Pro Smile nakładki na zęby

nakładki pro smile w dłoniach kobiety z paznokciami w kolorze fioletowym

Nakładki Pro Smile to wygodne,  przezroczyste nakładki ortodontyczne, przeznaczone do prostowania zębów w estetyczny sposób. Produkowane są w Polsce, z certyfikowanego tworzywa antyalergicznego. Dostępnych jest ponad sto placówek partnerskich leczących wady zgryzu aparatem Pro Smile. Jakie są etapy leczenia Pro Smile? Jakie wady można wyleczyć? Czy są pakiety leczeń? Jakie są ceny? Opinie? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Pro Smile nakładki

Do produkcji i leczenia nakładkami Pro Smile potrzebny jest cyfrowy plan leczenia pokazujący zęby 3D przed i po terapii.  Przygotowywany jest on przez wykwalifikowany zespół projektantów pod nadzorem lekarza ortodonty współpracującego z Pro Smile. Po przedstawieniu online lub w gabinecie, plan taki wymaga zaakceptowania przez pacjenta. W związku z tym, że nakładki Pro Smile to produkt rodzimej produkcji,  oczekiwanie na rozpoczęcie leczenia jest bardzo krótkie. Dużym atutem, jest opcja błyskawicznego dostarczenia pacjentowi nowej nakładki, w przypadku zniszczenia lub zgubienia którejś z aktualnie używanych nakładek.

OGŁOSZENIE PORTALU 

WAKACYJNA AKCJA LECZENIA ORTODONTYCZNEGO NAKŁADKAMI

ZAPRASZAMY 15.08-30.09.2022

Informacja o Akcji ortodontycznej lato 2022

Cena

Leczenie Pro Smile rozpocząć można już od 4 000 zł. Koszt leczenia średnich wad to wydatek od 8 000 do 10 000 zł. W porównaniu z innymi wiodącymi firmami nakładkowymi, leczenie nakładkami Pro Smile, nie podlega sprzedaży w pakietach. Nakładki Pro Smile wykonywane są na bazie indywidualnych potrzeb pacjenta. Przy określeniu kosztów leczenia dentysta bierze pod uwagę następujące aspekty:

 • Rodzaj wady zgryzu
 • Ilość nakładek zastosowanych do prostowania zębów szczęki jak i żuchwy
 • Wstępnie określoną długość leczenia ortodontycznego

Na początku leczenia pacjent wie jaka będzie przewidywana cena całkowita. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów na wygodne raty, według finansowania leczenia nakładkami prostującymi zęby, dostępnym w danej przychodni. Część placówek oferuje podział kosztów na nieoprocentowane raty tzw. raty 0 %.

Materiał

Nakładki Pro Smile wykonuje się z medycznego tworzywa termoplastycznego, zgodnie z obowiązującym certyfikatem FDA, oraz normami ISO 9001-2008. Posiadają  one certyfikat potwierdzający brak szkodliwego bisfenolu (PBA) w ich materiale. Materiał jest wysoce przezierny, co dla pacjenta oznacza możliwość estetycznego i niewidocznego leczenia. Z punktu widzenia ortodonty, zastosowany w nakładkach materiał w sposób przewidywalny i bezpieczny przesuwa zęby w docelowe miejsce. Jego twardość i elastyczność, łączy komfort noszenia dla pacjenta i efektywność leczenia, na którą zwraca uwagę każdy lekarz. Materiał jest wysoko odporny na przebarwienia, a jego pęknięcia, lub złamania prawie nie występują.

Leczenie

Leczenie nakładkami Pro Smile składa się z niewielu etapów. Najważniejszym etapem jest zapoznanie się z ofertą dostępną na stronie internetowej prosmile.club  lub bezpośrednio u dentysty w placówce partnerskiej. W przypadku zamiaru leczenia ortodontycznego nakładkami, wystarczy umówić się na skan zębów. Na stronie  dostępna jest lista współpracujących gabinetów, ułożona według województw. Każda przychodnia posiada swoją wizytówkę, na której umieszczony jest adres, telefon kontaktowy, adres strony www.

Jeśli podróżujesz po Europie, to w Niemczech również znajdziesz placówki partnerskie Pro Smile. Jest to wygodne, gdy przychodzi czas na wizytę kontrolną, a  twój lekarz prowadzący jest z zdecydowanie większej odległości, niż placówka w Niemczech.

Czas

Czas leczenia ortodontycznego jest indywidualny dla każdego pacjenta i jego wady. Przyjmuje się, że nakładkami Pro Smile, można wyleczyć większość wad, w czasie od trzech do dwunastu miesięcy. Każdą nakładkę nosi się przez 2 tygodnie. Nakładki do jedzenia i zabiegów higienicznych, zdejmujemy  z zębów. Aby leczenie przebiegało płynnie, rekomenduje się, by nakładki nosić 22 godziny na dobę. Poniżej zamieszczono tabelę pokazującą orientacyjny czas spędzony przez pacjenta na fotelu u ortodonty, podczas leczenia małej wady nakładkami Pro Smile.

wizyta

czas (minuty)
I. Konsultacja ze skanowaniem zębów 30 
II. Konsultacja z przedstawieniem cyfrowego planu leczenia 3D 15 
III. Oddanie gotowych nakładek z instrukcją obsługi  15 
IV. Wizyty kontrolne 15 
V. Konsultacja na zakończenie leczenia i rozpoczęcie noszenia nakładek retencyjnych 15

Razem: 1 godzina 30 min to czas spędzony w gabinecie u stomatologa podczas leczenia niewielkich wad zgryzu.

Retencja

Dla utrzymania efektu pięknie wyprostowanych zębów, po leczeniu nakładkami Pro Smile, stosuje się nakładki retencyjne. Nakładki te wykonane są z odpornego na odkształcenia materiału, bardzo podobnego w wyglądzie do nakładek prostujących zęby. Pacjent nosi je zaraz po zakończeniu leczenia, przez pierwsze tygodnie tak  samo jak nakładki prostujące zęby,  czyli 22 godz. na dobę. Po tym okresie zakłada się je jedynie na noc. Wszystko po to, by zęby „przyzwyczaiły” się do swojego nowego miejsca i nie dopuścić do nawrotu wady.

Nakładki retencyjne Pro Smile otrzymuje się za darmo. Oszczędza to pieniądze pacjenta, czas na wykonanie skanu i produkcje nowych nakładek. Warto wiedzieć, że większość dostępnych w Polsce firm, nie wydaje pacjentowi nakładek retencyjnych w ramach całkowitych kosztów leczenia ortodontycznego.

Przed i po

Cyfrowy Plan leczenia na 20 tygodni  (około 5 miesięcy).Przed i po leczeniu ułożenie zębów z diastemą

Celem leczenia było uszeregowanie zębów w obu łukach. W szczęce na życzenie pacjentki zmniejszono przestrzeń między „jedynkami”  tzw. diastemę i poprawiono kształtu łuku. Pacjentce dodatkowo przeszkadzał dolny siekacz, który ustawiony był krzywo i lekko wystawał z łuku. W celu spionizowania zęba i ustawienia go w jednej linii z pozostałymi zębami dolnymi, zaplanowano tzw. stripping, czyli korektę wielkości zębów by pomieściły się w łuku. Zarówno funkcja odgryzania jak i kształt zębów widocznych w uśmiechu uległy znacznemu polepszeniu i to w mniej niż pół roku.

Pacjentka szczęśliwa, że może się pięknie i bez skrępowania uśmiechać. Dla porównania, leczenie aparatem stałym naklejanym na zęby podobnej wady, zajmuje najczęściej od 2 do 3 lat.

Cyfrowy plan leczenia na 66 tygodni  (około 15,5 miesięcy). Modele 3D zebow przed i po leczeniu nakladkami Pro Smile

Głównym problemem klinicznym i estetycznym pacjenta był bardzo krzywo ustawiony siekacz boczny w szczęce. Nadrzędnym celem leczenia było w sposób delikatny i precyzyjny zmienić ustawienie siekacza aż o 67 stopni wokół swojej osi. W następnej kolejności zaplanowano ustawienie go na równi z innymi zębami w szczęce. Długi, jak na leczenie nakładkami, czas leczenia podyktowany był skomplikowaną biomechaniką ruchów zęba oraz dużą ilością wykorzystanych do tego celu nakładek Pro Smile. Dla porównania, leczenie aparatem stałym naklejanym na zęby podobnej wady, zajmuje najczęściej od 2 do 3, 5 roku.

Gwarancja

Na leczenie nakładkami Pro Smile można otrzymać gwarancję. Przyznanie jej uzależnione jest od przestrzegania regularnych wizyt kontrolnych u lekarza prowadzącego. Rekomendowane są wizyty w odstępach dwumiesięcznych. Natomiast co dwa tygodnie, można wykonać zdjęcie zębów, i przesłać je do lekarza prowadzącego, w celu szybkiej weryfikacji poprawności leczenia.

Opinie o Pro Smile

Opinie na temat nakładek Pre Smile są zachęcające do skorzystania z konsultacji ortodontycznej i zapoznania się z ofertą firmy. Na stronach placówek partnerskich znaleźć można opinie zarówno o metodzie, wygodzie, estetyce i możliwościach leczenia nakładkami Pro Smile.

„Z całą pewnością można stwierdzić, że niewidoczne aparaty ortodontyczne PRO SMILE są absolutnym bestsellerem na liście nowoczesnych aparatów ortodontycznych.” cyt.: dentylon.pl  
„Bez zamków i drutów Pro Smile jest w rzeczywistości znacznie wygodniejszy  i bezpieczniejszy niż aparat! Brak metalowego urządzenia na zębach oznacza, że ​​nie musisz martwić się o skaleczenie ust lub policzków podczas ich noszenia.” cyt.: kordent.com.pl  
„Nakładki Pro Smile wyróżniają się niezwykłą estetyką, dlatego wybierają je pacjenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na mocno widoczny aparat. Tworzywo, z jakiego są wykonane jest naturalne dla organizmu człowieka, dlatego ten rodzaj leczenia cieszy się dużą popularnością u osób wykazujących reakcję alergiczną na metale.” cyt.: kordent.com.pl  

„Pro Smile może leczyć szeroki wachlarz problemów ortodontycznych – w tym stłoczenia, zniekształcony zgryz, przerwy między zębami, niewspółosiowość i nie tylko – więc jeśli ogólnie masz dobry stan zdrowia, prawdopodobnie ten system będzie dla Ciebie korzystny.” cyt.: verdeclinic.pl

Partner Ogólnopolskiej Darmowej Akcji Ortodontycznej „Zęby na medal”

W marcu 2022 r. firma Pro Smile objęła patronat nad Ogólnopolską Akcją Ortodontyczną „Zęby na medal”. W Akcji mogły uczestniczyć osoby dorosłe, które szukają odpowiedzi na pytania: Czy moje zęby trzeba leczyć ortodontycznie? Czym można „prostować” moje zęby? Czy nakładkami można wyleczyć moją wadę zgryzu? Każdy uczestnik Akcji  miał za darmo wykonane ortodontyczne badanie przesiewowe oraz skan zębów 3D.  Następnie również bezpłatnie lekarz opracował cyfrowy plan leczenia z propozycją leczenia nakładkami (jeśli wada będzie się do tego kwalifikować).  Bez żadnych opłat lekarz przedstawiał możliwości leczenia zębów.

 

Ta Akcja była po to żeby oszczędzić czas i pieniądze, oraz by uczestnicy poznali alternatywną do aparatu stałego metodę prostowania zębów, czyli nakładki ortodontyczne.

Oferta współpracy dla dentystów

Pro Smile Sp. z o.o. opracowała ofertę dla gabinetów dentystycznych. By praktykować leczenie ortodontyczne nakładkami Pro Smile nie jest konieczne posiadanie skanera wewnątrzustnego, ani przejście kursu certyfikacyjnego. Firma na preferencyjnych warunkach współpracy oraz całkowicie bezpłatnie udostępnia do użytkowania skaner stomatologiczny  Medit i500.

Firma przeprowadza indywidualne szkolenie lekarza:

 • z zasad kwalifikacji do leczenia nakładkami,
 • prawidłowego wykonania skanu uzębienia,
 • pisania zlecenia na cyfrowy plan leczenia,
 • wykorzystania skanera w protetyce i implantologii,
 • współpracy z laboratorium w zakresie zlecenia wykonania nakładek i protetycznych rekonstrukcji CAD/CAM.

Istotne dla dentysty w pracy z nakładkami Pro Smile:

 1. Skaner + szkolenia bezpłatne.
 2. Krótki czas wykonania cyfrowego planu leczenia.
 3. Krótki czas oczekiwania na nakładki.
 4. Retencja w cenie leczenia.
 5. Konkurencyjna cena.
 6. Produkt Polski.
 7. Preferencyjne warunki współpracy z laboratorium Scan Lab.
 8. Firma Pro Smile pośredniczymy w procesie wprowadzenia do gabinetów płatności ratalnych dla pacjentów.

Ze względu na konkurencyjną na rynku polskim ofertę współpracy, ilość placówek partnerskich regularnie wzrasta.  W województwie mazowieckim jest około 50 gabinetów współpracujących z Pro Smile. Na wszelkie pytania, czy prośby szkoleń uzupełniających z cyfrowej stomatologii, konsultanci firmy odpowiadają natychmiastowo. Pro Smile stawia sobie za nadrzędny cel, indywidualną edukację pojedynczych lekarzy, oraz całych zespołów stomatologicznych, chcących zacząć pracować według zasad cyfrowej stomatologii.

Dygresje autorki

Przyglądając się szybkiemu rozwojowi technik ortodontycznych, jestem pełna optymizmu, że każdy pacjent znajdzie propozycję leczenia dostosowaną do swoich potrzeb oraz stylu życia. Leczenie wad zgryzu nakładkami staje się coraz bardziej znane i powszechne. Bariera jaką do tej pory była cena, z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Problemem staje się wybór odpowiednich nakładek z mnogości firm, które są na naszym rynku. Mam nadzieję, że pisząc artykuły pomagam w rozwianiu wątpliwości i ułatwiam podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Zapraszam do zadawania pytań.

Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia nakładkami. Pełen zakres informacji uzyskasz bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody autora jest zabronione. 

Zobacz jeszcze:

10 komentarzy

Patrycja 2 lutego 2022 - 10:01

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy w nakładkach Pro Smile można palić papierosy?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 9 lutego 2022 - 22:56

Bardzo ważne pytanie. Producenci nakładek odradzają albo wręcz kategorycznie nie pozwalają palenia zarówno klasycznych papierosów jak i e-papierosów w nakładkach. W darmowym E-Booku udostępnionym w dziale DO POBRANIA, znaleźć można jeden rozdział właśnie na ten temat, ponieważ dość dużo osób pyta o tym szczególnie na stronach w Internecie. Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka 6 lutego 2022 - 20:42

Czy w akcji zęby na medal mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie ? Czy 17 latek mógłby zostać poddany kwalifikacji?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 9 lutego 2022 - 22:28

Z przyczyn organizacyjnych i prawnych akcja przewidziana jest dla osób dorosłych. W związku z tym, że jest Pan zainteresowany to warto zadzwonić do wybranego przez siebie gabinetu z listy i zapytać się przyjmującego tam lekarza. Może lekarz przyjmie Pana na podobnych zasadach do Akcji. Warto spróbować. Pozdrawiam

Odpowiedz
Dorota 22 lutego 2022 - 18:27

Witam.W czym system jest nie gorszy od invisalign.Cena mniejsza.Jak je porównać?Naszykowałam sie na invisalign.Ten mnie kusi ceną.

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 27 lutego 2022 - 22:21

Nakładki trudno porównywać. Można pisać o różnicy materiału, o technologii produkcji o rodzaju wykończenia lecz, najważniejsze jest jaką ma się wadę zgryzu. Lekarz nakładkami jest w stanie wyleczyć znaczą część wad zgryzu ale…. niestety nie wszystkie. Invisalign jest najbardziej znany i jest pod wieloma względami najlepszy na rynku. Ale jeśli wada jest „statystyczna” to i aparat nakładkowy nie musi być najdroższy i najbardziej skomplikowany. Właśnie dla takich pacjentów jak Pani powstała ta Akcja. Można w niej porównać znane systemy z naszymi polskimi nakładkami np. Pro Smile. Zapraszam do darmowego porównania. Pozdrawiam i czekam na Pani relacje z konsultacji i propozycji leczenia. A.Cz.

Odpowiedz
Sylwia 16 marca 2022 - 18:55

Czy z akcji można skorzystać tylko jeden raz czy mogę porównać ofertę w kilku gabinetach ? I czy to możliwe że gabinet narzuca sobie większa marżę niż inny i koszt leczenia tej samej wady może być rożny ?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 17 marca 2022 - 09:39

Witam, z Akcji korzysta się (raczej) jednokrotnie. Po pierwsze w marcu czyli przez 30 dni wada się znaczenie nie zmieni, czyli lekarze zawsze oceniają tą samą wadę. Po drugie w Akcji uczestniczą firmy Hello Smile i Pro Smile których nie da się porównać. Hello Smile leczy malutkie wady zębów przednich, a Pro Smile można leczyć większość wad. Jeśli chodzi o marżę, to rzeczywiście w zależności od miasta czy gabinetu ceny mogą się różnić (niestety). Ale cena nie wynika tylko z marży ale z planu leczenia. Jeden lekarz zaplanuje 15 nakładek a inny 19 i tu powstaje też różnica w cenie. Muszę doprecyzować, że plany leczenia na 15 czy 19 nakładek mogą być oba świetne ale różni lekarze mogą odmiennie zaplanować leczenie tak by dojść to tego samego rezultatu albo innego… Należy rozmawiać z lekarzami co zawiera taki plan leczenia, jakie ruchy zębów są planowane, ile nakładek i wtedy łatwiej wywnioskować z czego wynika cena… Pozdrawiam

Odpowiedz
Natalia 17 maja 2022 - 22:50

Dzień dobry. Czy nakładki przesuwają zęby trzonowe ?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 18 maja 2022 - 10:26

Witam, super dociekliwe pytanie. Nakładki mają wystarczającą siłę i precyzję, żeby w niewielkim ale istotnym zakresie przesunąć zęby trzonowe czyli szóstki, siódemki. ALE, przesuwanie trzonowców jest bardzo trudne. Robi się je tylko pod nadzorem lekarza. Czasami by ruszyć te wielkie zęby trzeba nosić dodatkowo do nakładek wyciągi międzyzębowe lub wręcz dentysta zaplanuje wkręcenie na jakiś czas miniimplantów ortodontyczych. Najważniejszy jest plan leczenia i czynna współpraca z lekarzem. Z moich obserwacji wynika, że w takich firmach jak np. Invisalign, Orthero, Sure Smile, Once Aligner dużą grupą pacjentów są osoby ze „skomplikowanymi” wadami zgryzu.

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI