Polalign producent nakładek

dwie nakladki ortodontyczne frimy polalign

Polska firma Polalign, produkuje i dostarcza firmom nakładkowym oraz dentystom na całym świecie, z roku na rok coraz więcej nakładek ortodontycznych. Mierząc się z dużą konkurencją na rynku i pragnąć zyskać zaufanie lekarzy i pacjentów, wykorzystuje materiały wysokiej jakości do produkcji nakładek, a sposób ich wykonania odznacza się wysoką precyzją.
Poznajmy producenta nakładek Polalign.
Najważniejsze informacje czytelnikom portalu przekazał dyrektor ds. produkcji pan Jakub Ołubek.

Polalign

Polalign producent nakładek, znany jest już polskim lekarzom i firmom ortodontycznym. Nakładki produkowane są w Łodzi. Z każdym rokiem zwiększa się ilość odbiorców nie tylko polskich, ale również zagranicznych. W 2022 roku z usługi firmy korzystają odbiorcy z: Niemiec, Czech, Austrii, Hiszpanii, Włochy, UK, Holandii, Australii,czy Skandynawii. Efektywność pracy biura obsługi klienta powoduje, że coraz więcej firm podpisuje umowy z Polalign.

Produkty

Polalign specjalizuje się w pracy z materiałem termoplastycznym. Na bazie wycisków tradycyjnych, lub skanów zębów, może wyprodukować na zlecenie lekarza wiele podstawowych i zaawansowanych szyn termoplastycznych.

Najczęściej zamawiane produkty w Polalign:
– nakładki ortodontyczne (alignery)
– retainery
– pozycjonery
– nakładki do wybielania
– szyny relaksacyjne
– szablony zgryzowe, szyny transferowe
– sportowe ochraniacze na zęby, ochraniacze bokserskie
– łyżki indywidualne

Materiał

Od początku działalności firma dobiera najnowocześniejsze materiały do produkcji nakładek. Wszystkie materiały odznaczają się zgodnością z przepisami prawa polskiego i krajów do których są zamawiane (ISO 9001:2015, ISO 13485:2016, wolne od BPA oraz bez lateksu). Jest to wyrób medyczny klasy I.
Materiał nakładek Polalign odznacza się wysoką przezroczystością, a co za tym idzie estetyką użytkowania. Możliwe jest zastosowanie materiału o 0,6/ 0,8/ 1,0 mm grubości. Nakładki ortodontyczne przeznaczone są do użytkowania najczęściej przez 14 dni. W tym czasie prawdopodobieństwo odkształcenia się materiału, czy jego przebarwienie, są mało prawdopodobne.

Dane fizyczne najczęściej używanego materiału Erkodent Erkodur-al:
wytrzymałość na rozciąganie 41 MPa; na zginanie 59 MPa; absorpcja wody po 24 h 0,5%; odporność termiczna 85°C; temperatura mięknienia wg Vicata 102°C; temperatura zeszklenia 110°C.moduł Younga 1462 MPa; naprężenie przy granicy plastyczności 43 MPa; wydłużenie przy zerwaniu 179%; gęstość 1,19 g/cm³

Wady zgryzu jakie można leczyć nakładkami

Przezroczystymi nakładkami zamówionymi w firmie Polalign można leczyć większość wad zgryzu. Nakładki mają przewidywalne naprężenia i adekwatną do leczenia ortodontycznego wytrzymałość, nadają się do przesunięć zębowych zarówno małych jak i znacznych. Nakładkami tymi można prowadzić krótkie leczenia, w których zakres ruchów zębów jest znacznie ograniczony, a tym samym wizyt kontrolnych w gabinecie może nawet nie być. Możliwe jest również leczenie kompleksowe wykorzystujące nakładki wraz z wyciągami międzyszczękowymi, czy miniimplantami.

Zasady użytkowania nakładek wyprodukowanych w Polalign

Nakładki prostujące zęby, wyprodukowane przez Polalign, należy chronić przed wysoką temperaturą. Oznacza to, że do picia i jedzenia gorących pokarmów nakładki należy zdjąć z zębów. Producent zaleca przepłukiwane nakładek wodą w temperaturze pokojowej, oraz odświeżanie i czyszczenia specjalnie wyprodukowanymi do tego celu środkami higienicznymi. Miękka szczoteczka i woda, to podstawowy sprzęt potrzebny do oczyszczenia wnętrza nakładki.
Nie wolno używać past stomatologicznych, środków chemicznych, czy czyścić nakładki mechanicznie, ponieważ te metody mogą ją uszkodzić.

W razie zgubienia nakładki lub jej zniszczenia np. pogryzienia przez psa, firma Polalign na zlecenie lekarza prowadzącego, w bardzo krótkim czasie może wyprodukować daną nakładkę i dosłać na domowy adres pacjenta, nawet za granicę. Wszystko po to by leczenie przebiegało płynnie i komfortowo dla pacjenta oraz bezproblemowo dla lekarza czuwającego nad postępami w leczeniu.

Cena

Nakładki produkowane w Polalign, zamawiać można i kupować zgodnie z wcześniej indywidualnie dopasowaną i podpisaną umową. Ceny podlegają negocjacji, a duże rabaty udzielane są już od zamówień powyżej paruset nakładek miesięcznie. Aktualny cennik dostępny jest na www.polalign.com

Czas produkcji

Czas produkcji w Polalign zależy od ilości nakładek zamówionych do wyprodukowania. Firma oczekuje przesłania jedynie plików STL, w których zapisany jest potrzeby etap lub cały plan leczenia ortodontycznego.
Standardowy czas produkcji alignerów to tylko 3 dni robocze. Zamówienia powyżej 1 000 nakładek finalizowane są w 4 dni robocze. Zlecenia na produkcję powyżej 5 000 nakładek to okres oczekiwania zaledwie 6 dni roboczych. Zamówienia zlecane w trybie pilnym, podlegają indywidualnemu, określonemu czasie produkcji (1 – 2 dni robocze).

Należy podkreślić, że jakość każdej nakładki sprawdzana jest indywidualnie przez technika stomatologicznego. Jej wykończenie wykonuje i nadzoruje każdorazowo pracownik Polalign. Można wyciągnąć wniosek, że każda nakładka Polalign jest dopracowana w każdym calu, dzięki połączeniu nowoczesnej technologii produkcji, z klasycznym podejściem do nadzoru jakości.

nakladka ortodontyczna polalign na modelu zebow i opakowanie z wlasnym logo firmy

Nakładki z Twoim logo

Firma Polalign oferuje indywidualizację wyprodukowanych nakładek, oraz ich opakowań. Możliwe jest naniesienie nazwy firmy oraz jej logo na opakowania, już na etapie realizacji zamówienia, szczególnie tego przesyłanego prosto do przychodni i pacjenta. Możliwe jest leczenie nakładkami, których nazwa pokrywa się np. z nazwą przychodni. Dział marketingu Polalign zaprasza do kontaktu w tej sprawie.

Współpraca z Polalign

W Europie z usług Polalign korzysta m.in. Clear Forward, który jest globalnym dostawcą planów leczenia. Doświadczeniu Polalign zaufała w Wielkiej Brytanii m.in. kompleksowa firma www.32Co.com, we Włoszech natomiast firma WHITEU. Marki Pro Smile oraz Hello Smile, to przykłady polskich, prężnie rozwijających się firm nakładkowych, korzystających z oferty Polalign. Wymienione firmy zamawiają m.in. nakładki prostujące na zęby do leczenia zarówno małych jak i skomplikowanych wad zgryzu, przezroczyste retainery lub nakładki do wybielania zębów.

Polalign znajduje się na platformie SmileGenius, która oferują nowoczesne podejście dla klinik i gabinetów, łącząc w sobie wszystkie kroki produkcyjne w jednym miejscu.

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI