Mężczyźni – profilaktyka przeciwnowotworowa (akcje,informacje).

Redakcja portalu
mezczyzna profilaktyka raka nowotworow ale tez paradontoza prochnica choroby zebow

Tym razem piszemy nie bezpośrednio o zębach. Chcemy zwrócić uwagę na profilaktykę przeciwnowotworową u mężczyzn w zakresie zdrowia ogólnego jak i jamy ustnej. „Miesiąc listopad na całym świecie został uznany miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Dlatego warto przypomnieć o badaniach profilaktycznych, które ratują zdrowie i życie. Pamiętaj, że w początkowym stadium rozwoju, choroba często nie powoduje żadnych objawów lub są one nieznacznie nasilone.” Cyt. www.gov.pl Zapraszamy do naszych informacji powiązanych z tym tematem.

Profilaktyka może pozwolić uniknąć zmagania się z chorobami.

Warto co jakiś czas sprawdzić, czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Wszak nawet z naszym samochodem zobowiązani jesteśmy raz w roku udać się na przegląd. To tylko maszyna, którą możemy wymienić, nasze ciało/ organizm musi nam wystarczyć do końca naszych dni. Od nas tylko zależy jak ten czas przeżyjemy. Badajmy się.

Więcej na ten temat:

Niebieski Listopad, Wąsopad, Movember – miesięc profilaktyki męskich nowotworów – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Męska sprawa, czyli jak wspomóc leczenie raka prostaty? – Zwrotnikraka.pl

Dentyści przy okazji przeglądów zapraszają do swoich gabinetów, aby sprawdzić czy  w jamie ustnej nie rozwija się jakaś choroba np. próchnica, paradontoza czy rak jamy ustnej.

Więcej informacji o tych chorobach znajdziesz w artykułach na portalu dentystaradzi.pl:

  • Paradontoza

Paradontoza. Jakie ma objawy?

Paradontoza. Czy można jej zapobiec? 

  • Rak jamy ustnej

Rak jamy ustnej, co powinienem wiedzieć? 

Warto wiedzieć, że jest  Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej –  „Z Uśmiechem Przez Życie”  https://www.zusmiechem.org.pl/

Solidaryzując się z państwem zachęcamy do szeroko pojętej profilaktyki, w tym stomatologicznej.

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI