HELLO SMILE – polskie nakładki na zęby

Redakcja portalu
Napis Hello Smile na bialym kwadracie na tle dwudziectu nakladke prostujacych na zeby polozonych na niebeskiej powierzchni

Prostowanie zębów to bardzo ważny etap do uzyskania zdrowego i pięknego uśmiechu. Miliony ludzi na świecie wyleczyło tzw. krzywe zęby właśnie nakładkami ortodontycznymi. Ale jakie rozwiązania dostępne są w Polsce? Wśród wielu metod dostępnych w naszym kraju, od lat leczeniem estetycznych wad w zakresie zębów uśmiechu zajmuje się marka Hello Smile. Analizując ten system, warto wiedzieć, że zarówno diagnostyka pacjenta, plan leczenia, jak i same nakładki, wykonywane są w Polsce. Artykuł przedstawia markę nakładek Hello Smile z aktualnymi na 2023 r pakietami leczeń i ich ceną.

Nakładki Hello Smile

Nakładki Hello Smile, to jedna z wielu opcji aparatu ortodontycznego przeznaczonego do leczenia ortodontycznego. Wyglądają jak plastikowe płytki, w których odciśnięte są zęby. Założeniem noszenia nakładek jest stopniowe przesuwanie się zębów w docelowe, najbardziej satysfakcjonujące ortodontycznie miejsce. Nakładki Hello Smile po założeniu na zęby, kończą się lekko nad zębami na dziąśle.  Wykończenie ich jest gładkie. Duża przezierność sprawia, że po założeniu na zęby prawie ich nie widać.

Nakladki hello smile na zeby do prostowania u dentysty i ortodonty w 2 opakowaniach trzymane w reku

 

Cena Hello Smile 2023  

model zebow z nakladkami Hello Smile oraz pieniedzmi polozonymi obok

W 2023 roku cena nakładek Hello Smile wynosi od 6 790 zł do 11 490 zł. Płatność można rozłożyć na 24 wygodne RATY 0% lub 60 rat oprocentowanych. Koszty leczenia rozpoczynają się od 148 zł miesięcznie!

Całkowity koszt leczenia zależy od wady zgryzu, czasu leczenia oraz ilości przewidzianych nakładek. W wyższych pakietach nakładki retencyjne są dodawane GRATIS. Oznacza to dla pacjenta oszczędność pieniędzy, jaką musiałby zapłacić, za retencję górną i dolną. Należy pamiętać, że etap retencji, czyli utrzymania wyników leczenia,  jest bardzo ważny i nie można o nim zapomnieć.

Nakładki dostarczane są do domu, w dużym białym pudełku. W opakowaniu znajduje się zestaw ponumerowanych nakładek, estetyczne pudełeczko do przechowywania obecnie używanych nakładek, instrukcja, haczyk do zdejmowania nakładek itp.  Koszty dostawy ponosi producent nakładek.

Tabela przedstawia ceny pakietów nakładek Hello Smile w 2023 roku.

Pakiet  Koszt
Plan krótki 6 790 zł
Plan średni 9 490 zł
Plan długi 11 490 zł

Warto wiedzieć, że w  Planie krótkim miesięczna płatność może wynosić już od 148 zł, w Planie średnim od 205 zł, w Planie długim natomiast od 249 zł.

Promocje

O aktualnych promocjach marka informuje na oficjalnej stronie www.hellosmile.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych.

Hello Smile w 2022 roku oferowała czytelnikom portalu dentystaradzi.pl uczestnictwo w dwóch dużych Akcjach Ortodontycznych prowadzonych na terenie całej Polski. Więcej informacji o tych Akcjach znajdziesz na końcu artykułu.

Materiał nakładek

Materiał z którego są produkowane nakładki Hello Smile, jest bezpieczny, ponieważ posiada certyfikaty dopuszczające go do użytku w bardzo specyficznym środowisku, jakim jest jama ustna. Spełnia normy ISO 9001:2015, ISO 13485:2016. Materiał nakładek Hello Smile wolny jest od BPA i lateksu.

Jakie wady można wyleczyć nakładkami Hello Smile?

Hello Smile to nakładki przeznaczone do leczenia wad ortodontycznych w zakresie tzw. zębów uśmiechu. Najczęściej leczone są lekkie stłoczenia zębów przednich górnych, czy dolnych. Zmiany ustawienia jednego, czy paru zębów w większym zakresie, leczone są odpowiednio dłużej. Nawrót wady po poprzednim klasycznym leczeniu ortodontycznym, po wykonaniu planu leczenia nakładkami Hello Smile, można spróbować wprowadzić zęby z powrotem na swoje miejsce.

Ponieważ Hello Smile wydaje indywidualny plan leczenia, to w przypadku dużej wady, ale braku chęci ze strony pacjenta do leczenia wszystkich zębów, możliwe jest leczenie tzw. kompromisowe. Oznacza to, że nie prowadzi się długiego  leczenia, by przesunąć w docelowe miejsce wszystkie zęby. Lekarz i pacjent, uzgadniają które zęby i w jakim zakresie, byłoby najbezpieczniej przesunąć, tak by w określonym czasie, uśmiech miał korzystny kształt.

Czas leczenia

Plan leczenia i wstępne określenie przybliżonego czasu leczenia, opracowane jest na podstawie dokładnego skanu zębów wykonanego w jednej z polskich placówek partnerskich Hello Smile. Plany leczenia nie są wykonywane na bazie modeli gipsowych, wykonanych klasycznymi wyciskami masą wyciskową. Jeśli każda nakładka noszona będzie przez 2 tygodnie, i zdejmowana jedynie do jedzenia i czyszczenia zębów, to można spodziewać się, że leczenie może przebiec sprawnie.

Pakiety

Nakładki Hello Smile dostępne są w trzech pakietach. O tym do którego pakietu kwalifikuje się Twoja wada, dowiesz się po badaniu i opracowaniu przez lekarza cyfrowego planu leczenia. Jest on tworzony na podstawie nowoczesnego i bezbolesnego skanu 3D oraz zdjęcia pantomograficznego. Oba elementy są wykonywane na pierwszej wizycie w gabinecie partnerskim Hello Smile.

Dostępne pakiety (PLAN KRÓTKI, PLAN ŚREDNI oraz PLAN DŁUGI), jak już powyżej zostało wspominane, są dobierane na podstawie rodzaju wady, czasu leczenia oraz ilości przewidzianych nakładek.
Do każdego z zestawów można dobrać dodatkowe produkty, które pozwolą kompleksowo zadbać o zęby. Dostępne są: personalny zestaw do wybielania zębów w domowych warunkach, zestaw do delikatnego bioscalingu, travel kit oraz nakładka na bruksizm.

Etapy leczenia

Kwalifikacja do leczenia

W leczeniu nakładkami Hello Smile, pierwszym krokiem jest wypełnienie i przesłanie online formularza kwalifikacyjnego, dostępnego na stronie https://hellosmile.pl

Po przesłaniu formularza, Specjalista Hello Smile oddzwoni na podany numer, w celu omówienia zasad leczenia nakładkami. W następnym etapie  przeprowadzony zostanie z Tobą wywiad ogólnomedyczny i stomatologiczny. Przekazana zostanie Ci lista lekarzy, którzy współpracują z firmą Hello Smile. Lekarz wykona badanie jamy ustnej, skan zębów, zdjęcie rtg panoramiczne, oraz zdjęcia fotograficzne Twojej wady zgryzu. Kolejny etap to  przygotowanie dla Ciebie, indywidualnego planu leczenia przeźroczystymi nakładkami na zęby.

Plan leczenia otrzyma on drogą e-mailową. Możesz oczekiwać informacji o przybliżonym czasie leczenia, oraz ilości nakładek. Zobaczysz przybliżoną wizualizację swojego uśmiechu, przed i po leczeniu. Możesz dowiedzieć się, że Twoją wadę można leczyć, inną alternatywną metodą niż aparatem stałym metalowym naklejanym na zęby.  Pacjenci potrzebujący korekty pojedynczych zębów tzw. uśmiechu, mogą zapytać się o ilość i przybliżony czas leczenia, który w nakładkach można wstępnie określić.

Po akceptacji planu leczenia, należy podpisać i odesłać formularz Świadomej Zgody na Leczenie. Decyzji o rozpoczęciu leczenia nie musisz podejmować w ciągu jednej rozmowy telefonicznej! Na podjęcie decyzji masz czas. Od momentu świadomego podpisania umowy, Twoje nakładki zostają produkowane, w kształtach zmieniających się łuków zębowych, według przedstawionego planu. W krótkim czasie dostarczona będzie paczka, w której zgodnie z wybranym pakietem, znaleźć można: serię nakładek na zęby, pudełko do komfortowego przechowywania nakładek aktualnie noszonych,  haczyk do zdejmowania nakładek z zębów, czy np. żele wybielające, z indywidualnymi nakładkami do wybielania zębów, do wykorzystania po zakończonym leczeniu.

Leczenie

Leczenie nakładkami Hello Smile rozpoczyna się w momencie potwierdzenia otrzymania przesyłki u kuriera. Na wskazany adres wysłana zostaje paczka z kompletem nakładek i pełną instrukcją ich użytkowania.

Po otworzeniu pudełka, należy zapoznać się ze wskazówkami noszenia nakładek ortodontycznych, gdyż jest to wyrób medyczny.

Zasady, które należy przestrzegać w odniesieniu do nakładek Hello Smile to:

  • należy je nosić 22 godziny dziennie
  • należy je zmieniać co dwa tygodnie
  • należy je nosić zgodnie z kolejnością chronologiczną numerów na opakowaniach
  • w nakładkach nie można spożywać jedzenia
  • w nakładkach nie można pić gorących ani kolorowych napojów
  • po każdym jedzeniu zęby i nakładki należy oczyścić

Raz na tydzień pacjent wykonuje zdjęcie swoich zębów i przesyła je do lekarza prowadzącego. Ortodonta regularnie sprawdza leczenie i w razie jakichkolwiek trudności, czy braku postępów w leczeniu, może zlecić pomoc.

Leczenie Hello Smile może odbyć się w pełni zdalnie, co wpływa na oszczędność czasu dla pacjenta. W tym systemie, wizyty kontrolne u zdecydowanej większości pacjentów prowadzone są w wersji online. W razie potrzeby  uzyskania odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, Specjalista Hello Smile, jest w stałej gotowości na rozmowę telefoniczną, czy drogą mailową. Pacjent może czuć się zaopiekowały, od pierwszego momentu rozpoczętej terapii nakładkami, aż po ostatnią noszoną nakładkę.

Nakładki ortodontyczne Hello Smile w kształcie zębów górnych przed i po leczeniu, trzymane w ręku w niebieskiej rękawiczce.

Ręka w niebieskiej rękawiczce trzyma dwie nakładki Hello Smile w kształcie przed i po prostowaniu zębów w żuchwie.

Retencja

Po każdym leczeniu ortodontycznym, w tym po leczeniu nakładkami zęby potrzebują tzw. retencji.

Nakładkami w kształcie docelowego uśmiechu, czyli nakładkami retencyjnymi, utrzymuje się zęby w ostatecznie uzyskanej pozycji. Zęby podczas noszenia nakładek retencyjnych, stabilizują swoje położenie w kości, przez co zmniejsza się możliwość nawrotu wady. Nakładki retencyjne, w zależności od wyleczonej wady, należy nosić np. jedynie w nocy, lub też w pierwszym etapie po zakończonym leczeniu, zarówno w dzień i w nocy.

Szczegółowe informacje otrzymasz wraz z kompletem nakładek retencyjnych, które przy pakietach PLAN ŚREDNI oraz PLAN DŁUGI, otrzymujesz GRATIS wraz z całym zestawem personalnych nakładek prostujących zęby.

Efekty przed i po

Marka Hello Smile na oficjalnej stronie internetowej, oraz w social mediach, publikuje zdjęcia leczenia przed i po. Poniżej przedstawiamy przykładowe efekty korekcji stłoczenia zębów oraz diastemy. Dla przykładu korekta stłoczenia nr.2 trwała 8 miesięcy, natomiast korekta diastemy ze zdjęcia nr. 3 zajęła jedynie 6 miesięcy! Należy pamiętać, że rezultaty leczenia każdego pacjenta mogą być inne.

3 efekty-przed i po leczeniu-zebow nakładkami-ortodontycznymi Hello-Smile

Opinie

Hello Smile to marka polskiej Spółki, dlatego możliwy jest kontakt telefoniczny czy mailowy z polskim konsultantem.  Nakładki, oraz plan leczenia powstają w naszym kraju, a dokładnie w laboratorium w Łodzi, co przyspiesza znacznie produkcje i otrzymanie nakładek.

Istnieje możliwość rozłożenia ceny leczenia na raty, czy wręcz możliwość delikatnej negocjacji ceny.

Marka Hello Smile ma na swoim koncie tysiące udanych korekcji uśmiechu, co poświadczają również opinie jakie można znaleźć w Internecie. Oto jedna z nich „Jestem właśnie po ukończeniu leczenia i przejścia na nakładki retencyjne. Naprawdę nie spodziewałam się aż takiego efektu! Nakładki są bardzo wygodne w użytkowaniu i są prawie niewidoczne, dosłownie tylko kilka osób zauważyło, że mam je na sobie. Super jest też to, że dostaje się cały zestaw nakładek od razu i kontrola odbywa się online, jest to zdecydowanie bardzo wygodne rozwiązanie. Szczególnie chciałabym podziękować Hello Smile za nieocenione wsparcie i gotowość do pomocy w każdej sytuacji! Jeszcze nie spotkałam się z tak ciepłym i profesjonalnym podejściem do klienta od samego początku, serdecznie polecam!” (Opinie Google o Hello Smile – Natalia).

Uzupełniające informacje o nakładkach prostujących na zęby można przeczytać w innych ortodontycznych artykułach.

Partner Ogólnopolskiej Darmowej Akcji Ortodontycznej „Zęby na medal” 03.2022

W 2022 r. Hello Smile jako jedna z czterech firm stomatologicznych, objęło patronat nad Akcją Ortodontyczną „Zęby na medal” zorganizowaną z okazji I urodzin portalu oraz w celu propagowania leczenia ortodontycznego oraz informacji o cyfrowej ortodoncji. W każdej części Polski można było uczestniczyć w Akcji i mieć wykonany za darmo skan zębów oraz bezpłatnie otrzymać cyfrowy plan leczenia nakładkami ortodontycznymi. Szczegóły Akcji można przeczytać w artykułach.

UWAGA! Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia ortodontycznego. Pamiętaj aparat ortodontyczny (np. stały, nakładkowy) to wyrób medyczny który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i ortodontycznej oraz jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Umieszczone cenniki nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i są publikowane tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Artykuł jest sponsorowany.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz jeszcze:

11 komentarzy

Natalia 16 stycznia 2022 - 18:08

Chciałabym spytać czy są jakieś skutki uboczne leczenia nakładkami hellosmile?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 17 stycznia 2022 - 23:29

Pani Natalio, super pytanie. Skutki uboczne leczenia nakładkami (jakiejkolwiek firmy) mogą być związane np. z brakiem założonego przemieszczania się zębów (ale na to ma wpływ bardzo dużo czynników). Jeśli ktoś ma problemy w stawach skroniowo-żuchwowych to przed leczeniem nakładkami powinien najpierw wyleczyć stawy (tak by nie klikało, przeskakiwało i by nie bolało). Małe skutki uboczne takie jak chwilowe seplenienie występuje tylko u pojedynczych ludzi dlatego tym bym się nie przejmowała. Nakładki są na tyle komfortową metodą prostowania zębów, że nie mają żadnych metalowych elementów naklejanych na zęby dlatego nic nie odstaje i nie może odpaść… Mam nadzieję, że odpowiedź przybliżyła Panią do decyzji o leczeniu ortodontycznym. Pozdrawiam

Odpowiedz
Natalia 5 lutego 2022 - 21:49

Czy leczenie nakładkami hello smile jest bezpieczne jeśli nie ma tam żadnych wizyt kontrolnych, tylko wysyła się zdjęcia zębów?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 9 lutego 2022 - 22:20

Witam, „małe” leczenie nakładkami (np. niewielkie zmiany ustawienia pojedynczych zębów) jeśli jest prawidłowo zaplanowane to może przebiegać nawet bez obligatoryjnych wizyt kontrolnych. Jak zostałam poinformowana przez firmę Hello Smile, jeśli pacjent potrzebuje wizytę kontrolną na tzw. stripping lub kontrolę ew. nowy skan to takie wizyty są organizowane w gabinetach partnerskich. Nadmienię, że ilość wizyt kontrolnych nie jest wyznacznikiem jakości leczenia. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Michał 5 kwietnia 2022 - 19:36

Witam. Mam pytanie, czy jest możliwość wyleczenia zachodzących dolnych zębów na górne?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 5 kwietnia 2022 - 23:14

Witam, taki układ zębów nazywa się „zgryzem krzyżowym” czyli jest to odwrotne zachodzenie zębów na siebie – dolne wystają spoza górnych tak jak Pan to napisał. W nakładkach takie wady się też leczy. Jedyną barierą jest system i pakiet nakładek np. nie zalecałabym leczenia takiej wady ortodontycznej nakładkami prostującymi zęby bez nadzoru lekarza. Niestety jest to dość trudna wada nawet jeśli dotyczy tylko jednego czy dwóch zębów. Najczęściej leczenie też jest bardziej skomplikowane bo proszę chwilkę sobie wyobrazić jak „przeżucić te zęby by stały odwrotnie”? Potrzeba bardzo dobrej diagnostyki np. dobrych zdjęć RTG w tym tzw. cefalometryczne tak by wiedzieć ile można wychylić czy przechylić zęby. Na koniec napiszę, że takie zęby szczególnie stojące z przodu powinny być wyleczone gdyż bardzo ważna jest możliwość swobodnego ruszania żuchwą/ gryzienia/ mówienia. Uprzedzam, że niektórzy lekarze wybiorą do leczenia w tym przypadku aparat stały i wielokrotnie może być to nawet lepsza decyzja niż nakładki. Życzę owocnych konsultacji. Pozdrawiam

Katarzyna 6 lutego 2022 - 23:18

Szanowna Pani,
jestem żywo zainteresowana nakładkami. Dotknął mnie problem patologicznie migrujących zębów, niestety jedynek. Utworzyła się diastema. Wszystko to na skutek, jak się okazało, stanu zapalnego przyzębia. Jestem po zabiegu kiretażu zamkniętego oraz w trakcie antybiotykoterapii doustnej. Ciągle mam nadzieję, że odzyskam „dawny uśmiech”. Uprzejmie proszę o odpowiedź, czy – a jeśli tak, to – gdzie w Warszawie mogłabym udać się po pomoc ortodontyczną? Która z opisywanych nakładek byłaby wg Pani najbardziej właściwa?
z nadzieją i pozdrowieniami
Chętnie wezmę udział w proponowanej Akcji Ortodontycznej, niestety nie znajduję możliwości zapisu.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 9 lutego 2022 - 22:32

Witam, nakładki to bardzo delikatny aparat ortodontyczny. Można nim leczyć nawet pacjentów z różnymi problemami periodontologicznymi. Pisała Pani 06.02 a Akcja zaczęła się 07.02 więc od teraz już na wielu przestrzeniach zarówno na Portalu jak i w Internecie jest wiele informacji na ten temat. Lista Gabinetów i E-Book również dostępne są do ściągnięcia. Pozdrawiam

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 13 lutego 2022 - 23:17

Witam, na początku napiszę że nakładki nie leczą tylko lekarz leczy nakładkami. Firma nakładek ma znaczenie z wielu powodów, lecz najważniejsze znaczenie ma doświadczenie i wiedza lekarza. Jest wielu wspaniałych lekarzy, którzy z pewnością Pani mogliby pomóc. Jeśli chodzi o Akcję to już Lista gabinetów jest do ściągnięcia z zakładki DO POBRANIA. Proszę się zapisać, w Warszawie również jest parę placówek. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Paulina 9 września 2022 - 11:23

Nie polecam Hello Smile. Po ukonczonym leczeniu nosiłam nakładki retencyjne i zęby po dwoch miesiacach zaczely sie przesuwać. Za leczenie zaplacilam 6tys, zero kontaktu a gdy w koncu ktos sie ze mna skontatował wyliczył ze musze doplacic za korekte 3 tys złotych

Odpowiedz
dr Agnieszka 25 października 2022 - 08:00

By efekt leczenia ortodontycznego utrzymywał się jak najdłużej należy stosować tzw. retencje. Jeden pacjent otrzyma nakładki retencyjne, inny płytkę Hawleya lub będzie miał naklejony drucik na wewnętrzna stronę zębów przednich np. dolnych. Retencję należy stosować minimum 2x dłużej niż trwało leczenie nakładkami. Przy leczeniu nakładkami tj. Hello Smile lub DrSmile brak jest kontaktu z lekarzem dlatego pacjenci mogą nie posiadać odpowiedzi na swoje pytania: Po co u mnie retencja? Jak długo mam ją nosić? Co zrobić, gdy….? Podobnych sytuacji i historii jest niestety dużo w Polsce. Warto skorzystać z konsultacji u ortodonty lub próbować skontaktować się z firmą nakładkową tak by zęby nie zmieniły swojego miejsca w sposób znaczny. Czas kontaktu i otrzymania informacji jak postępować dalej, mają tu najważniejsze znaczenie.

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI