Implanty zębów wykonane w Meksyku

Redakcja portalu
implantologia implanty zebow z meksyku cena flaga meksyku meksykanin

Turystyka stomatologiczna, to popularny trend w ostatnich latach, szczególnie w kontekście leczenia implantologicznego. Meksyk jest jednym z głównych miejsc, które przyciąga pacjentów z całego świata, w tym z USA, Kanady, ale też z Europy. Oferuje on usługi stomatologiczne po znacznie niższych cenach, w porównaniu do krajów wyżej rozwiniętych. Implanty zębów wszczepiane w Meksyku, mogą być tańsze niż w wielu placówkach w Polsce. Podczas wizyty w Meksyku pacjenci mogą połączyć leczenie z wakacjami. Meksyk oferuje piękne plaże, bogatą kulturę i historię, co czyni podróż bardziej atrakcyjną. W artykule opisaliśmy ceny, zasady leczenia i wymieniliśmy popularne miasta w Meksyku z klinikami implantologicznymi leczącymi pacjentów z całego świata.

Dlaczego warto wstawić implanty zębów w Meksyku?

Jednym z głównych powodów wyboru Meksyku aby wszczepić implant zęba, jest niższa cena niż w Polsce. Sam jeden implant zębowy w Polsce kosztuje od około 1 500 zł do 5 000 zł. W Meksyku można wykonać procedurę wszczepienia jednego implantu zęba w kwocie do około 6 000 zł. Często w tej cenie jest implant zęba z łącznikiem i koroną protetyczną na nim. Może to oznaczać znaczną oszczędności na implantoprotetyce i to w trakcie wakacji.

TU znajdziesz aktualne: ceny jednego implantu zęba wszczepianego w Polsce

Jaka jest jakość implantów zębów z Meksyku?

Meksykańskie kliniki stomatologiczne, zwłaszcza te w popularnych miejscowościach turystycznych, takich jak Cancun, Tijuana, i Los Algodones, oferują światowej klasy usługi. Nie bez powodu miasto Los Algodones ma przydomek „Molar City” czyli Miasto Zęba. Znajduje się w nim bardzo dużo klinik dentystycznych z niedrogimi usługami stomatologicznymi.
Wiele z nich posiada nowoczesne wyposażenie oraz wykwalifikowany personel, często wykształcony w USA lub Europie.

Warto widzieć, że w każdym mieście na świecie są i kliniki które oferują leczenia niższej jakości. Warto być na to wyczulonym wybierając miejsce na swoje leczenie.

Pisaliśmy również o leczeniu implantologicznym w Turcji – zapraszamy do zapoznania się z tym kierunkiem turystyki stomatologicznej.

Jak szybko można mieć wykonany zabieg wszczepienia implantu zęba w Meksyku?

Czas oczekiwania na zabiegi stomatologiczne w Meksyku jest zazwyczaj krótszy niż w krajach rozwiniętych. Pozwala to pacjentom na szybsze rozpoczęcie i zakończenie leczenia implantologicznego.
Warto przed wyjazdem skontaktować się z daną kliniką, tak by uzgodnić szczegóły zabiegu, lub wykonać w Polsce rekomendowane badania. Istnieją firmy pośredniczące w tym procesie.

Jak zorganizować wyjazd do Meksyku w celu leczenia implantologicznego?

Proces organizacji podróży stomatologicznej do Meksyku jest prosty. Wiele klinik oferuje kompleksową obsługę, w tym pomoc w organizacji podróży samolotem, zakwaterowania w hotelu, oraz transportu z lotniska. Pacjenci mogą rozpocząć od konsultacji online, podczas której lekarz oceni stan zdrowia jamy ustnej, i przygotuje wstępny plan leczenia.

Jak przygotować się do leczenia implantologicznego w Meksyku?

Wybór biura podróży i kliniki stomatologicznej to pierwszy etap. Można zrobić to samemu, lub skorzystać z firm pośredniczących w pomocy organizacji leczenia za granicą.
Przed wyjazdem warto skorzystać z konsultacji online z implantologiem w Meksyku. Spotkanie to ma na celu otrzymanie szczegółowego planu leczenia i kosztorysu, aby uniknąć niespodziewanych wydatków.
Warto sprawdzić referencje i opinie o klinice i lekarzach na forach internetowych, lub stronach z recenzjami pacjentów. Przestrzegamy, że nie zawsze to co jest zamieszczane na takich forach jest prawdą. Warto samemu zweryfikować placówkę i lekarzy poprzez sprawdzenie ile lat działa gabinet, lub jakie CV ma dany implantolog.
Warto wiedzieć, czy będą potrzebne dodatkowe procedury, takie jak przeszczep kości, czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Są to dodatkowe koszty.

Zapraszamy do informacji na ten temat do artykułu „Jak idealnie przygotować się do zabiegu implantologicznego, czyli wkręcenia implantu zęba?”.

Jakie są wady leczenia implantologicznego i stomatologicznego w Meksyku?

W Meksyku obowiązuje inne prawo związane ze stomatologią i medycyną niż w Polsce.

Lekarz dentysta pracujący w Meksyku nie może być pozwany przez pacjenta za wykonanie procedury poniżej standardu oczekiwań, lub za ewentualne powikłania pozabiegowe.
W Meksyku pracują lekarze z całego świata, dlatego poziom ich wiedzy i umiejętności może być różny.

Warto wiedzieć, że niektóre przychodnie mogą używać materiałów, narzędzi i implantów zębów, które nie są stosowane w Europie. Może to oznaczać trudność dla pacjenta w późniejszych wizytach kontrolnych z takimi implantami zębów w swoim kraju.

Bibliografia

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI