Leczenie ortodontyczne drogą do „Zębów na medal” – Podsumowanie Akcji

ortodonta trzyma dyplom podziekowania za udzial w akcji zeby na medal i nakladki prostujace na zeby

Proste i zdrowe zęby w zasięgu każdego, to hasło przyświecające akcji „Zęby na medal”. Wiele osób uważa, że nie ma nic piękniejszego jak szczery uśmiech, wielu marzy o Hollywood smile. W Ogólnopolskiej Bezpłatnej Akcji Ortodontycznej brało udział kilkadziesiąt przychodni. Dzięki patronom akcji: firmą nakładkowym Pro Smile i Hello Smile oraz Polskiej Akademii Stomatologii Cyfrowej, i portalowi nowygabinet.pl, nowym uśmiechem zaczynają się cieszyć setki osób. Zapraszamy do relacji z pierwszej edycji akcji „Zęby na medal”.

Akcja „Zęby na medal”

ulotki i plakaty w gabinetach akcji ortodontycznej leczenia nakladkami prostujacymi na zeby

Akcja „Zęby na medal” pomogła pacjentom zdobyć wiedzę o cyfrowej ortodoncji. Wielu pacjentów zauważyło, że najważniejszą korzyścią akcji było, iż każda dorosła osoba bez względu na wadę zgryzu, mogła przyjść na wizytę do dentysty w celu oceny swoich zębów pod kątem możliwość leczenia ortodontycznego przezroczystymi nakładkami na zęby. Wykonano paręset cyfrowych planów leczenia. Cześć z nich przedstawiona i zaakceptowana została w marcu i podjęte zostały planowane leczenia.

Dostępność lekarzy, szybkość wykonywania analiz, oraz pokazanie planu leczenia spowodowały, że akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wizualizacje zębów jakie mógłby mieć pacjent po leczeniu nakładkami były w wielu przypadkach momentami wzruszeń. Nie wszyscy pacjenci zdawali sobie sprawę, że również oni mogą być leczeni tą metodą. Akcja „Zęby ma medal” udowodniła, że nakładki mogą być również pod względem finansowym dostępne dla każdego. Zakres cenowy leczenia małych i średnich wad ortodontycznych nakładkami Pro Smile w gabinecie najczęściej oscylował pomiędzy 4 000 a 9 000 zł za całość leczenia. Nakładkami Hello Smile leczenie w domu prowadzone było również w znacznie niższej cenie niż u innych konkurencyjnych firm. Obie firmy oferują również leczenia rozłożone na raty 0%, podzielone na dogodną ilość miesięcy.

Wady zgryzu do leczenia nakładkami

Obecnie przezroczystymi nakładkami prostującymi na zęby można leczyć wiele różnych wad zgryzu. Oznacza to, że warto zapytać się lekarza, który leczy cyfrową ortodoncją, czy mógłby ocenić wadę zgryzu pod kątem możliwości leczenia nie aparatem stałym, ale właśnie nakładkami.

Najwięcej pacjentów zgłosiło się do Akcji z różnorodnymi stłoczeniami zębów. Pojedyncze zęby górne, czy liczne zęby dolne stłoczone, to wada którą analizował niemalże każdy lekarz w trakcie akcji. Z zasady lekarze podejmowali leczenie obu łuków jednocześnie. Pamiętajmy, że dwa łuki zębowe muszą do siebie pasować, by długoterminowo cieszyć się nowym uśmiechem.

przyklady stloczen zebow ktore mozna wyleczyc nakladkami prostujacymi na zeby

Do akcji zgłaszali się również pacjenci po nawrocie swoich wad po poprzednim leczeniu ortodontycznym. W sposób szybki i niewidoczny można leczyć, ten problem nakładkami. Jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez pacjentów, niż znacznie dłużej trwające tradycyjne leczenie aparatem stałym.

Nakładki Pro Smile

W akcji „Zęby na medal” firma nakładkowa Pro Smile pokazała swoje szerokie możliwości. Wszyscy lekarze we współpracy z technikami ortodontycznymi Pro Smile oddawali cyfrowe plany leczenia dla swoich pacjentów w bardzo krótkim czasie. Pacjenci z wadami ułożenia paru lub parunastu zębów, badani byli przez lekarzy i po analizie badań oraz skanu otrzymywali odpowiedź, czy ich zęby można „prostować” nakładkami Pro Smile. Jeżeli zapadła decyzja o leczeniu, dedykowane nakładki szybko znajdowały się w gabinecie u stomatologa a następnie wydawane zostawały pacjentowi. Proces korekty zgryzu zaczynał się w ekspresowym tempie. Grono zadowolonych pacjentów stale rośnie.

przyklad leczenia nakladkami pro smile zeby szczeki i zuchwy

Nakładki Hello Smile

W akcji „Zęby na medal” uczestniczyła firma Hello Smile. Nakładkami tej firmy, wady takie jak nawroty po poprzednim leczeniu ortodontycznym, leczy się bardzo często. Hello Smile wyspecjalizowała się w leczeniu niewielkich, ale istotnych ze względu na zaburzoną estetykę wad zgryzu. Krótkie leczenia bez obowiązkowych wizyt kontrolnych w gabinecie, oraz konkurencyjna cena, to atuty jakie pokazała firma Hello Smile w tej Akcji.

przyklad planu leczenia nakladkami hello smile siekacz przekrzywiony

Historia paru pacjentów

W akcji uczestniczyło wielu fascynujących pacjentów. Jednym z nich był 70 latek, który uznał iż lepszej pory nie będzie na lekką korektę paru krzywo stojących zębów. Przez ostatnie 20 lat marzył o leczeniu, lecz perspektywa noszenia metalowych zamków i drutów była dla niego na tyle zniechęcająca, że rezygnował z leczenia ortodontycznego. Dopiero usłyszawszy o Akcji w swojej przychodni uznał, że jeśli protetyk wyrazi na to zgodę, to on chętnie zobaczy czy nakładkami mógłby „posprzątać” troszkę swoje zęby. Plan leczenia wykonano. Nakładki wyprodukowano. Leczenie zaczęło. Tak trzymać! Na korektę zgryzu nigdy nie jest za późno.

Inną uczestniczką akcji była około 30 letnia pani, która nie pamiętała dokładnie kiedy ostatni raz była u dentysty. Do leczenia ortodontycznego namówił ją protetyk, do którego zgłosiła się w celu uzupełnienia licznych braków zębowych. Pani ma dentofobię. Dopiero teraz ośmieliła się leczyć zęby, planować implanty i skorzystać z możliwości leczenia ortodontycznego. Niestety ze względu na małą ilość zębów klasyczne leczenie aparatem stałym wymagałoby dużej ilości wizyt kontrolnych i byłoby ciężkie do prowadzenia. Lekarz uczestniczący w akcji zbadał jamę ustną pacjentki bardzo dokładnie, wykonał darmowy skan zębów i analizę zdjęć RTG. Pacjentka ze wzruszeniem oglądała plan leczenia przezroczystymi nakładkami na zęby. Krzywe zęby zaczęły się ustawiać nareszcie po tylu latach poprawnie. Pani zaakceptowała leczenie i rozpoczyna paromiesięczną terapię nakładkami, tak by inwestycja we wszczepienie implantów i nowe korony protetyczne miała sens.

Szkolenie dla dentystów

Portal dentystaradzi.pl wraz ze współpracą z patronami akcji firmą nakładkową Pro Smile i Polską Akademią Stomatologii Cyfrowej zorganizowali szkolenie z leczenia nakładkami dla lekarzy dentystów. Cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem, już w ciągu kilku dni wszystkie miejsca były zajęte. W lutym 2022 w Gdańsku przeprowadzono holistyczny wieloaspektowy kurs z leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Podczas części teoretycznej lekarze ogólni, protetycy, implantolodzy oraz ortodonci, poznali różne trudne przypadki i możliwościach ich „łatwego” leczenia. W części praktycznej ćwiczyli precyzję w wykonywaniu IPR i naklejaniu attachamentów. Szkolenie to pomogło lekarzom tworzyć „idealny” cyfrowy plan leczenia. Pokazało również, jak w przystępny sposób komunikować się z pacjentem, omawiając jego problemy ortodontyczne i tłumacząc możliwości leczenia przezroczystymi nakładkami.

Dzięki ludziom, którzy nie pozostają w miejscu, zdobywają wiedzę, szkolą się, możemy mieć nadzieję, że cyfrowa ortodoncja będzie dostępna dla coraz większego grona pacjentów.

sala szkoleniowa dentystow uczacych sie leczenia nakladkami ortodontycznymi

Podsumowanie akcji

Dzięki akcji „Zęby na medal”, kolejna grupa pacjentów poznała zalety cyfrowej ortodoncji. Wiele osób czytając artykuły na portalu, czy pobierając bezpłatnego e-booka „Praktyczny poradnik leczenia ortodontycznego nakładkami” pogłębiła wiedzę o nowoczesnym niewidocznym sposobie leczenia, stając się tym samym świadomym pacjentem. Dzięki zadawanym pytaniom w formularzu „Zadaj pytanie dentyście” rozwiali swoje wątpliwości i niepokoje. Internauci szukając informacji o alignerach pokazali jak wielkie jest zainteresowanie tematem leczenia nakładkowego, jak ważne są to dla nich kwestie.
W Akcji „Zęby na medal”, firmy nakładkowe Pro Smile, Hello Smile oraz Polska Akademia Stomatologii Cyfrowej, wraz z portalem nowygabinet.pl, swoim udziałem pomogły pacjentom skrócić drogę do podjęcia decyzji o leczeniu ortodontycznym przezroczystymi nakładkami.
Cieszymy się, że tak wielu lekarzy stomatologów podąża za nowościami technologicznymi i pomaga pacjentom w dążeniu do pięknego uśmiechu, prostując zgryz niewidocznymi nakładkami. Stając się dla pacjentów mentorami i przewodnikami po cyfrowej ortodoncji.

Gratulujemy wszystkim udziału w Bezpłatnej Ortodontycznej Akcji ”Zęby na medal”.
Piękny prezent na I urodziny Portalu dentystaradzi.pl i polskich pacjentów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez portal, oraz czytania artykułów.

Portal dentystaradzi.pl jest dla Was i przez Was kształtowany – czekamy na pytania.

Zobacz jeszcze:

2 komentarze

Anna 4 maja 2022 - 14:05

Dzień dobry, zastanawiam się nad nakładkami ortodontycznymi, w zasadzie jestem już umówiona na wizytę w dr smile, niestety na górnej 1 mam koronę porcelanową na metalowym wkładzie, czy to jest przeciwskazanie?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 5 maja 2022 - 10:11

W leczeniu nakładkami ortodontycznymi posiadanie korony, licówki czy mostu nie jest przeciwskazaniem do leczenia. Lekarz dyskwalifikuje taki ząb z ruchów i ta rekonstrukcja nie powinna się przemieszczać. Ważne jest by dobrze nadzorować takie leczenie, czyli w przypadku Dr Smile należy przesyłać zdjęcia fotograficzne by lekarz na odległość ocenił poprawność leczenia. Jeśli Pani leczyć się będzie w Invisalign czy Clear Aligner albo innym systemem to ruchy zębów oceniać będzie lekarz w gabinecie. Życzę pięknie „wyprostowanych” ząbków. Pozdrawiam

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI