Protetyka na NFZ

Redakcja portalu
napis NFZ protetyka stomatologicznna i pokazane dwie darmowe protezy zebowe calkowite

Wielu pacjentów się pyta, komu przysługuje proteza zębowa w ramach świadczeń NFZ oraz jak długo na nią trzeba czekać w 2024 roku? Redakcja portalu sprawdziła aktualny czas oczekiwania na wykonanie protezy zębowej na Narodowy Fundusz Zdrowia. W artykule opisano również gdzie znajdziesz protetyka na NFZ oraz co jest refundowane z protetyki stomatologicznej w ramach NFZ w Polsce? Warto wiedzieć, że akrylowa proteza zębowa na NFZ nie kosztuje nic pacjenta, czyli jest za darmo. Warunkiem jest by uzupełniała ona od 5 zębów w jednym łuku zębowym. Tak samo cała sztuczna szczęka na NFZ jest całkowicie refundowana w 2024 roku. Protetyka na NFZ oferuje również bezpłatne naprawy protez zębowych. W Polsce nie refundowane są natomiast implanty zębów, korony i mosty protetyczne oraz protezy szkieletowe.

Gdzie zrobić protezę zębowa na NFZ?

Informacje, gdzie zrobić protezę zębową na NFZ znajdziesz na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia pod linkiem https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

W okienku „Jakiego świadczenia szukasz?”, wpisz LECZENIE PROTETYCZNE lub PORADNIA LECZENIA PROTETYCZNEGO.

Następnie wybierz województwo lub miasto i naciśnij WYSZUKAJ.

Z wyników dowiesz się o pierwszym wolnym terminie na wizytę oraz wszelkich danych teleadresowych przychodni z kontraktem na NFZ w zakresie protetyki stomatologicznej.

Czas oczekiwania na wizytę u protetyka stomatologicznego na NFZ 2024.

Na początku roku 2024 w Polsce jest 339 placówek udzielających świadczeń z protetyki stomatologicznej na NFZ. Najkrótsze terminy pierwszej wizyty u protetyka dostępne były nawet tego samego dnia np. w dniu 15.01.2024 w województwie śląskim w Zabrzu, Rybniku, Myszkowie, Katowicach.

Warto sprawdzać aktualizacje. W razie potrzeby redakcja portalu może dla Państwa to sprawdzić. Wystarczy pod artykułem zadać pytanie o swój region a w parę dni roboczych umieścimy aktualne informacje na ten temat.

Średni czas oczekiwania na wizytę konsultacyjną do protetyka na NFZ w celu wykonania protezy zębowej wynosi 15.01.2024 półtora miesiąca. Najdłuższa kolejka w tym okresie wynosiła 182 dni oczekiwania do protetyka.

Jaki jest czas oczekiwania na wizytę u protetyka na NFZ w 2023 roku?

Średni najkrótszy czas oczekiwania na wizytę u protetyka na NFZ w 2023 roku wynosi około 10 dni.

Średni najdłuższy czas czekania w kolejce do protetyka wynosi około 189 dni.

Listę protetyków świadczących usługi w ramach NFZ oraz czas oczekiwania do nich znajdziesz na stronie:

Świat Przychodni

Wizyta u protetyka w ramach NFZ nie wymaga skierowania.

Protetycy świadczą usługi w ramach umów z NFZ w dni powszednie, zgodnie z harmonogramem pracy. Niestety takich gabinetów jak obserwujemy jest coraz mniej. Wszystkie umowy NFZ negocjuje indywidualnie z poszczególnymi usługodawcami medycznych, w tym protetykami. Pacjentowi w tych gabinetach przysługują gwarantowane świadczenia, z użyciem gwarantowanych materiałów stomatologicznych, zgodnych z wykazem Ministra Zdrowia.

Komu przysługuje proteza zębowa na NFZ?

Proteza zębowa na NFZ przysługuje tylko pacjentom którym brakuje co najmniej pięciu własnych zębów.

Jeśli braki w uzębieniu są mniejsze, pacjent musi za ich uzupełnienie zapłacić w prywatnym gabinecie, gdyż na NFZ nie ma dopłat. Nie ma także refundacji czyli darmowych mostów protetycznych, koron czy implantów zębów na NFZ. W ramach koszyka świadczeń gwarantowanych z zakresu stomatologii pacjentom raz na pięć lat przysługuje leczenie przy pomocy akrylowej ruchomej protezy częściowej o zasięgu minimum 5 sztucznych zębów.

Więcej o refundacji w Polsce w 2024 r. w artykule:Napis dentysta nfz leczenie bezplatne i usmiechnieta pacjentka ze zdrowymi bialymi zebami

Komu przysługuje darmowa proteza zębowa całkowita?

Raz na pięć lat osobom z całkowitym brakiem zębów przysługuje proteza całkowita w ramach NFZ. Raz na dwa lata pacjenci mogą także bezpłatnie naprawić taką protezę.

Pacjentom, którzy mają za sobą operacyjne leczenie nowotworów w obrębie twarzoczaszki, przysługują protezy całkowite bez ograniczeń w czasie.

Ile kosztuje proteza zębowa w ramach NFZ?

NFZ refunduje w 2024 roku wykonanie darmowej protezy zębowej akrylowej z pięcioma lub więcej sztucznymi zębami. W sytuacji awaryjnej, gdy proteza popsuje się, a na następną jej darmową naprawę trzeba czekać kilka miesięcy, jedynym rozwiązaniem może stać się prywatna wizyta u stomatologa – płatna.

Prywatnie wykonana proteza zębowa wykonana z akrylu, podobna do tej którą otrzymuje się w ramach NFZ – w zależności od cenników gabinetów stomatologicznych – kosztuje od 600 zł do 1200 zł na jedną część (góra lub dół).
Bardziej funkcjonalna od protezy akrylowej jest proteza szkieletowa, niestety nie jest ona refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ceny protez szkieletowych są bardzo zróżnicowane w stomatologii prywatnej w zależności od ilości zębów czy zasięgu np. od 1 200 zł do 2 400 zł.

Jak długo czeka się na protezę zębową w ramach świadczeń NFZ?

Jeżeli proteza zębowa jest finansowana przez NFZ – trzeba na nią czekać około 2-3 miesiące.
Dla porównania, jeśli jest wykonywana w gabinecie prywatnym i finansowana ze środków własnych pacjenta – czas oczekiwania wynosi ok. 2-3 tygodni.

Należy być świadomym, że czas uzupełnienia braków zębowych jest istotną kwestią. Brak zębów to nie tylko dyskomfort w wyglądzie, ale również upośledzenie mowy, funkcji żucia i gryzienia podczas posiłków. Jeśli brakuje zęba może nastąpić przechylenie się zębów przyległych do luki nawet tak bardzo, że uzupełnienie tej luki po pewnym czasie może nie będzie możliwe.
Dentyści rekomendują uzupełnienie każdego braku zębowego jak najszybciej.

O tym jak uzupełnić brakujący ząb przeczytasz w artykule: Jak uzupełnić brak jednego zęba?

Jakie protezy zębowe otrzymamy w ramach świadczeń NFZ?

W ramach NFZ protetyk stomatologiczny może w 2024 roku wykonać darmowe:

  • Protezę częściową włącznie z prostymi doginanymi klamrami w zakresie 5-8 brakujących zębów 1 raz na 5 lat  w 1 łuku zębowym.
  • Protezę częściową uzupełniającą więcej niż 8 zębów, włącznie z prostymi doginanymi klamrami, 1 raz na 5 lat w 1 łuku zębowym.
  • Zaopatrzenie bezzębnej szczęki protezą całkowitą w szczęce łącznie z pobraniem wycisku czynnościowego na łyżce indywidualnej 1 raz na 5 lat.
  • Zaopatrzenie bezzębnej szczęki protezą całkowitą w żuchwie łącznie z pobraniem wycisku czynnościowego na łyżce indywidualnej 1 raz na 5 lat.
  • Czynności dla odtworzenia funkcji lub poszerzenia zakresu ruchomej protezy (naprawy) w większym zakresie z wyciskiem, 1 raz na 2 lata.
  • Całkowite podścielenie jednej protezy w sposób pośredni włącznie z ukształtowaniem obrzeża – dla szczęki (1 raz na 2 lata).
  • Całkowite podścielenie jednej protezy w sposób pośredni włącznie z czynnościowym ukształtowaniem obrzeża – dla żuchwy (1 raz na 2 lata).

Bibliografia

  • Dziennik Ustaw 2019 poz. 119 Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego
  • Akty prawne do ISAP-u (sejm.gov.pl)

Zobacz jeszcze:

74 komentarze

Marcin 11 sierpnia 2023 - 16:21

Czy jest możliwość zrobić gurnom szczękę na NFZ. ? Ile się czeka i gdzie się można zapisać?

Odpowiedz
dr Agnieszka 15 sierpnia 2023 - 11:36

Oczywiście ;) Proszę znaleźć PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ na NFZ z listy gabinetów z danego województwa => https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ Okazuje się, że w niektórych miastach terminy są nawet za parę dni ;) P.S. Górna szczęka częściowa to tzw. proteza akrylowa z odpowiednią ilością zębów. Górna szczęka całościowa to tzw. proteza całkowita wykonana z różowego akrylu przypominającego dziąsła i zębów o dobranym kolorze. Powodzenia

Odpowiedz
Piotr 25 października 2023 - 11:30

jeśli mieszkam w Warszawie czy tylko wstawienie jeśli to jest możliwe dolnej szczęki spowodowanej krzywym zgryzem zebow co wtędy robić jeśli następuje u mnie ruszanie się zdrowych zębów ?

Odpowiedz
Redakcja portalu 2 listopada 2023 - 11:14

Pytanie jest wielowątkowe. Protezę zębową czy inne rekonstrukcje protetyczne można projektować już od brakującego 1 zęba. Jeśli ma pan wadę zgryzu to warto pojąć się leczenia ortodontycznego. Jeśli ruszają się Panu zęby to należy udać się do dentysty albo do periodontologa by sprawdzić tego przyczynę. Może zaczyna się u Pana paradontoza?

Odpowiedz
Anonim 12 listopada 2023 - 18:22
Odpowiedz
Redakcja portalu 17 listopada 2023 - 12:37

Witam. Zgodnie z informacjami NFZ w Wołowie nie można wykonać leczenia protetycznego. Najbliższe leczenie protetyczna można wykonać np. w Brzegu Dolnym m.in.:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA UL. ALEJE JEROZOLIMSKIE 28 PORADNIA STOMATOLOGICZNA UL. ZWYCIĘSTWA 9/2 PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ UL. WILCZA 6

Odpowiedz
Redakcja portalu 1 grudnia 2023 - 11:23

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Zielonej Górze można wykonać leczenie protetyczne:
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
UL. MORELOWA 23
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
UL. SŁOWACKA 29/1
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
UL. TOWAROWA 14

Odpowiedz
Roman 1 stycznia 2024 - 11:49

Witam, w jaki sposób sprawdzić kiedy mija termin piecioletni, ponieważ chcialem zrobić nowa częściową proteze ,8 zębów.

Odpowiedz
Redakcja portalu 2 stycznia 2024 - 01:08

Witamy, należy skontaktować się z lekarzem lub przychodnią w której była wykonana proteza. W kartotece pacjenta wpisana jest data oddania protezy. Od tej daty liczy się pięć lat do możliwości wykonania następnej.

Odpowiedz
Anna 1 lutego 2024 - 16:34

chciała bym naprawić proteze lub zrobić nową na NFZ

Odpowiedz
Redakcja portalu 28 lutego 2024 - 12:55

Pani Aniu i wszyscy czytelnicy, prosimy o informacje w jakiej lokalizacji pomóc Państwu znaleźć taką placówkę protetyki stomatologicznej na NFZ.

Odpowiedz
Anonim 13 września 2023 - 08:17

Potrzebuję cała protezę zębową góra i dół.Mieszkam Gorzowie Wlkp.

Odpowiedz
Redakcja portalu 13 września 2023 - 22:12

Witamy, w Gorzowie Wielkopolskim jest ponad 10 miejsc w których pracują protetycy z kontraktem na NFZ. Na dzień 12.09.2023 najszybsze terminy bo jeszcze we wrześniu są w GABINET STOMATOLOGICZNY „KONAR” WOJCIECH KONARKOWSKI, CENTRUM STOMATOLOGII „SŁONECZNE”,GABINET STOMATOLOGICZNY DENTAL WITOLD BEDNARSKI, GABINET STOMATOLOGICZNY RÓŻA KAŹMIERCZAK, „MED-STOM” GABINET STOMATOLOGICZNY IWONA JUSZKIEWICZ, USNARSKA-BANICKA DANUTA INDYWIDUALNA SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA, PUH „KOLBI” AGENCJA STOMATOLOGICZNA UŚMIECH, GABINET STOMATOLOGICZNY IZABELA MIERZYŃSKA. Powodzenia

Odpowiedz
Jadwiga 15 września 2023 - 14:32

Dzień dobry gdzie w województwie świętokrzyskim można zrobić protezę góra i dół?

Odpowiedz
Redakcja portalu 15 września 2023 - 16:05

Witamy, w woj. świętokrzyskim jest wiele gabinetów i przychodni z kontraktem na protetykę na NFZ czyli na wykonanie protez częściowych i całkowitych. Wymienimy tylko te które dnia 08.09.2023 miały najszybsze dostępne wizyty bo jeszcze tego samego miesiąca: Kielce FA-DENT CENTRUM STOM. RODZINNEJ AGATA FRĄCZYK,SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W IMIELNIE, Połaniec NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „CENTRUM MEDYCZNE”, Osowa GMINNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W SOBKOWIE; Jędrzejów KRZYSZTOFIK-ZWIERZCHOWSKA ALEKSANDRA GABINET STOM.,KOSTOMŁOTY DRUGIE – AGNIESZKA WRONA PRYWATNY GABINET STOM., Czarnocin GABINET STOM. SYNCEREK ANNA, STĄPORKÓW „MEDICA” ,GMINNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W SOBKOWIE, GMINNY SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W RYTWIANACH. Leczenie protetyczne na NFZ znajdziecie Państwo również w Sulisławice, Jędrzejów, Bałtów, Ożarów i wielu innych lokalizacjach. Jak sprawdzaliśmy to wyjątkowo dużo jest w tym województwie Poradni Protetycznych na NFZ. Powodzenia

Odpowiedz
Mariusz 29 września 2023 - 19:49

chcę zrobić protezę zębową górną i częściowa dolna na NFZ w Mysłowicach w godzinach popołudniowych czy jest to możliwe proszę o adres poradni protetycznych w Mysłowicach lub okolicach

Odpowiedz
Redakcja portalu 3 października 2023 - 10:01

W Mysłowicach jest ponad 10 miejsc z kontraktem z protetyki na NFZ. Podajemy lokalizacje przykładowych z najszybszymi terminami: STOMATOLOGIA FISCHER SPÓŁKA JAWNA PORADNIA STOMATOLOGICZNA :MYSŁOWICE UL. ORŁA BIAŁEGO 29; Inne placówki: MYSŁOWICE, UL. WOJSKA POLSKIEGO 13; MYSŁOWICE UL. 11 LISTOPADA 1; NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „CZWÓRKA” Sp.z.o.o. UL. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO 19

Odpowiedz
Barbara 4 listopada 2023 - 16:10

Chciałabym zrobic na fundusz protezę górna. 6 zębów brak. pani doktor oznajmiła mi ,że sam wklad 500zl i z tad moje pytanie czy nie chce mnie naciągnąć na koszta?

Odpowiedz
Redakcja portalu 7 listopada 2023 - 17:22

Przy brakach od 5 zębów w jednym łuku można wykonać protezę na NFZ. Nie jesteśmy pewni o jaki wkład chodzi? Wkład koronowo-korzeniowy pod koronę do zęba może kosztować tyle. Proteza taka może kosztować od 1800 zł (proteza akrylowa) do 3 000 zł (proteza szkieletowa).

Odpowiedz
Anna 1 lutego 2024 - 16:36

chciała bym naprawić proteze lub zrobić nową na NFZ w Zgorzelecu

Odpowiedz
Redakcja portalu 14 lutego 2024 - 12:32

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Zgorzelcu można wykonać leczenie protetyczne.:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGORZELEC, UL. WARSZAWSKA 30/56

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGORZELEC, UL. WARSZAWSKA 30

Redakcja portalu 20 lutego 2024 - 19:01

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Bielsko-Białej można wykonać leczenie protetyczne np:
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO 28

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. RAFOWA 5

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. LOMPY 5

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. IKARA 6

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA 5

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. PSZENNA 11

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: BIELSKO-BIAŁA, UL. MŁYŃSKA 27

Ewa 22 lutego 2024 - 11:19

potrzebuję protezy góra, dół, Jelenia Góra

Odpowiedz
Redakcja portalu 22 lutego 2024 - 13:59

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Jeleniej Górze można wykonać leczenie protetyczne np:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: JELENIA GÓRA, AL. JANA PAWŁA II 25/9

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: JELENIA GÓRA, UL. KRÓTKA 23/24/M3

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: JELENIA GÓRA, UL. TADEUSZA SYGIETYŃSKIEGO 5/23

PORADNIA STOMATOLOGICZNA W BUDYNKU SZKOŁY
Adres: JELENIA GÓRA, UL. GRUNWALDZKA 64A

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: JELENIA GÓRA,
UL. SPRZYMIERZONYCH 4

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: JELENIA GÓRA, UL. KARKONOSKA 5

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: JELENIA GÓRA, UL. JANA KIEPURY 58/1A

Odpowiedz
Beata 16 września 2023 - 00:27

Dzień dobry,

zastanawiam się, czy jest różnica jakościowa co do protez całkowitych, tzn. czy wykonanie prywatnie takiej pełnej protezy akrylowej jest lepsza niż prywatnie? Czy materiały użyte do wykonania takiej protezy są identyczne pod względem jakościowym – na NFZ i prywatnie? Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam

Odpowiedz
Redakcja portalu 16 września 2023 - 15:41

Świetne pytanie. Na NFZ można mieć wykonaną protezę całkowitą w szczęce/żuchwie łącznie z pobraniem wycisku czynnościowego na łyżce indywidualnej 1 raz na 5 lat, oraz podścielenie tej protezy (1 raz na 2 lata). TERAZ TŁUMACZYMY: Wycisk czynnościowy jest bardzo dobry, bo odzwierciedla kształt w „ruchu”. Podścielenie protezy to bardzo ważna procedura jeśli zmieniają się warunki i proteza „nie leży tak dobrze jak poprzednio”. W przypadku bezzębia proteza całkowita akrylowa na NFZ i prywatna akrylowa jest podobna – ładniejsze zęby, ładniejsze dziąsła są kształtowane w wersji prywatnej. ALE W BEZZĘBIU często są trudne warunki do „ładnego” przylegania, dlatego jeśli nie ma pacjent w planie wykonać implanty by zrobić wsparcie takiej protezy i silne jej utrzymanie to OBIE PROTEZY BĘDĄ PODOBNE. Zawsze warto zapytać się protetyka na NFZ lub na konsultacji prywatnej bo każda jama ustna jest inna w bezzębiu i lekarz może łatwiej powiedzieć jakie warunki są u pacjenta po badaniu. Pozdrawiamy i życzymy pięknego uśmiechu.

Odpowiedz
EWA 17 września 2023 - 12:44

WITAM SERDECZNIE BARDZO PROSZE O INFORMACJE GDZIE W RADOMIU ZROBIE PROTEZE GORNA I DOLNA NA NFZ Z GORY DZIEKUJE PROSZE O ODPOWIEDZ .

Odpowiedz
Redakcja portalu 17 września 2023 - 19:35

Witamy, w RADOMIU przykładowe 5 miejsc z terminami jeszcze w tym roku to : WOJSKOWA SPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA SP ZOZ RADOM UL CHROBREGO 48, RADOMSKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM.DR TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO ul. Lekarska 4,
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ ul. WŁADYSŁAWA BELINY-PRAŻMOWSKIEGO 33A, NZOZ „DENTAMEDICA” ul. HELLEŃSKA 2, NZOZ „OBOZISKO” ZESPÓŁ OPIEKI STOMAT. ul. WARSZAWSKA 4/11. Pozdrawiamy

Odpowiedz
ZOFIA 18 września 2023 - 11:05

Witam, gdzie w Płocku mogę zrobić protezę górna i dolną na NFZ. Dziękuję

Odpowiedz
Redakcja portalu 18 września 2023 - 14:00

Witamy, w Płocku jest prawie 20 miejsc z protetyką na NFZ. Z terminami jeszcze w 2023 roku są: DEMED TOMASZ CZECHOWSKI Sp.z.o. ul.MEDYCZNA 8/210, INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA KATARZYNA MALESA ul. Okopowa 38, CENTRUM DENTYSTYCZNE HANNA SARNOWSKA ul. Armii Krajowej 1a, PERFECT GUARD RAFAŁ NAGADOWSKI ul. Popłacińska, CENTRUM MEDYCZNE BOROWICZKI ul. Borowicka. Pozdrawiamy

Odpowiedz
Kinga 24 września 2023 - 18:46

witam gdzie w Katowicach bądź w okolicach zrobię dół i górę na NFZ dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
Redakcja portalu 25 września 2023 - 23:50

Witamy, terminy w najbliższych około 30 dniach posiadają na dzień dzisiejszy podane losowo 4 placówki w Katowicach: SPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKO- STOMATOLOGICZNA „COMFORTMED”, UL. ZABRSKA 14/1; ZESPÓŁ WOJEWÓDZKICH PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH, UL. POWSTAŃCÓW 31; NZOZ PERFORMANCE MEDICAL, UL. JULIUSZA SŁOWACKIEGO 29/1; HELP CENTER SP. Z O.O. PORADNIA STOMATOLOGICZNA UL. SOKOLSKA 80

Odpowiedz
Agata 26 września 2023 - 01:23

Witam , mam wszystkie zęby oprócz trójki górnej. Czy jest możliwość zrobienia protezy na nfz?

Odpowiedz
Redakcja portalu 3 października 2023 - 09:54

Witamy, niestety jeśli brakuje pacjentowi 1 – 2 zębów to NFZ nie refunduje tak małej protezy lub mostu protetycznego.

Odpowiedz
Halina 30 września 2023 - 13:47

DZIEŃ DOBRY, MIESZKAM 30 KM OD BRANIEWA MOJ MĄŻ MA 78 LAT, CHODZI O PROTEZĘ DOLNĄ NA 7 ZĘBÓW, ALE TERAZ CHCIAŁBY DOSTAWIĆ DO TEJ PROTEZY JESZCZE 7 ZĘBÓW. CZY JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ NA NFZ I CZY TO WOGÓLE MOŻLIWE. JEST TAKA DZIWNA SYTUACJA PONIEWAŻ OBECNIE JEST W TRAKCIE USUWANIA ZĘBÓW W GABINECIE NA NFZ I POWIEDZIANO MU ŻE ZĘBY MOŻE DOSTAWIĆ TYLKO W TYM GABINECIE PROTETYCZNYM GDZIE UPRZEDNIO DOSTAWIAŁ ZĘBY. PROBLEM W TYM ZE TEGO GABINETU JUŻ NIE MA, PANI KTÓRA TO WYKONYWAŁA NIE ŻYJE. GDZIE W TAKIM RAZIE MOŻE UDAĆ SIĘ MĄŻ ŻEBY NA NFZ DOSTAWIONO MU TE 7 ZĘBÓW DO ISTNIEJACEJ DOLNEJ SZCZĘKI. DWA LATA JUŻ MINĘŁY OD OSTATNIEJ WIZYTY W TYM GABINECIE PROTETYCZNYM.

Odpowiedz
Redakcja portalu 3 października 2023 - 10:08

Podajemy adresy poradni PROTETYCZNYCH w BRANIEWIE: GABINET STOMATOLOGICZNY KRZYSZTOF PIENIĄŻEK UL ŻEROMSKIEGO 14, KILANOWSKA-PUTO WIESŁAWA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ BRANIEWO, ELBLĄSKA 4/2A; WOJSKOWA SPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA – SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRANIEWIE UL STEFCZYKA 11. Pani Halinko zaistniała u Państwa nietypowa sytuacja, dlatego będzie rozpatrywana indywidualnie. Proszę umówić termin wizyty u protetyka i pojechać z mężem i protezą na wizytę. Jeśli świadczeniodawca zmarł to inny świadczeniodawca może przejąć kontynuację leczenia. Życzymy szybkich terminów.

Odpowiedz
Beata 20 października 2023 - 22:50

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące leczenia zębów na NFZ. Czy wszystkie zęby są objęte leczeniem NFZ w zakresie założenia plomb? Czy są to plomby chemoutwardzalne, czy światłoutwardzalne? Czym się różnią te wypełnienia? Czy te same materiały są stosowane do uzupełniania- plomby- i na NFZ i prywatnie? Czy na NFZ są tańsze, słabsze? Czytałam, że są zmiany w przepisach UE, też u nas- nie wolno zakładać amalgamatu. Będę wdzięczna za pomoc.

Odpowiedz
Redakcja portalu 2 listopada 2023 - 11:19

Witamy, na wszystkie te pytania i wątpliwości znajdziecie Państwo odpowiedzi w dziale DENTYSTA NA NFZ https://dentystaradzi.pl/category/artykuly/nfz/ Prosimy tylko znaleźć dział stomatologii który Państwa interesuje.

Odpowiedz
Marylka 26 października 2023 - 20:32

dzień dobry.chciałabum zapytać gdzie w Jaśle zrobię protezę na NFZ.

Odpowiedz
Redakcja portalu 7 listopada 2023 - 12:40

Witamy, w Jaśle można wykonać leczenie protetyczne w ramach NFZ np. m.in. w : CENTRUM STOMATOLOGII RODZINNEJ W JAŚLE UL. SZAJNOCHY 43F; PORADNIA STOMATOLOGICZNA JASŁO UL. NA KOTLINĘ 11; SAMODZIELNY PUBLICZNY MIEJSKO-GMINNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W JAŚLE UL. 3 MAJA 101

Odpowiedz
Justyna 5 lutego 2024 - 11:07

Witam gdzie w województwie opolskim zrobię nowa protezę zębowa na NFZ i czy można ponieważ pierwsza była robiona prywatnie paręnaście lat temu 🙈

Odpowiedz
Redakcja portalu 14 lutego 2024 - 12:30

Witamy,
W ramach koszyka świadczeń gwarantowanych z zakresu stomatologii pacjentom raz na pięć lat przysługuje leczenie przy pomocy akrylowej ruchomej protezy częściowej o zasięgu minimum 5 sztucznych zębów. Zgodnie z informacjami NFZ w województwie opolskim można wykonać leczenie protetyczne np:
INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA DENTYSTYCZNA DRZYZGA-WALKOWIAK ANNA
Adres:STRZELCE OPOLSKIE, UL. ADAMA MICKIEWICZA 12

SOLIDENT-GABINET STOMATOLOGICZNY
Adres:OPOLE, UL. CHABRÓW 58

GABINET DENTYSTYCZNY LEK.DENT. ALEKSANDRA FIJAŁKOWSKA-KOWALIŃSKA
Adres:KLUCZBORK, UL. PODWALE 16/3

GABINET STOMATOLOGICZNY IZA CZERSKA
Adres:LASOWICE MAŁE, UL. ODRODZENIA 32

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:BŁOTNICA STRZELECKA, UL. WIEJSKA 1
Telefon:+48 77 461 71 86

Odpowiedz
Wioletta 27 października 2023 - 12:28

Dzień dobry chciałabym zrobić sobie Górno protezę zagojone już dziąsla.dól w trakcie wyrywaniania .gdzie mogłabym zrobić najszybciej ..z aktualnym dolem

Odpowiedz
wioletta 27 października 2023 - 12:30

Jestem z nowego Sącza proszę o odpowiedź jaki dentysta byłby w stanie mi zrobić.dziekuje

Odpowiedz
Redakcja portalu 7 listopada 2023 - 12:28

Witamy, w Nowy Sączu są m.in. poradnie protetyczne : PORADNIA „MEDICO-DENT” NOWY SĄCZ, PL. GEN. HENRYKA DĄBROWSKIEGO 1; CENTRUM MEDYCZNE „BATOREGO” ul. ALEJE STEFANA BATOREGO 77; N.Z.O.Z.”TRIO-DENT” UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 4

Odpowiedz
Redakcja portalu 16 listopada 2023 - 20:24
Odpowiedz
Redakcja portalu 17 listopada 2023 - 12:46

Witamy, Zgodnie z informacjami NFZ w Sosnowcu leczenie protetyczne można wykonać m.in.: PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. DWORSKA 12/32 PORADNIA STOM., UL. JANA KILIŃSKIEGO 50 „CENTRUM PROMOCJI I OCHRONY ZDROWIA” , PORADNIA STOM. UL. WINCENTEGO KADŁUBKA 16
MAGDALENA GRYMA-RYCZAJ N.Z.O.Z. DENTIMA PORADNIA STOM. UL. STALOWA 3

Odpowiedz
Celina 8 grudnia 2023 - 07:45

Witam, gdzie w Rudzie Śląskiej lub okolicach zrobię protezy z NFZ.Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Odpowiedz
Redakcja portalu 8 grudnia 2023 - 16:17

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Rudzie Śląskiej można wykonać leczenie protetyczne m.in:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. HARCERSKA 3
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. RADOSZOWSKA 116
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. KONSTANTEGO LATKI 5
SHARKDENT GABINETY LEKARSKIE SPÓŁKA Z O.O.
UL. ZABRZAŃSKA 53

Odpowiedz
Halina 29 grudnia 2023 - 01:08

gdzie w Koronowie zrobię protezę całkiem wia na nfz

Odpowiedz
Redakcja portalu 23 stycznia 2024 - 17:13

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Koronowie ( województwo Kujawsko- Pomorskie, leczenie protetyczne można wykonać: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W KORONOWIE PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: KORONOWO, PADEREWSKIEGO 33 Telefon:523822252
Pierwszy wolny termin (stan na 22.01.2024 r.):24.06.2024 r.

Odpowiedz
Redakcja portalu 1 grudnia 2023 - 11:19

Witamy,.
Zgodnie z informacjami NFZ w Sosnowcu można wykonać leczenie protetyczne m.in:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. DWORSKA 12/32
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. WOJSKA POLSKIEGO 73
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. JANA KILIŃSKIEGO 50
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
UL. CZARNA 7

Odpowiedz
Iwona 30 stycznia 2024 - 00:04

witam chciałabym zrobić protezy na (górną i dolną) na nfz w Bielsku-Białej

Odpowiedz
Krystyna 19 listopada 2023 - 17:14

Witam, gdzie w Zielonej Górze mogę zrobić protezę górna i dolną na NFZ. Dziękuję

Odpowiedz
Redakcja portalu 8 grudnia 2023 - 16:22

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Zielonej Górze można wykonać leczenie protetyczne:
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
UL. MORELOWA 23
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
UL. SŁOWACKA 29/1
PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
UL. TOWAROWA 14

Odpowiedz
Andrzej 24 listopada 2023 - 21:05

Witam
Mam braki górne 1;2: lewa 1;2 prawa oraz 5;6 Lewa czy mogę liczyć na bezpłatną protezę

Odpowiedz
Redakcja portalu 13 grudnia 2023 - 22:35

Witamy, jeśli brakuje Panu w jednym łuku 5 zębów (nie liczy się ósemek) to można mieć wykonaną protezę zębową akrylową na NFZ.

Odpowiedz
lucjan 29 grudnia 2023 - 17:29

Witam. mam braki w uzebieniu w dolnej szczece po bokach ( 6 szt. z ósemkami ). mam rowniez brak zeba 1- ka dolna. czy tylko ten jeden ubytek moge zrobic na fundusz ?

Odpowiedz
Redakcja portalu 2 stycznia 2024 - 01:11

Witamy, brak ósemek (8) nie jest liczony do braków zębowych do uzupełnienia w protezie. U Pana brak jest 6 zębów minus 2 ósemki = czyli brak 4 zębów po bokach na dole i jeszcze jednej jedynki. Brakuje Panu 5 zębów w żuchwie (dolnej szczęce), czyli kwalifikuje się pan na refundację protezy.

Odpowiedz
Gabriela 4 stycznia 2024 - 21:13

Witam serdecznie gdzie w pomorskim mogę wykonać protezę górna .

Odpowiedz
Redakcja portalu 23 stycznia 2024 - 17:37

Witam.
Zgodnie z informacjami NFZ w Województwie Pomorskim, leczenie protetyczne można wykonać m.in:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: DZIERZGOŃ, UL. KRZYWA 8
Telefon:+48 55 276 22 53 Pierwszy wolny termin (stan na 16.01.2024 r.):16.01.2024 r.
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: MIKOŁAJKI POMORSKIE, UL. DWORCOWA 17
Telefon:+48 55 277 05 53 stan na 18.01.2024 r.):18.01.2024 r.
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: CHOJNICE, UL. KOŚCIERSKA 9/114
Telefon:+48 697 236 175Pierwszy wolny termin (stan na 18.01.2024 r.):18.01.2024 r.
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: TCZEW, UL. KUBUSIA PUCHATKA 5A
Telefon:+48 58 532 60 24 Pierwszy wolny termin (stan na 18.01.2024 r.):18.01.2024 r.
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres: GDAŃSK, UL. ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO 1/19
Telefon:+48 58 346 85 72 Pierwszy wolny termin (stan na 18.01.2024 r.):18.01.2024 r.
PORADNIA STOMATOLOGICZNA – STAROGARD GDAŃSKI
Adres: STAROGARD GDAŃSKI, UL. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA 43
Telefon:+48 58 561 00 89 Pierwszy wolny termin (stan na 18.01.2024 r.):18.01.2024 r.

Odpowiedz
ALA 11 stycznia 2024 - 15:07

Witam ALA mieszkam Otrębusach koło Pruszkowa gdzie mogę zrobić protezy szczękowe na nfz

Odpowiedz
Redakcja portalu 23 stycznia 2024 - 17:23

Witam.
Zgodnie z informacjami NFZ w Pruszkowie (Województwo Mazowieckie), leczenie protetyczne można wykonać m.in:
INDYWIDUALNA PRAKTYKA STOMATOLOGICZNA, TERESA RAJEWSKA
Adres: PRUSZKÓW, KSIĘCIA JÓZEFA 1 Telefon:022 728-52-30.
Pierwszy wolny termin (stan na 18.01.2024 r.): 01.02.2024 r.
LECZNICA SPECJALISTYCZNA PIO-DENT S.C. JOLANTA HERTMANOWSKA, PIOTR JEZIERSKI
PORADNIA STOMATOLOGICZNA Adres: PRUSZKÓW, POWSTAŃCÓW 25 Telefon:502210002
Pierwszy wolny termin (stan na 20.01.2024 r.):06.06.2025 r.
ANNA GOETZ SENTEK & SENTEK STOMATOLOGIA
PORADNIA STOMATOLOGICZNA Adres: PRUSZKÓW, MICHAŁA DRZYMAŁY 19/21
Telefon:22/ 720 17 73. Pierwszy wolny termin (stan na 17.01.2024 r.):07.07.2025 r.

Odpowiedz
Redakcja portalu 20 lutego 2024 - 18:47

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Pruszkowie można wykonać leczenie protetyczne np:
INDYWIDUALNA PRAKTYKA STOMATOLOGICZNA, TERESA RAJEWSKA
Adres:PRUSZKÓW, KSIĘCIA JÓZEFA 1

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:PRUSZKÓW, MICHAŁA DRZYMAŁY 19/21

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:PRUSZKÓW, POWSTAŃCÓW 25

PORADNIA STOMATOLOGICZNA PR-PŁY
Adres:PRUSZKÓW, PŁYWACKA 16

Odpowiedz
Jolanta 30 stycznia 2024 - 11:34

Witam, chciałabym się dowiedzieć gdzie w okolicach Katowic byłaby możliwość zrobić na NFZ sztuczne ząbki dla 6 letniego dziecka i jaki byłby termin. Pozdrawiam

Odpowiedz
Redakcja portalu 28 lutego 2024 - 12:57

TAK, dzieciom też robione są protezki zębowe. Należy umówić się do stomatologa dziecięcego na NFZ lub do poradni protetycznej która przyjmuje dzieci na NFZ. Rekomendujemy najpierw dentystę ogólnego tak by wyleczył pozostałe ząbki, gdyż protezy wykonuje się na zdrowych ząbkach.

Odpowiedz
Miroslaw 30 stycznia 2024 - 19:36

miałem zrobiona protezę górna całkowita na NFZ .odebrałem w styczniu 2024r. 30 stycznia proteza mi pękła podczas jedzenia.czy mogę ją naprawić na NFZ

Odpowiedz
Redakcja portalu 31 stycznia 2024 - 12:57

Oczywiście, że tak. NFZ refunduje naprawę protez. Może okazać się, że to nie była Pana wina tylko wada produkcyjna. Oceni to lekarz i technik protetyczny. Prosimy jak najszybciej zgłosić się do lekarz który wykonał protezę. Prosimy nie użytkować jej w częściach. Pozdrawiamy

Odpowiedz
REDAKCJA PORTALU 5 lutego 2024 - 17:22

Dzień dobry. Gdzie w okolicy Zgorzelca, Lubania zrobię protezę na NFZ?

Odpowiedz
Redakcja portalu 14 lutego 2024 - 12:35

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Zgorzelcu / Lubaniu można wykonać leczenie protetyczne.:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGORZELEC, UL. WARSZAWSKA 30/56

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGORZELEC, UL. WARSZAWSKA 30

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:LUBAŃ, UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO 2

Odpowiedz
REDAKCJA PORTALU 9 lutego 2024 - 22:48

Dzień dobry
Gdzie w z Zgierzu mogę zrobić protezę góra/dół na NFZ

Odpowiedz
Redakcja portalu 14 lutego 2024 - 12:24

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Zgierzu można wykonać leczenie protetyczne np:
PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGIERZ, UL. PROMIENISTYCH 2

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGIERZ, UL. ŁÓDZKA 82/84

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGIERZ, UL. DŁUGA 44/46/7

PORADNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
Adres:ZGIERZ, UL. STEFANII KUROPATWIŃSKIEJ 2

PORADNIA STOMATOLOGICZNA
Adres:ZGIERZ, UL. JANA LECHONIA 2

Odpowiedz
REDAKCJA PORTALU 12 lutego 2024 - 17:09

Gdzie w Skarżysku Kamienna powinnam się zapisać żeby usunąć górne i dolne zęby i same korzenie na NFZ. Po wyrwaniu chciałabym zaopatrzyć się w protezy cakowite: górną i dolną oczywiście na NFZ

Odpowiedz
Redakcja portalu 14 lutego 2024 - 12:22

Witamy,
Zgodnie z informacjami NFZ w Skarżysku Kamienna nie można wykonać leczenia protetycznego, najszybciej uzyskasz pomoc:
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ – „MEDYK” – ELŻBIETA KOZŁOWSKA-DULEWICZ – KOŃSKIE
Adres: KOŃSKIE, POŁUDNIOWA 1/POK.100

GABINET STOMATOLOGICZNY
Adres: KIELCE, AL. IX WIEKÓW KIELC 2B/5

GABINET STOMATOLOGICZNY
Adres: KIELCE, AL. IX WIEKÓW KIELC 2B/5

GABINET STOMATOLOGICZNY
Adres: KIELCE, PLAC WOLNOŚCI 11
Telefon:(41) 344 24 18

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI