SMILENATION nakładki dla dorosłych

Redakcja portalu
Nakładki na zeby Smilenation oparte o biały talerz na którym znajduje się kawałek czekoladowego ciasta i gałka waniliowych lodów

Nakładki Smilenation

Wśród polskich nakładek ortodontycznych jest firma Smilenation ma w swojej ofercie:

 • Leczenie prowadzone jest jedynie w zakresie tzw. zębów uśmiechu
 • Leczyć mogą się jedynie dorośli
 • Istnieje tylko jeden pakiet leczenia

Nakładki te przeznaczone są do leczenia głownie małych i średnich wad zgryzu np.: stłoczenia, diastemę, wychylenia, czy przechylenia pojedynczych zębów. Firma świadczy leczenie ortodontyczne, w ramach tzw. usług telemedycyny. Oznacza to, że ortodontyczne świadczenie zdrowotne, udzielane jest za pośrednictwem komunikacji na odległość. Terapia od początku do końca prowadzone może być bez fizycznego kontaktu z lekarzem.

Leczenie

Prostowanie zębów nakładkami Smilenation można rozpocząć nie wychodząc z domu. W tym celu firma udostępniła formularz do wypełnienia online.  Zorganizowała również dostawę do domu pacjenta zestawu do samodzielnego wykonania odcisków swoich zębów. Komunikacje można prowadzić telefonicznie, mailowo lub na specjalnym komunikatorze w indywidualnym koncie Pacjenta.

Kwestionariusz kwalifikacyjny

Przed leczeniem nakładkami Smilenation, należy wypełnić online formularz, w którym zawarte są pytania takie jak:

 • Jak wyglądają Twoje zęby? Ściśnięte, ze szparami czy przebarwione?
 • Czy nosisz drut retencyjny?
 • Jaka jest data Twojego urodzenia?
 • Czy posiadasz implanty, mosty lub inne uzupełnienia protetyczne?
 • W jakim mieście mieszkasz?
 • Czy masz zdrowe przyzębie, czyli kości i dziąsła?
 • Czy masz zdrowe stawy skroniowo-żuchwowe?

Na koniec wypełniania ankiety, należy zaakceptować regulamin serwisu, oraz podać swój adres e-mail. Na podany mail przyjdzie wstępna informacja z kwalifikacją, lub jej brakiem, do leczenia nakładkami Smilenation. Drogą elektroniczną przesłane zostaną informacje, o dalszych krokach, które należy wykonać by leczyć się nakładkami.

Wyciski lub skan

Należy zdecydować czy zamawia się pakiet, do wycisków, do samodzielnego ich wykonania w domu. Po wykonaniu takiego wycisku i przesłaniu go na wskazany adres, rozpoczyna się proces tworzenia planu leczenia. Można wybrać również wykonanie skanu uzębienia u stomatologa, w jednym z gabinetów partnerskich współpracujących z Smilenation np. we Wrocławiu czy w Krakowie.

Jeśli lekarz uzna, że Twoja wada nie nadaje się do leczenia tym systemem, firma zwraca Ci wpłacone przez Ciebie pieniądze, za wyciski i cyfrowy plan leczenia.

Cyfrowa wizualizacja

Na koncie pacjenta, Smilenation udostępnia jego plan leczenia 3D. Pacjent może zobaczyć swoje zęby: przed i w trakcie leczenia. A także przybliżoną wizualizację ułożenia zębów do jakiej będzie dążyła terapia. Jeśli ma jakieś wątpliwości, może swoje pytania zadać kompetentnej osobie z firmy: drogą telefoniczną, mailową lub przez czat. Po zaakceptowaniu planu leczenia, należy je opłacić. Akceptowane swą przelewy bankowe, jak i płatność kartą kredytową. Po zaksięgowaniu wpłaty, komplet nakładek, w przeciągu dwóch – trzech tygodni, zostanie dosłany, dla pacjenta na wskazany adres.

Przebieg leczenia

Nakładki zakłada się w oznaczonej kolejności. Każdą nakładkę nosi się 14 dni. Do jedzenie należy zdejmować nakładki z zębów. Nie należy palić papierosów, ani e-papierosów podczas leczenia. Jeśli ma się wątpliwości co do przylegania nakładek do zębów, można wykonać zdjęcie i skontaktować się z lekarzem. Na wszelkie pytania w trakcie leczenia, również można uzyskać odpowiedzi drogą telefoniczną czy e-mailową.

Przed i po

Na stronie internetowej firma Smilenation pokazuje fotograficzne rezultaty leczeń ortodontycznych 4 pacjentów. Dostępne są również filmy trzech pacjentek, relacjonujących leczenie nakładkami. Dołączone są również opinie pięciu pacjentów, w postaci krótkich podsumowań swoich odczuć, podczas leczenia tymi nakładami.

Retencja

By na zawsze cieszyć się uzyskanymi rezultatami, należy aparat retencyjny użytkować jak najdłużej. Firma rekomenduje, użytkowanie wykupionej retencji Smilenation, przez pół roku. Po tym czasie można zamówić  nową retencję, w tej samej cenie.

Cena

W Smilenation występują stałe opłaty:

 • Wyciski i cyfrowy plan leczenia to koszt 190 zł
 • Nakładki na zęby na łuk górny i dolny to koszt 6 970 zł
 • Aparat retencyjny na łuk górny i dolny to koszt 240 zł

Firma Smilenation zobowiązuje się, że w przypadku braku zakwalifikowania do leczenia, kwota 190 zł zostaje pacjentowi zwrócona w całości. Gwarancja zwrotu wpłaconych pieniędzy to mało spotykana praktyka wśród firm nakładek prostujących zęby. Natomiast stosowanie aparatu retencyjnego, nie jest obligatoryjne, lecz według współczesnej koncepcji leczenia ortodontycznego oraz filozofii Smilenation, wysoce wskazane, do stosowania po zakończonym prostowaniu zębów.

Raty

Leczenie aparatem Smilenation można kupić na raty. Stosowane są do tego zasady obowiązujące w serwisie PayU. W celu uzgodnienia szczegółów należy skontaktować się telefonicznie, mailowo lub przez czat z przedstawicielem firmy.

Promocje

W firmie Smilenation można trafić na promocje związane z leczeniem ortodontycznym. W przeszłości pacjent mógł skorzystać z promocji np. na Black Friday.

Opinie

Opinie o Smilenation rozpowszechniają m.in.: Paulina@misspkproject, Malwina @malwusek, Oliwia @oliwiamojsiej, czy Anita @balaczka. Opinie o prostowaniu zębów tymi nakładkami, opublikowała również Pani Gosia, na swojej stronie aktywnepodroze.pl

Smilenation a Invisalign

Smilenation różni się znacznie od Invisalign. Po pierwsze Smilenation ma stałą cenę za jeden pakiet. W Invisalign są trzy pakiety leczeń w cenach od około 8 000zł do około 20 000zł. Smilenation przeznaczony jest jedynie dla osób dorosłych i do leczenia małych oraz średnich wad zgryzu. Invisalign można leczyć zarówno dzieci jak i dorosłych, oraz niemalże wszystkie wady zgryzu. W przypadku wykonania samodzielnych wycisków zębów, nakładkami Smilenation można leczyć się w zasadzie bez fizycznego kontaktu z lekarzem. W Invisalign można leczyć wadę zgryzu jedynie po skanie lub wyciskach wykonanych przez stomatologa, którego później w razie potrzeby widzi się na wizytach kontrolnych.

Istotną różnicą jest również cena za nakładki retencyjne. Oba systemy oferują retencję w postaci płatnych nakładek. W Invisalign otrzymuje się 3 komplety nakładek na górę i dół. W Smilenation kupuje się po jednej nakładce na górę i na dół. Pamiętać należy, że Invisalign i Smilenation nie można porównywać w zakresie materiału z którego wykonane są nakładki ortodontyczne czy retencyjne.

Dygresje

Smilenation to kolejna firma wychodząca naprzeciw pacjentom z deficytem czasu. Wpisuje się pięknie w czasy pandemiczne. Tylko czy my już podjęliśmy decyzję o prostowaniu „zgryzu”? Czy naprawdę chcesz mieć zdrowy i piękny uśmiech? Nie wiesz co zrobić, co wybrać? Pomogę – zapraszam do czytania i porównywania artykułów.

UWAGA!

Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia ortodontycznego. Pamiętaj aparat ortodontyczny (np. stały, nakładkowy) to wyrób medyczny który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i ortodontycznej oraz jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Umieszczone cenniki nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i są publikowane tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Artykuł nie jest sponsorowany.

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI