HELLO SMILE – polskie nakładki na zęby

Napis Hello Smile na bialym kwadracie na tle dwudziectu nakladke prostujacych na zeby polozonych na niebeskiej powierzchni

Prostowanie zębów to bardzo ważny etap do uzyskania pięknego instagramowego uśmiechu. Miliony ludzi na świecie wyleczyło krzywe zęby nakładkami. Ale jakie rozwiązania dostępne są w Polsce? Wśród wielu metod dostępnych w naszym kraju, od lat estetyczne wady uśmiechu, można prostować nakładkami Hello Smile. Analizując ten system, warto wziąć pod uwagę, że zarówno diagnostyka, plan leczenia, jak i nakładki, wykonywane są w Polsce. Ceny również dopasowane są do polskich realiów.

Nakładki Hello Smile

Nakładki Hello Smile, to wygodna i precyzyjna opcja leczenia ortodontycznego. Wyglądają jak plastikowe płytki, w których odciśnięte są zęby. Odciśnięte zęby,  to zęby pacjenta, które w każdej nakładce wyglądają bardziej korzystnie. Założeniem noszenia nakładek jest stopniowe przesuwanie się zębów w docelowe, najbardziej satysfakcjonujące ortodontycznie miejsce. Nakładki Hello Smile po założeniu na zęby, kończą się lekko nad zębami na dziąśle. By zwiększyć komfort noszenia, wykończenie ich jest gładkie. Duża przezierność sprawia, że po założeniu na zęby prawie ich nie widać. W związku z powyższym, nakładki Hello Smile, to alternatywa, którą można wziąć pod uwagę porównując np. z Brightalign czy Clear Aligner.

Zamkniete przezroczyste opakowanie z nakladkami do prostowania zebow Hello Smile

Materiał 

Materiał z którego są produkowane nakładki Hello Smile, jest bezpieczny, ponieważ posiada certyfikaty dopuszczające go do użytku w bardzo specyficznym środowisku, jakim jest jama ustna. Spełnia normy ISO 9001:2015, ISO 13485:2016. Materiał nakładek Hello Smile wolny jest od BPA i lateksu.

Jakie wady zgryzu można wyleczyć?

Hello Smile charakteryzuje się wysoką skutecznością leczenia wad ortodontycznych w zakresie tzw. zębów uśmiechu. Najczęściej leczone są lekkie stłoczenia zębów przednich górnych, czy dolnych. Zmiany ustawienia jednego, czy paru zębów w większym zakresie, leczone są odpowiednio dłużej. Jeśli masz nawrót wady po poprzednim klasycznym leczeniu ortodontycznym, to nakładki Hello Smile, jako precyzyjna opcja leczenia, mogą wprowadzić zęby z powrotem na swoje miejsce.

Ponieważ Hello Smile wydaje indywidualny plan leczenia, to w przypadku dużej wady zgryzu, ale braku chęci ze strony pacjenta do leczenia wszystkich zębów, możliwe jest leczenie tzw. kompromisowe. Oznacza to, że nie prowadzi się długiego i ciężkiego leczenia, by przesunąć w docelowe miejsce wszystkie zęby. Lekarz i pacjent, uzgadniają które zęby i w jakim zakresie, byłoby najbezpieczniej przesunąć, tak by w jak najkrótszym czasie, uśmiech miał bardziej korzystny kształt.

Czas leczenia

Leczenie nakładkami Hello Smile wynosi najczęściej od 3 do 12 miesięcy. Plan leczenia opracowany jest na podstawie bardzo dokładnego skanu zębów, a nie modeli gipsowych, wykonanych na bazie klasycznych wycisków masą wyciskową. Jeśli każda nakładka noszona będzie przez 2 tygodnie, i zdejmowana  jedynie do jedzenia i czyszczenia zębów, to można spodziewać się, że leczenie zakończy się sukcesem.

Pakiety

Nakładki Hello Smile dostępne są w trzech pakietach. O tym do którego pakietu kwalifikuje się Twoja wada zgryzu, dowiesz się po badaniu i opracowaniu przez lekarza cyfrowego planu leczenia.

Różnice w pakietach leczenia nakładkami Hello Smile.

STANDARD  KOMFORT PREMIUM
 • Korekta małych wad zgryzu w obrębie zębów uśmiechu
 • Haczyk do komfortowego zdejmowania nakładek

 

 • Korekta małych i średnich wad zgryzu
 • Haczyk do zdejmowania nakładek
 • W razie zgubienia w cenie jest dosłanie do sześciu nowych nakładek. Gwarancja otrzymania duplikatu nakładek
 • Nakładki retencyjne w cenie
 • Korekta średnich i bardziej skomplikowanych wad zgryzu
 • Haczyk do zdejmowania nakładek
 • Nieograniczona ilość duplikatów nakładek, w przypadku ich zgubienia lub zniszczenia
 • Nakładki retencyjne w cenie.
 • Żele wybielające z indywidualnymi nakładkami
 • Żele do bioscalingu z indywidualną nakładką
 • Zestaw do czyszczenia nakładek
 • Zestaw Travel Kit

 

Gwarancja

Leczenie nakładkami Hello Smile obejmuje gwarancja. Firma Align4U Sp. z o.o,  producent polskich nakładek, wyszła naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Jako jedna z nielicznych firm, oferuje gwarancję na prowadzone leczenie. Warunkiem uzyskania gwarancji jest jedynie noszenie nakładek 22 godzin na dobę, i raz na tydzień wykonanie i przesłanie zdjęć swoich zębów, tak by lekarz mógł sprawdzić poprawność przebiegu leczenia. Przy takim postępowaniu, wskaźnik skuteczności zbliża się do 100%.

Jeśli jednak mimo współpracy, nie osiągnie się satysfakcjonujących wyników, rozpoczyna się proces diagnostyki i opracowania nowego planu leczenia. Firma zapewnia wydrukowanie kolejnego zestawu nakładek i powtórzenie leczenia.

Cena Hello Smile 

Warto zwrócić uwagę, że w pakietach Komfort i Premium nakładki retencyjne wliczone są w cenę. Oznacza to dla pacjenta oszczędność pieniędzy, rzędu około tysiąca złotych, jaką musiałby zapłacić, za retencje górną i dolną. Należy pamiętać, że etap retencji, jest bardzo ważny i nie można o nim zapomnieć.

Nakładki dostarczane są do domu, w dużym białym pudełku. W opakowaniu znajduje się zestaw ponumerowanych nakładek, bardzo estetyczne pudełeczko do przechowywania obecnie używanych nakładek, instrukcja, haczyk do zdejmowania nakładek itp.  Koszty dostawy ponosi producent nakładek.

Płatność w systemie Hello Smile można rozłożyć na raty 0%, co dla wielu potencjalnych pacjentów na ogromne znaczenie.  Cena pakietu:

 Standard  Komfort  Premium
Całość leczenia kosztuje: 5200 zł 7000 zł 9000 zł
Raty miesięcznie od: 108 zł 146 zł  188 zł

Promocje

Konsultant Hello Smile jest upoważniony, by w czasie rozmowy telefonicznej z pacjentem, zaproponować mu korzystną ofertę cenową leczenia. Możliwe jest nawet podjęcie negocjacji przedstawionej ceny, co odróżnia nakładki Hello Smile, od innych firm nakładkowych dostępnych w Polsce.

Etapy leczenia

Kwalifikacja do leczenia

Jeśli zdecydowałeś się na leczenie nakładkami, pierwszym krokiem powinno być wypełnienie i przesłanie online Formularza kwalifikacyjnego, dostępnego na stronie https://hellosmile.pl

Po przesłaniu formularza, konsultant oddzwoni na podany numer, w celu omówienia zasad leczenia nakładkami. W następnym etapie  przeprowadzony zostanie z Tobą wywiad ogólnomedyczny i stomatologiczny. Przekazana zostanie Ci lista lekarzy, którzy współpracują z firmą Hello Smile. Lekarz wykona badanie jamy ustnej, skan zębów, zdjęcie rtg panoramiczne, oraz zdjęcia fotograficzne Twojej wady zgryzu. Kolejny etap to  przygotowanie dla Ciebie, indywidualnego planu leczenia przeźroczystymi nakładkami na zęby.

Plan leczenia otrzymasz na maila. Możesz oczekiwać informacji o przybliżonym czasie leczenia, oraz ilości nakładek. Zobaczysz wizualizację swojego uśmiechu, przed i po leczeniu. Dla wielu osób ten etap jest bardzo wzruszający, ponieważ dowiadują się, że ich wadę zgryzu można leczyć, inną metodą niż aparatem stałym metalowym naklejanym na zęby. Informacja o krótkim czasie leczenia, również może być dla wielu, powodem do zadowolenia. Pacjenci potrzebujący korekty zębów tzw. uśmiechu, mogą oczekiwać, że w 3-6-9 miesięcy leczenie zostanie zakończone.

Po akceptacji planu leczenia, należy podpisać i odesłać formularz Świadomej Zgody na Leczenie. Od tego momentu, Twoje nakładki zostają produkowane, w kształtach zmieniających się łuków zębowych, według przedstawionego planu. W krótkim czasie dostarczona będzie paczka, w której zgodnie z wybranym pakietem, znaleźć można: serię nakładek na zęby, pudełko do komfortowego przechowywania nakładek aktualnie noszonych,  haczyk do zdejmowania nakładek z zębów, czy np. żele wybielające, z indywidualnymi nakładkami do wybielania zębów, do wykorzystania po zakończonym leczeniu.

Leczenie

Leczenie nakładkami Hello Smile rozpoczyna się w momencie potwierdzenia otrzymania przesyłki u kuriera. Na wskazany adres wysłana zostaje paczka z kompletem nakładek i pełną instrukcją ich użytkowania.

Po otworzeniu pudełka, należy zapoznać się ze wskazówkami noszenia nakładek. Najważniejszymi zasadami, które należy przestrzegać w odniesieniu do nakładek są:

–  należy nosić je 22 godziny dziennie

–  należy je zmieniać co dwa tygodnie

–  nosi się w kolejności chronologicznej numerów na opakowaniach

– w nakładkach nie je się

– można pić wszystko prócz skrajnie kolorowych napojów np. wina

– po każdym jedzeniu zęby i nakładki należy oczyścić

Raz na tydzień pacjent wykonuje zdjęcie swoich zębów i przesyła je do lekarza prowadzącego. Ortodonta regularnie sprawdza leczenie i w razie jakichkolwiek trudności, czy braku postępów w leczeniu, może szybko pomóc.

Leczenie Hello Smile może odbyć się w pełni zdalnie, co wpływa na oszczędność czasu dla pacjenta. W tym systemie, wizyty kontrolne u zdecydowanej większości pacjentów prowadzone są w wersji online. W razie potrzeby  uzyskania odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, konsultant firmy, jest w stałej gotowości na rozmowę telefoniczną, czy drogą mailową. Pacjent czuć się może zaopiekowały, od pierwszego momentu rozpoczętej przygody z nakładkami, aż po ostatnią noszoną nakładkę.

Nakładki ortodontyczne Hello Smile w kształcie zębów górnych przed i po leczeniu, trzymane w ręku w niebieskiej rękawiczce.

Ręka w niebieskiej rękawiczce trzyma dwie nakładki Hello Smile w kształcie przed i po prostowaniu zębów w żuchwie.

Retencja

Po każdym leczeniu ortodontycznym, w tym po leczeniu nakładkami zęby potrzebują tzw. retencji.

Nakładkami w kształcie docelowego uśmiechu, czyli nakładkami retencyjnymi, utrzymuje się zęby w ostatecznie uzyskanej pozycji. Zęby podczas noszenia nakładek retencyjnych, stabilizują swoje położenie w kości, przez co zmniejsza się możliwość nawrotu wady. Nakładki retencyjne, w zależności od wyleczonej wady, należy nosić np. jedynie w nocy, lub też w pierwszym etapie po zakończonym leczeniu, zarówno w dzień i w nocy. Szczegółowe wytyczne otrzymasz wraz z kompletem nakładek retencyjnych, które w pakiecie Komfort i Premium są wliczone w cenę leczenia.

Efekty przed i po

Firma Hello Smile na stronie internetowej, oraz w social mediach, publikuje zdjęcia leczenia przed i po. Dostępny jest przykład leczenia, przeprowadzonego w zaledwie 10 miesięcy, stłoczenia zębów i metamorfozy niekorzystnie estetycznego uśmiechu.

Wada zębów, stłoczenia zębów na zdjęciu przed leczeniem i po leczeniu ortodontycznym nakładkami Hello Smile.

Nakładkami Hello Smile wyleczyć również można wypchnięty jeden, czy kilka zębów. Wraz z krótkim leczeniem (7,5 miesiąca), oraz przeprowadzonym wybielaniem, uzyskane efekty, sprawiają pacjentowi wielką satysfakcję.

Wada zębów, zdjęcie przed leczeniem i po leczeniu ortodontycznym nakładkami Hello Smile.

Nawet duże wady zgryzu, takie jak na zamieszczonym poniżej zdjęciu, można leczyć nakładkami Hello Smile. Oczywiście czas leczenia jest dłuższy, oraz istnieje ryzyko potrzeby otrzymania dodatkowych nakładek (ale to producent gwarantuje). Retencje po takim kompleksowym leczeniu należy nosić najlepiej do końca życia, jeśli się nie chce nawrotu wady.

Widok wady zgryzu przed i po leczeniu ortodontycznym nakładkami Hello Smile

Youtuber Kamil – In Travel rozpoczął leczenie nakładkami Hello Smile. Na swoim kanale, opublikował początek przygody z cyfrową ortodoncją. Warto regularnie obserwować postępy Jego leczenia, ponieważ będąc podróżnikiem, musi wszystko starannie planować. Od pilnowania nakładek, by się nie zgubiły, podczas kolejnych wyjazdów. Świadomości, że jedzenie poza domem, zobowiązuje do noszenia ze sobą zestawu do czyszczenia zębów. Po czasowe braki Internetu, zobowiązujące go do przemyślenia, kiedy wykonać zdjęcie kontrolne zębów, i wysłać je do analizy przez dentystę, tak by zawsze mieć pewność, że leczenie przebiega prawidłowo.

Screan Youtuba Kamila In Travel w gabinecie u dentysty. Podróżnik pokazuje swoje zęby przed leczeniem nakładkami Hello Smile.

Opinie

Pacjenci leczeni nakładkami Hello Smile podkreślają, że profesjonalna obsługa to pierwszy duży atut firmy. Hello Smile to marka polskiej firmy, dlatego możliwy jest kontakt telefoniczny czy mailowy z polskim konsultantem. Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ nakładki, oraz plan leczenia powstają w naszym kraju, co przyspiesza znacznie produkcje i otrzymanie nakładek. Dodatkowo szybki czas leczenia, najczęściej przeprowadzony w 3-12 miesięcy, to zaleta tej metody, która przyciąga wielu pacjentów.

Potencjalni pacjenci cenią sobie możliwość rozłożenia ceny leczenia na raty, czy wręcz możliwość negocjacji ceny z konsultantem.

Użytkownicy pakietu Premium porównując ceny między ofertami innych firm, czują się wyróżnieni, że w konkurencyjnej cenie oprócz samego leczenia, otrzymują również np. nakładki retencyjne i nakładki wraz z żelami do wybielania zębów.

Uzupełniające informacje o nakładkach prostujących na zęby można przeczytać w innych ortodontycznych artykułach.

UWAGA! Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisuję wszystkich wskazań i przeciwskazań, oraz skutków ubocznych leczenia nakładkami. Pełen zakres informacji uzyskasz bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Artykuł napisany jest w celu przekazania informacji, o dostępnym na polskim rynku systemie nakładkowym. Aby pacjent podjął świadomą decyzję i podpisał zgodę na leczenie daną techniką np. nakładkami, niezbędne jest uzyskanie pełnych informacji o alternatywach leczenia i dostępnych firmach nakładek.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione. Informacje dostępne są pod adresem:  kontakt@dentystaradzi.pl

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI