POZNAJMY SIĘ

Dentystka Agnieszka Czechumska uśmiechnięta w białej marynarce

Witaj, miło że tu jesteś. Nazywam się Agnieszka Czechumska.

Jestem gdańszczanką z urodzenia i wyboru. Swoją wiedzę zdobywałam mając ciągły wiatr we włosach.  Bardzo dobrze wspominam Szkołę Podstawową nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza, poprzez I Liceum Ogólnokształcące m. M. Kopernika, po studia stomatologiczne i doktoranckie na Gdańskim Uniwersytecie  Medycznym.

Od zawsze podejmowałam wyzwania, nie tylko naukowe. Śledzę rozwój technologii w stomatologii, ortodoncji, implantologii.  Ma to wpływ na ułatwienie pracy dentysty i bardziej precyzyjne, czyli mniej bolesne i krótsze leczenie pacjenta. Brałam udział w wielu szkoleniach, kursach za granicą i Polsce. Jestem członkiem Komisji ds. Opiniowania Sądowo-Lekarskiego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Gdańsku.

Pracowałam w wielu miejscach m.in. w Gdańsku, Warszawie, Londynie (Wielka Brytania).  Doświadczenie to pozwoliło mi spojrzeć na stomatologię z różnych punktów widzenia.

Jestem holistyczna, nie selekcjonuję pacjentów. Każda osoba którą spotykam i leczę jest tak samo dla mnie ważna. Współpracowałam z osobami niepełnosprawnymi, z dziećmi z chorobami genetycznymi, ludźmi wielu nacji i różnym wieku. Każdy otrzymał pomoc,  znalazł zrozumienie i uśmiech.

Aby zrozumieć problemy stomatologiczne, trzeba mieć wiedzę. By dostęp do niej był łatwiejszy, postanowiłam podzielić się nią i moim doświadczeniem, na portalu dentystaradzi.pl

Często rodzice nie wiedzą co dzieje się z ich dzieckiem, dorośli mają problem np. ze zgryzem, bolącym zębem, szukają pomocy w Internecie. Chcę żeby wiedza była bardziej dostępna, zrozumiała, aby portal dentystaradzi.pl był miejscem gdzie można zadać pytanie, i otrzymać na nie rzetelną odpowiedź.

Wiem, że aby człowiek rozwijał się prawidłowo intelektualnie, powinien również dbać o tężyznę fizyczną. Sport jest bardzo ważny w moim życiu. W czasach szkolnych trenowałam sztuki walki (kung-fu) i strzelectwo sportowe. Od kiedy mam rodzinę wspólnie jeździmy na rowerach, pływamy, jeździmy na nartach. Pozwala to nam aktywnie wypoczywać i bardzo konsoliduje nasza rodzinę. Jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwójki cudownych dzieci.

Mam trzy zawodowe marzenia:

  1. Aby ludzie zrozumieli, że organizm tworzy całość, a chory ząb, może być źródłem problemu nie tylko w obrębie głowy, ale również innych częściach organizmu.
  2. By Polacy byli najbardziej wyedukowanymi ludźmi, pod względem stomatologicznym nie tylko w Europie ale i na Świecie.
  3. By większość dentystów znała i lubiła portal dentystaradzi.pl, referując pacjentów i swoich zawodowych kolegów po  wyjaśnienia procedur medycznych i najnowsze informacje ze stomatologii właśnie na stronę DentystaRadzi.pl

Przy waszej pomocy te marzenia mogą się ziścić. Czego Nam życzę

dr n. med. lek. dent Agnieszka Czechumska