszystkim. Od stycznia zamówiłam reklamacje na przednie jedynki, ponieważ tutaj efekt nie był w 100% jak w symulacji, ale poza tym jestem bardzo zadowolona (generalnie na stripping zębów i scan 3D byłam w Katowicach- centrum także polecam). Reklamacja po kolejnym scanie została zaakceptowana, wiec kolejny dodatkowy plus bez dodatkowych kosztów. Opinie są różne, zwłaszcza na Facebooku czy innych grupach/forach, ale jak dla mnie wygoda tych nakładek jest nieporównywalna z aparatem stałym. Fakt koszt jest dosyć spory, ale opłaca się korzystać z sezonowych zniżek jakie oferuje dr smile czy kodach od osób, które taki posiadają i rozłożyć koszt na raty-przynajmniej ja tak zrobiłam. Trzeba się dobrze zastanowić i skonsultować ze swoim stomatologiem, rodziną lub bezpośrednio z dr smile. Nie dla każdego będzie to dobry wybór, ja osobiście mogę polecić.

Odpowiedz
Bartłomiej 8 maja 2023 - 09:56

Czy ma ktoś porównanie do Pro Smile? Czy u nich również są te same problemy? Dostałem plan leczenia, jednak po przeczytaniu opinii o Dr Smile trochę się obawiam czy z Pro Smile nie jest tak samo. Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

Odpowiedz
dr Agnieszka 8 maja 2023 - 11:25

Witam, świetne pytanie. Dr Smile to firma świadcząca leczenie pacjentów bez obligatoryjnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznych. Niektórzy pacjenci mogą spodziewać się prośby o wizytę kontrolną w placówce partnerskiej Dr Smile, jeśli podczas zdalnego monitorowania leczenia okaże się że jest ku temu powód. W firmach nakładkowych takich jak Pro Smile leczenie od początku prowadzi i nadzoruje w gabinecie lekarz dentysta. Pacjent wie dokładnie jaki lekarz jest jego lekarzem prowadzącym. Leczenie jest nadzorowane przez lekarza leczącego w przychodni. Na pytania, czy wątpliwości otrzyma się odpowiedź od swojego lekarza prowadzącego. Różnic jest jeszcze więcej, ale najważniejsze to że nakładkami Pro Smile często lekarze leczą „duże” wady zgryzu. Dr Smile to firma, która specjalizuje się w leczeniu niewielkich wad zgryzu typu zębowego/ głównie niewielkie estetyczne korekty ustawienia zębów. W USA jest wiele podobnych firm, dlatego w Europie tego typu firm będzie też coraz więcej. Najważniejsze to wiedzieć jaką się ma wadę zgryzu, podążać za instrukcjami i reagować na wszystkie nieprawidłowości jakie mogą nastąpić. =>> Reasumując, jeśli Pan nie wie albo ma wątpliwości jaki system wybrać warto pójść na konsultację do ORTODONTY, który powinien określić Pana wadę zgryzu. Czy nadaje się na leczenie nakładkami ze zdalnym monitorowaniem leczenia (Dr Smile), czy wymaga wizyt kontrolnych w gabinecie (Pro Smile). Czy wręcz wymaga leczenia klasyczną ortodoncją, czyli aparatem stałym? Są pacjenci, którzy odbywają konsultację u ortodonty i otrzymują informację czy powinni leczyć się w gabinecie aparatem stałym, aparatem nakładkowym (polskim czy zagranicznym ale prowadzonym przez lekarza w gabinecie) czy mogą skorzystać z nakładek Dr Smile. Ja uważam, że przejście takiej konsultacji przed podjęciem decyzji to najlepsze postępowanie.

Odpowiedz
Bartłomiej 8 maja 2023 - 11:38

Rozumiem. Bardzo dziękuję za tak szczegółową odpowiedź. Dokładnie tak planowałem zrobić, mianowicie skonsultować się jeszcze z ortodontą.

Pozdrawiam
Bartłomiej

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI