Implant zęba cena

Redakcja portalu
napis cena 1 jednego implantu i implant zeba i reka trzyma pieniadze na zaplacenie ceny wszczepienia implantu

By mieć wszczepiony jeden implant zęba należy przejść specjalistyczną konsultację i badania przedimplantologiczne w średniej cenie od około 500 zł do 1 000 zł. Czasami trzeba przygotować kość do wkręcenia implantu co może kosztować nawet parę tysięcy złoty. W 2024 roku cenniki implantów uległy podwyższeniu średnio o parę procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Sam implant zęba w 2023 roku był w cenie między 2 500 zł a 4 000 zł. Obecnie w 2024 wynosi od 2 600 nawet do około 4 500 zł. Na jednym implancie natomiast zakłada się śrubę gojącą w cenie około 200 zł oraz łącznik zębowy w cenie od 500 zł do 2 500 zł. Na koniec zakładana jest na implant korona zębowa w cenie od 1 800 zł do 4500 zł. Jak widać całkowity koszt posiadania jednego implantu zęba wynosi od około 5 000 zł do nawet 9-10 000 zł. W Polsce na NFZ nie przysługuje darmowy implant zęba. Szczegóły opisaliśmy w artykule.

Jeden implant zęba cena

Cena wszczepienia jednego implantu zęba w 2024 roku wynosi od 2 600 zł do 4 500 zł. Cenniki implantów różnią się w zależności od materiału i systemu implantu zęba. Implant zęba dobiera dentysta, po pełnej diagnostyce implantologicznej i przygotowaniu pacjenta. Czasami pacjent otrzymuje możliwość wyboru implantu tańszego lub droższego. Lekarz zawsze tłumaczy zalety każdego z wyboru. 1 implant taki jak np. Implant Root, Dio, Cwn kosztuje 2500-3000 zł. Implanty Neo Biotech, Dentium to koszt od 3 000 zł. Najdroższe implanty to np. Straumann BLT, Strauman BLX, Bicon, Ankylos, Astra Tech Premium.
Cena jednego implantu nawet tej samej firmy może różnić się w zależności od przychodni czy miejscowości.

Dobra rada
Sprawdź co mieści się w cenie wszczepienia 1 implantu? Czasami cena ta dotyczy kosztu samej „tytanowej śrubki”, a za zabieg implantologiczny trzeba zapłacić dodatkowo. Czasami cena ta obejmuje wszystko, czyli koszt implantu, znieczulenia, procedurę wprowadzenia implantu, diagnostykę pozabiegową (np. RTG, CBCT), wizyty kontrolne i zdjęcie szwów. Warto się o to dopytać w przychodni.

Jeden implant zęba na NFZ

Warto wiedzieć, że darmowe implanty zębów na NFZ nie istnieją. Ani osoba niepełnosprawna, ani senior nie otrzyma refundacji NFZ na implant. Również proteza na implantach nie podlega dofinansowania. W tym zakresie nie ma wyjątków, po prostu w koszyku świadczeń gwarantowanych w 2024 roku ciągle nie ma bezpłatnych implantów zębów. W ramach NFZ braki zębowe można uzupełnić protezą zębową zamiast implantami zębów.

Zabieg odsłonięcia implantu by założyć śrubę do gojenia i kształtowania dziąsła cena

Warto wiedzieć, że między wszczepieniem implantu a posiadaniem pięknej docelowej korony protetycznej jest jeszcze zaplanowany zabieg. Polega on na odsłonięciu wkręconego implantu zęba i założeniu na jego górną część śruby gojącej. Celem tej śruby jest wygojenie i właściwe ukształtowanie się dziąsła.
Cena odsłonięcia implantu i założenie śruby gojącej to koszt między 200 zł a 300 zł.

Korona tymczasowa na implancie cena

Zaraz po wszczepieniu implantu zęba niektórzy pacjenci mogą być zakwalifikowani do założenia na nim od razu korony tymczasowej. Do tego czy będziesz mógł cieszyć się od razu rekonstrukcją protetyczną potrzeba dobrego przyjęcia się implantu w kości oraz decyzji implantologa. Koszt korony natychmiastowej założonej tymczasowo na wkręconym implancie wynosi około 1 000 zł.

Korona zęba na 1 implancie cena

Korona cyrkonowa, pełnoceramiczna korona osadzona na 1 implancie zęba to cena około 2 500 zł. Tańsza jest korona porcelanowa na podbudowie z metalu.

Warto wiedzieć, że koszt korony zęba na implancie składa się z dwóch części mianowicie korony i tzw. łącznika. Łącznik tytanowy kosztuje między 500 a 1000 zł. Łącznik z innych biozgodnych materiałów może kosztować 1 000 -1 500 zł. W strefie estetycznej, czyli w zębach uśmiechu łącznik może kosztować nawet 2 500 zł.

Dobra rada
Sprawdź co wchodzi w koszt korony zęba na implancie? W niektórych przychodniach jest to cena samej korony protetycznej. W innych gabinetach jest to koszt zarówno za koronę jak i wizyty związane ze skanowaniem czy wyciskami, zamocowanie korony i wizyty kontrolne. Jak widać, kwota ostateczna może się różnić.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia implantologicznego. Pamiętaj implant to wyrób medyczny który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Artykuł nie jest sponsorowany.

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI