DrSmile nakładki

Komórka z ekranem z napisem Dr SMile. Obok dwie nakładki prostujące na zęby i logo dentysta radzi pl

DrSmile to nowy system nakładek dostępny w Polsce. W paru krajach Europy zdobył już swoich odbiorców. Cechują go m.in.: jasne zasady płatności, pakiety podzielone w zależności od stopnia ciężkości wady zgryzu, wirtualne wizyty kontrolne, oraz wysokiej jakości materiał samych nakładek. Materiał ClearQuartz, jest nowoczesnym i bezpiecznym rozwiązaniem technologicznym, wykorzystanym do produkcji i formowania nakładek. Produkuje się je w Niemczech i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

DrSmile Polska

Nakładkami DrSmile leczyć się można na razie tylko w Krakowie, Szczecinie i Warszawie. Z każdym miesiącem, ilość gabinetów stomatologicznych, oferujących tą metodę prostowania zębów wzrasta. Jeśli natomiast wyjedziesz za granicę, to placówki partnerskie znajdziesz w: Niemczech, Hiszpanii i Francji.

Czas leczenia

Przeźroczysty system nakładek ortodontycznych DrSmile, stosowany jest w celu wyleczenia wielu rodzajów wad ortodontycznych. W związku z tym, że leczenie prowadzi się na podstawie wcześniej wykonanego cyfrowego planu leczenia, to czas terapii znany jest pacjentowi już na samym początku. Przy prawidłowym użytkowani nakładek, czyli noszeniu ich na zębach 22 godziny na dobę i zmianie na kolejny zestaw co 2 tygodnie, leczenia powinno przebiegać prawidłowo.

  • stłoczenie zębów można wyleczyć już w 6-10 miesięcy,
  • diastemę (szparowatość) można wyleczyć w około 7 miesięcy,
  • zgryz głęboki, poprawić można nawet już w pół roku.

Ból

Nakładki DrSmile wymieniamy co 2 tygodnie, na nowe. Pacjent podczas zakładania nowej pary, może poczuć ucisk na zęby. Użytkownicy nakładek określają ten moment bardziej jak dyskomfort, niż ból. Nakładki wykonane są z delikatnie elastycznego materiału, dlatego ich ucisk w trakcie przesuwania zębów, jest  na poziomie do zaakceptowania dla każdego.

Cena

DrSmile to system w którym konsultacja u dentysty, skan 3D, oraz przedstawienie cyfrowego planu leczenia ortodontycznego, są bezpłatne. Dla porównania na polskim rynku również bezpłatne plany leczenia otrzymasz np. w Clear Correct. Płatne plany leczenia wykonywane są natomiast w Invisalign, Clear Aligner czy Orthocaps.  W DrSmile za pakiety można płacić zarówno w całości, jak też rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Szyna retencyjna DrSmile jest w cenie każdego pakietu.

Lekkie wady zgryzu Średnie wady zgryzu Duże wady zgryzu
Całość leczenia wynosi

6.790 zł

Całość leczenia wynosi

8.990 zł

Całość leczenia wynosi

11.390 zł

Raty miesięcznie od zł. :

148

 

207

 

 

246

 

Pakiety

DrSmile dostępny jest w trzech pakietach leczniczych.

Pierwszy pakiet przeznaczony jest do korekty np. niewielkich wad zgryzu typu małe stłoczenia zębów, czy do ponownego leczenia ortodontycznego, w przypadku początku nawrotu wady.

Średni pakiet obejmuje możliwość wyprostowania większego stłoczenia zębów, czy wad z grupy zgryzów głębokich, czy otwartych.

Trzecim pakietem ortodonta wyleczyć może bardziej kompleksowe wady zgryzu, które składają się z kilku nieprawidłowości, i należy prowadzić je znacznie dłużej niż pół roku.

Aplikacja DrSmile-App

By proces leczenia przebiegał prawidłowo należy regularnie uczestniczyć w wizytach kontrolnych. W tradycyjnej ortodoncji, należy co około 6 tygodni przyjeżdżać do gabinetu na wizyty. W cyfrowej ortodoncji, jaką jest DrSmile, pacjent dysponuje aplikacją DrSmile-App. Raz w tygodniu, telefonem wykonuje zdjęcia postępów swojego leczenia, i za pośrednictwem aplikacji, wysyła je do lekarza prowadzącego. Bez wychodzenia z domu otrzymuje informację, czy leczenie przebiega prawidłowo. Jeśli zęby nie podążają prawidłowo w kolejnych etapach leczenia, lekarz ma możliwość natychmiast zareagować i rekomendować właściwe postępowanie.

Opinie

Pacjenci leczący się nakładkami DrSmile, cenią sobie komfort użytkowania nakładek. Estetyka, przejrzystość i kształt sprawiają, że po etapie przyzwyczajenia się, noszenie ich na zębach nie sprawia problemu. Stała cena i brak wizyt kontrolnych w gabinecie, to kolejne atuty o których można przeczytać w opiniach. Duże znaczenia dla pacjentów ma posiadanie aplikacji DrSmile-App, poprzez którą mają bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym, i wysyłają zdjęcia zębów, w celu cotygodniowej kontroli.

Dygresje autorki

Na polskim rynku z każdym rokiem przybywa firm leczących nakładkami prostującymi na zęby. Coraz trudniej zorientować się , która z nich jest dla mnie najlepsza. Warto wiedzieć, jakie systemy leczenia wad ortodontycznych proponują różne firmy. Przecież każdy ma odmienne potrzeby, inne wady zgryzu. Wszyscy jednak bezwzględnie muszą pamiętać, że prostujemy zęby zdrowe, wyleczone. Tylko wówczas wysiłek i pieniądze włożone w prostowanie zębów przyniosą rezultat i spełnią się nasze marzenie o Holliwood Smile.

UWAGA! Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia nakładkami. Pełen zakres informacji uzyskasz bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione. Informacje dostępne są pod adresem:  kontakt@dentystaradzi.pl

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI