Pro Smile nakładki na zęby

Redakcja portalu
nakładki pro smile w dłoniach kobiety z paznokciami w kolorze fioletowym

Nakładki Pro Smile to przezroczyste nakładki ortodontyczne, przeznaczone do prostowania zębów w estetyczny sposób. Produkowane są w Polsce, z certyfikowanego tworzywa antyalergicznego. Dostępnych jest ponad sto placówek partnerskich leczących wady zgryzu aparatem Pro Smile. Jakie są etapy leczenia Pro Smile? Jakie wady można wyleczyć? Czy są pakiety leczeń? Jakie są ceny? Opinie? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Pro Smile nakładki

Do produkcji i leczenia nakładkami Pro Smile potrzebny jest cyfrowy plan leczenia pokazujący zęby 3D przed i ustawienie zębów do jakiego będzie się dążyć podczas terapii.  Przygotowywany jest on przez wykwalifikowany zespół projektantów pod nadzorem lekarza ortodonty współpracującego z Pro Smile. Po przedstawieniu online lub w gabinecie, plan taki wymaga zaakceptowania przez pacjenta. W związku z tym, że nakładki Pro Smile to produkt rodzimej produkcji,  oczekiwanie na rozpoczęcie leczenia jest krótkie. Firma oferuje usługę dostarczenia pacjentowi nowej nakładki, w przypadku zniszczenia lub zgubienia którejś z aktualnie używanych nakładek.

Cena

Leczenie Pro Smile rozpocząć można od około 4 000 zł. Koszt leczenia średnich wad zgryzu to wydatek od 8 000 do 10 000 zł. W porównaniu z innymi firmami nakładkowymi, leczenie nakładkami Pro Smile, nie podlega sprzedaży w pakietach. Nakładki Pro Smile wykonywane są na bazie indywidualnych potrzeb pacjenta. Przy określeniu kosztów leczenia dentysta bierze pod uwagę następujące aspekty:

  • Rodzaj wady zgryzu
  • Ilość nakładek zastosowanych do prostowania zębów szczęki jak i żuchwy
  • Wstępnie określoną długość leczenia ortodontycznego

Na początku leczenia pacjent wie jaka będzie przewidywana cena całkowita. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów na wygodne raty, według finansowania leczenia nakładkami prostującymi zęby, dostępnym w danej przychodni. Część placówek oferuje podział kosztów na nieoprocentowane raty tzw. raty 0 %.

Materiał

Nakładki Pro Smile wykonuje się z medycznego tworzywa termoplastycznego, zgodnie z obowiązującym certyfikatem FDA, oraz normami ISO 9001-2008. Posiadają  one certyfikat potwierdzający brak szkodliwego bisfenolu (PBA) w ich materiale. Materiał jest wysoce przezierny, co dla pacjenta oznacza możliwość estetycznego i niewidocznego leczenia. Z punktu widzenia ortodonty, zastosowany w nakładkach ortodontycznych materiał (jakiejkolwiek firmy) w sposób przewidywalny i bezpieczny przesuwa zęby w docelowe miejsce. Jego twardość i elastyczność, łączy komfort noszenia dla pacjenta i efektywność leczenia, na którą zwraca uwagę każdy lekarz. Materiał jest wysoko odporny na przebarwienia i pęknięcia. 

Leczenie

Leczenie nakładkami Pro Smile składa się z niewielu etapów. Pierwszym etapem jest zapoznanie się z ofertą dostępną na stronie internetowej prosmile.club  lub bezpośrednio u dentysty w placówce partnerskiej. W przypadku zamiaru leczenia ortodontycznego nakładkami, umawia się następnie na konsultację ortodontyczną i na skan zębów. Na stronie firmy dostępna jest lista współpracujących gabinetów, ułożona według województw. Każda przychodnia posiada swoją wizytówkę, na której umieszczony jest adres, telefon kontaktowy, adres strony www.

Jeśli podróżujesz po Europie, to w Niemczech również znajdziesz placówki partnerskie Pro Smile. Jest to informacja ważna, gdy przychodzi czas na wizytę kontrolną, a  twój lekarz prowadzący jest z zdecydowanie większej odległości, niż placówka w Niemczech.

Pamiętać należy, że leczenie nakładkami to leczenie obarczone możliwymi powikłaniami o których więcej przeczytać możesz w artykule „Powikłania leczenia ortodontycznego aparatem stałym i nakładkowym„.

Czas

Czas leczenia ortodontycznego jest indywidualny dla każdego pacjenta i jego wady. Przyjmuje się, że nakładkami Pro Smile, można wyleczyć wybrane wady zgryzu, w czasie od trzech do dwunastu miesięcy. Każdą nakładkę nosi się przez 2 tygodnie. Nakładki do jedzenia i zabiegów higienicznych, zdejmujemy  z zębów. Aby leczenie prowadzone było prawidłowo, rekomenduje się, by nakładki nosić 22 godziny na dobę. Poniżej zamieszczono tabelę pokazującą orientacyjny czas spędzony przez pacjenta na fotelu u ortodonty, podczas leczenia małej zębowej wady zgryzu nakładkami Pro Smile.

wizyta

czas (minuty)
I. Konsultacja ze skanowaniem zębów 30 
II. Konsultacja z przedstawieniem cyfrowego planu leczenia 3D 15 
III. Oddanie gotowych nakładek z instrukcją obsługi  15 
IV. Wizyty kontrolne 15 
V. Konsultacja na zakończenie leczenia i rozpoczęcie noszenia nakładek retencyjnych 15

Razem: 1 godzina 30 min to czas spędzony w gabinecie u stomatologa podczas leczenia niewielkich wad zgryzu typu pojedyncze „przekręcone” zęby. Pamiętaj, jest to orientacyjne zestawienie wizyt i ich czasu. Każdy pacjent wymaga innego podejścia i innej ilości wizyt. Zapytaj się swojego lekarza prowadzącego jak mógłby wyglądać Twój harmonogram wizyt. 

Retencja

Dla utrzymania efektu pięknie wyprostowanych zębów, po leczeniu nakładkami Pro Smile i po leczeniu innymi nakładkami, stosuje się m.in. nakładki retencyjne. Nakładki te wykonane są z odpornego na odkształcenia materiału, bardzo podobnego w wyglądzie do nakładek prostujących zęby. Pacjent nosi je zaraz po zakończeniu leczenia, przez pierwsze tygodnie tak  samo jak nakładki prostujące zęby,  czyli 22 godz. na dobę. Po tym okresie zakłada się je jedynie na noc. Wszystko po to, by zęby „przyzwyczaiły” się do swojego nowego miejsca i nie dopuścić do nawrotu wady.

Przed i po

Cyfrowy Plan leczenia na 20 tygodni  (około 5 miesięcy).Przed i po leczeniu ułożenie zębów z diastemą

Celem leczenia było uszeregowanie zębów w obu łukach. W szczęce na życzenie pacjentki zmniejszono przestrzeń między „jedynkami”  tzw. diastemę i poprawiono kształtu łuku. Pacjentce dodatkowo przeszkadzał dolny siekacz, który ustawiony był krzywo i lekko wystawał z łuku. W celu spionizowania zęba i ustawienia go w jednej linii z pozostałymi zębami dolnymi, zaplanowano tzw. stripping, czyli korektę wielkości zębów by pomieściły się w łuku. Zarówno funkcja odgryzania jak i kształt zębów widocznych w uśmiechu uległy znacznemu polepszeniu i to w mniej niż pół roku.*

Cyfrowy plan leczenia na 66 tygodni  (około 15,5 miesięcy). Modele 3D zebow przed i po leczeniu nakladkami Pro Smile

Głównym problemem klinicznym i estetycznym pacjenta był bardzo krzywo ustawiony siekacz boczny w szczęce. Nadrzędnym celem leczenia było w sposób delikatny i precyzyjny zmienić ustawienie siekacza aż o 67 stopni wokół swojej osi. W następnej kolejności zaplanowano ustawienie go na równi z innymi zębami w szczęce.  Czas leczenia podyktowany był skomplikowaną biomechaniką ruchów zęba oraz dużą ilością wykorzystanych do tego celu nakładek Pro Smile. Dla porównania, leczenie aparatem stałym naklejanym na zęby podobnej wady, zajmuje najczęściej od 2 do 3, 5 roku.*

*Wizualizacje prezentują efekt leczenia konkretnego pacjenta. Efekt końcowy u innych pacjentów może wyglądać inaczej i może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz jego stosowania się do zaleceń lekarskich. Więcej informacji uzyskasz podczas konsultacji z lekarzem.

Gwarancja

Gwarancja na osiągnięcie zamierzonego celu w medycynie nie istnieje, ale można dostać zapewnienie że firma nakładkowa będzie produkować dodatkowe nakładki tak by lekarz mógł bez kosztów dodatkowych zakończyć leczenie jeśli okaże się że trzeba wydać pacjentowi dodatkowe nakładki.  Przyznanie takiej gwarancji uzależnione jest od przestrzegania regularnych wizyt kontrolnych u lekarza prowadzącego. Rekomendowane są wizyty w odstępach np. dwumiesięcznych. Natomiast co dwa tygodnie, można wykonać zdjęcie zębów, i przesłać je do lekarza prowadzącego, w celu szybkiej weryfikacji poprawności leczenia.

Partner Ogólnopolskiej Darmowej Akcji Ortodontycznej „Zęby na medal”

W marcu 2022 r. firma Pro Smile objęła patronat nad Ogólnopolską Akcją Ortodontyczną „Zęby na medal”. W Akcji mogły uczestniczyć osoby dorosłe, które szukają odpowiedzi na pytania: Czy moje zęby trzeba leczyć ortodontycznie? Czym można „prostować” moje zęby? Czy nakładkami można wyleczyć moją wadę zgryzu? Każdy uczestnik Akcji  miał za darmo wykonane ortodontyczne badanie przesiewowe oraz skan zębów 3D.  Następnie również bezpłatnie lekarz opracował cyfrowy plan leczenia z propozycją leczenia nakładkami (jeśli wada będzie się do tego kwalifikować).  Bez żadnych opłat lekarz przedstawiał możliwości leczenia zębów.

Ta Akcja była po to żeby oszczędzić czas i pieniądze, oraz by uczestnicy poznali alternatywną do aparatu stałego metodę prostowania zębów, czyli nakładki ortodontyczne.

Oferta współpracy dla dentystów

Pro Smile Sp. z o.o. opracowała ofertę dla gabinetów dentystycznych. By praktykować leczenie ortodontyczne nakładkami Pro Smile nie jest konieczne posiadanie skanera wewnątrzustnego, ani przejście kursu certyfikacyjnego. Firma na indywidualnych warunkach współpracy oraz całkowicie bezpłatnie udostępnia do użytkowania skaner stomatologiczny  Medit i500 lub inne.

Firma przeprowadza indywidualne szkolenie lekarza:

  • z zasad kwalifikacji do leczenia nakładkami,
  • prawidłowego wykonania skanu uzębienia,
  • pisania zlecenia na cyfrowy plan leczenia,
  • wykorzystania skanera w protetyce i implantologii,
  • współpracy z laboratorium w zakresie zlecenia wykonania nakładek i protetycznych rekonstrukcji CAD/CAM.

W województwie mazowieckim jest około 50 gabinetów współpracujących z Pro Smile.Firma Pro Smile stawia sobie za nadrzędny cel, indywidualną edukację pojedynczych lekarzy, oraz całych zespołów stomatologicznych, chcących zacząć pracować według zasad cyfrowej stomatologii.

Dygresje 

Przyglądając się szybkiemu rozwojowi technik ortodontycznych, jestem pełna optymizmu, że każdy pacjent znajdzie propozycję leczenia dostosowaną do swoich potrzeb oraz stylu życia. Leczenie wad zgryzu nakładkami staje się coraz bardziej znane i powszechne. Bariera jaką do tej pory była cena, z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Problemem staje się wybór odpowiednich nakładek z mnogości firm, które są na naszym rynku. Mam nadzieję, że pisząc artykuły pomagam w rozwianiu wątpliwości i ułatwiam podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego. 

Zapraszam do zadawania pytań.

Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia ortodontycznego. Pamiętaj aparat ortodontyczny (np. stały, nakładkowy) to wyrób medyczny, który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i ortodontycznej oraz jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Umieszczone cenniki nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i są publikowane tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Artykuł nie jest sponsorowany.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione. 

Zobacz jeszcze:

17 komentarzy

Patrycja 2 lutego 2022 - 10:01

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy w nakładkach Pro Smile można palić papierosy?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 9 lutego 2022 - 22:56

Bardzo ważne pytanie. Producenci nakładek odradzają albo wręcz kategorycznie nie pozwalają palenia zarówno klasycznych papierosów jak i e-papierosów w nakładkach. W darmowym E-Booku udostępnionym w dziale DO POBRANIA, znaleźć można jeden rozdział właśnie na ten temat, ponieważ dość dużo osób pyta o tym szczególnie na stronach w Internecie. Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka 6 lutego 2022 - 20:42

Czy w akcji zęby na medal mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie ? Czy 17 latek mógłby zostać poddany kwalifikacji?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 9 lutego 2022 - 22:28

Z przyczyn organizacyjnych i prawnych akcja przewidziana jest dla osób dorosłych. W związku z tym, że jest Pan zainteresowany to warto zadzwonić do wybranego przez siebie gabinetu z listy i zapytać się przyjmującego tam lekarza. Może lekarz przyjmie Pana na podobnych zasadach do Akcji. Warto spróbować. Pozdrawiam

Odpowiedz
Dorota 22 lutego 2022 - 18:27

Witam.W czym system jest nie gorszy od invisalign.Cena mniejsza.Jak je porównać?Naszykowałam sie na invisalign.Ten mnie kusi ceną.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 27 lutego 2022 - 22:21

Nakładki trudno porównywać. Można pisać o różnicy materiału, o technologii produkcji o rodzaju wykończenia lecz, najważniejsze jest jaką ma się wadę zgryzu. Lekarz nakładkami jest w stanie wyleczyć znaczą część wad zgryzu ale…. niestety nie wszystkie. Invisalign jest najbardziej znany i jest pod wieloma względami najlepszy na rynku. Ale jeśli wada jest „statystyczna” to i aparat nakładkowy nie musi być najdroższy i najbardziej skomplikowany. Właśnie dla takich pacjentów jak Pani powstała ta Akcja. Można w niej porównać znane systemy z naszymi polskimi nakładkami np. Pro Smile. Zapraszam do darmowego porównania. Pozdrawiam i czekam na Pani relacje z konsultacji i propozycji leczenia. A.Cz.

Odpowiedz
Sylwia 16 marca 2022 - 18:55

Czy z akcji można skorzystać tylko jeden raz czy mogę porównać ofertę w kilku gabinetach ? I czy to możliwe że gabinet narzuca sobie większa marżę niż inny i koszt leczenia tej samej wady może być rożny ?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 17 marca 2022 - 09:39

Witam, z Akcji korzysta się (raczej) jednokrotnie. Po pierwsze w marcu czyli przez 30 dni wada się znaczenie nie zmieni, czyli lekarze zawsze oceniają tą samą wadę. Po drugie w Akcji uczestniczą firmy Hello Smile i Pro Smile których nie da się porównać. Hello Smile leczy malutkie wady zębów przednich, a Pro Smile można leczyć większość wad. Jeśli chodzi o marżę, to rzeczywiście w zależności od miasta czy gabinetu ceny mogą się różnić (niestety). Ale cena nie wynika tylko z marży ale z planu leczenia. Jeden lekarz zaplanuje 15 nakładek a inny 19 i tu powstaje też różnica w cenie. Muszę doprecyzować, że plany leczenia na 15 czy 19 nakładek mogą być oba świetne ale różni lekarze mogą odmiennie zaplanować leczenie tak by dojść to tego samego rezultatu albo innego… Należy rozmawiać z lekarzami co zawiera taki plan leczenia, jakie ruchy zębów są planowane, ile nakładek i wtedy łatwiej wywnioskować z czego wynika cena… Pozdrawiam

Odpowiedz
Natalia 17 maja 2022 - 22:50

Dzień dobry. Czy nakładki przesuwają zęby trzonowe ?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 18 maja 2022 - 10:26

Witam, super dociekliwe pytanie. Nakładki mają wystarczającą siłę i precyzję, żeby w niewielkim ale istotnym zakresie przesunąć zęby trzonowe czyli szóstki, siódemki. ALE, przesuwanie trzonowców jest bardzo trudne. Robi się je tylko pod nadzorem lekarza. Czasami by ruszyć te wielkie zęby trzeba nosić dodatkowo do nakładek wyciągi międzyzębowe lub wręcz dentysta zaplanuje wkręcenie na jakiś czas miniimplantów ortodontyczych. Najważniejszy jest plan leczenia i czynna współpraca z lekarzem. Z moich obserwacji wynika, że w takich firmach jak np. Invisalign, Orthero, Sure Smile, Once Aligner dużą grupą pacjentów są osoby ze „skomplikowanymi” wadami zgryzu.

Odpowiedz
MAŁGORZATA 2 marca 2023 - 11:44

Dzień dobry,
chciałabym uzyskać plan leczenie wraz z jego wyceną, Gdzie mogę się umówić na wizytę jeżeli mieszkam w Warszawie. Proszę o kontakt. Dziękuję.

Odpowiedz
Joanna 21 marca 2023 - 23:55

Witam. Kto bierze odpowiedzialność za efekt końcowy leczenia nakładkami Firma czy lekarz z którym omawiam plan leczenia??

Odpowiedz
dr Agnieszka 22 marca 2023 - 11:43

Witam, świetne i bardzo ważne pytanie. Zawsze za przedstawiony plan leczenia i leczenie nakładkami odpowiada lekarz. Za jakość materiału i terminowość dostarczenia nakładek, odpowiada firma produkująca nakładki. Natomiast za efekt końcowy leczenia nie odpowiada w 100% lekarz, gdyż leczenie jest procedurą medyczną a ta podlega wieloczynnikowym zależnością by mogła zostać przeprowadzona zgodnie z planem. W zgodzie na leczenie jest napisane, że przedstawiana wizualizacja 3D leczenia nie jest ustawieniem zębów jaki będzie, TYLKO DO JAKIEGO BĘDZIE SIĘ DĄŻYĆ podczas leczenia. Warto wiedzieć, że jeśli leczenie ortodontyczne nakładkami z jakiś powodów nie zostało sfinalizowane pierwszym setem (zestawem) nakładek to lekarz może wykonać skan lub wyciski zębów i wykonać zmianę planu leczenia lub po prostu plan leczenia kończący. Ta ostatnia opcja to etap tzw. finishing, powszechnie stosowany i wykonywany. Finishing czasami jest zestawem kilku kolejnych nakładek ortodontycznych, a czasami dużą ich ilością. Wszystko zależy od potrzeby leczniczej. Pozdrawiam i proszę pamiętać że w ortodoncji ważnym czynnikiem jest czas i cierpliwość w kolejnych planowanych krokach by dojść do „prawie” celu. Czasami nie da się wykonać pewnych założonych ruchów i wtedy lekarz powinien Panią poinformować o tym i zaproponować na to rozwiązanie. Pozdrawiam

Odpowiedz
Małgorzata 22 sierpnia 2023 - 10:55

Dzień Dobry,
czy przewiduje się kolejną akcję „Zęby na Medal” jeszcze w roku 2023 lub w 2024?

Odpowiedz
Redakcja 22 sierpnia 2023 - 12:41

Świetne pytanie ;) Wiemy, że potrzeba jest. Przekażemy te pytanie do firm współpracujących w tej Akcji. Jak coś będzie się szykować to z wyprzedzeniem będziemy pisać na portalu. Pozdrawiamy

Odpowiedz
lukasz 25 grudnia 2023 - 14:42

Witam,
To gdzie moge sie umowic na spotkanie w sprawie nakladek ortodentycznych pro smile, w jakich miastach oferujecie te nakladki?

Odpowiedz
Redakcja portalu 11 stycznia 2024 - 23:07

Niedługo na portalu będzie Mapa Gabinetów Nakładek Ortodontycznych ale na chwilę obecną jej nie posiadamy. Proszę skontaktować się bezpośrednio z firmą Pro Smile przez email lub ich stronę internetową. Wiemy, że w wielu miastach w Polsce są dentyści którzy praktykują leczenie tymi nakładkami. Chyba nie powinno być większego problemu. Pozdrawiamy

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI