U Smile nakładki ortodontyczne

Redakcja portalu
Na tle morza w ręku trzymane są nakładki na zęby U Smile.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele zagranicznych i rodzimych nakładek ortodontycznych. U Smile są to nakładki ortodontyczne produkowane i praktykowane od czterech lat w Polsce. Leczenie tymi nakładkami oferuje już 150 placówek stomatologicznych. Dlaczego popularność tej marki wzrasta? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Zalety nakładek U Smile

Nakładkami U Smile można leczyć młodzież i dorosłych. Nakładki są przezroczyste, prostowanie zębów przebiega w sposób dyskretny. Do jedzenia zdejmuje się nakładki z zębów, dlatego przez całe leczenie, można jeść swobodnie. Do uprawiania sportów rekreacyjnie czy wyczynowo, aparatu nakładkowego nie trzeba zdejmować z zębów. Niezaprzeczalną korzyścią jest oszczędność czasu, ponieważ podczas leczenia, nie trzeba odbywać regularnych wizyt kontrolnych. W planie leczenia określona jest częstotliwość wizyt kontrolnych.

Ankieta kwalifikacyjna

Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem nakładkami U Smile, pierwszym krokiem jest wypełnienie ankiety kwalifikującej. Na stronie internetowej usmile.life  należy zaznaczyć najbardziej zbliżoną charakterystykę swoich zębów. Pytania w ankiecie dotyczą występowania:

  • stłoczeń zębów
  • rozsunięć
  • szpary poziomej między zębami
  • przebarwień zębów

oraz

  • ogólnego opisu stanu zdrowia zębów.

Cena U Smile

Poniżej przedstawiono ceny za leczenie wybranych wad zgryzu, w roku 2021.

 W tabeli przedstawiono koszt leczenia U Smile według czasu leczenia (w roku 2021).

Krótkie leczenie od 3 750 zł
Średnie leczenie od 5 000 zł
Długie leczenie  wycena w gabinecie 

Ceny nakładek prostujących zęby wynikają z wielu nakładających się kosztów. Pacjent płacąc za nakładki opłaca ilość nakładek, materiał nakładek, marketing i obsługę firmy je produkującej, czy samą markę. W firmie U Smile bardziej złożone wady, z długim leczeniem i skomplikowanym planem leczenia, mogą przekroczyć 10 000 zł. Warto wiedzieć, że U Smile nie ma pakietów leczeń. Cenę zawsze określa się indywidualnie.

Promocje

W niektórych gabinetach, można było otrzymać zniżki na prostowanie zębów. Po podpisaniu umowy na leczenie, odebrać można było zniżkę. Informacje o zniżkach i promocjach dostępne są na stronie producenta lub na facebooku.

Oferta specjalna 

W październiku 2021 dostępna była promocja dla studentów w wysokości zniżki 500 zł na leczenie ortodontyczne nakładkami U Smile (po podpisaniu umowy).

Gabinety

Na terenie całego kraju można znaleźć placówki partnerskie, w których dentyści pracują z nakładkami U Smile. Do leczenia niezbędne jest m.in. badanie lekarskie, zdjęcia RTG oraz skan zębów w formacie 3D lub klasyczne wyciski zębów. Usługi takie dostępne są w większości miast Polski. Pacjent wykonuje je w dowolnie wybranym miejscu. Następnie od lekarza otrzymuje wycenę swojego leczenia, oraz plan według którego będzie ono przebiegało.

Opinie

Nakładkami U Smile leczyło się na razie ok. dwóch tysięcy pacjentów. Wśród nich wymienić można fotomodelki: Barbarę Sarah Szczypiór i Annę Adamską. Model Rafael Malinowski, może również swoim uśmiechem zaświadczyć o precyzji prostowania zębów aparatem U Smile. Opinie zamieszczane w mediach są pozytywne.

Dygresje

W drodze do wymarzonego uśmiechu, szukamy dróg, które w sposób minimalny zburzą nasz codzienny harmonogram dnia. Opisywany system wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw. Po amerykańskich, niemieckich i tureckich systemach, pojawiają się polskie opcje prostowania zębów nakładkami. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego, jest już bardzo ważnym krokiem. Kolejny, to wybór lekarza i dopasowanej do swojej wady zgryzu marki nakładek. Tu mogę pomóc tylko opisując możliwości każdej z nich. Życzę podjęcia dobrych decyzji, zapraszam do czytania artykułów i zadawania pytań.

UWAGA! Artykuł ma charakter informacyjno-edukacyjny. Artykuł nie jest substytutem diagnozy i leczenia. W artykule nie opisane są wszystkie wskazania i przeciwskazania oraz skutki uboczne leczenia ortodontycznego. Pamiętaj aparat ortodontyczny (np. stały, nakładkowy) to wyrób medyczny który może nie być odpowiedni dla ciebie. Można go stosować jedynie po pełnej diagnostyce stomatologicznej i ortodontycznej oraz jedynie ze wskazań medycznych i pod nadzorem lekarza. Pełen zakres informacji na jego temat uzyskasz zawsze bezpośrednio u lekarza prowadzącego Twoje leczenie. Umieszczone cenniki nie stanowią oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i są publikowane tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Artykuł nie jest sponsorowany.

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie artykułu w części lub w całości, bez zgody portalu jest zabronione

Zobacz jeszcze:

2 komentarze

Beata 13 lutego 2022 - 19:01

Czy U Smile podejmuje się też skomplikowanych wad? Byłam na darmowym skanie Invisilign i został mi zaproponowany najdroższy pakiet za prawie 18 000 zł, leczenie przewidziane na okres ok. 1,5 roku z ekstrakcją dwóch 8ek, 1 zblokowanej i 1 częściowo zblokowanej, więc to dodatkowe pieniądze. Dowiedziałam się, że trzecia 8ka również będzie do usunięcia, jednak zostanie najpierw użyta to „wyciągnięcia jednej 5ki do przodu”, gdyż nakładki świetnie pchają zęby, ale nie dają rady z ich ciągnięciem i gdyby nie ta pomocna 8ka, nie dało by się nakładkami tego zrobić, a pozostawałaby jedynie sprężyna z aparatem metalowym. Mam też problem z drugą 5ka, która zrotowała się w stronę policzka. Ogólnie nawet nie wiedziałam o tych problemach z 5kami, zależało mi jedynie na ustawieniu górnej 2ki, która wystaje z braku miejsca. Czy można zamiast ustawienia wszystkich zębów wykonać prostowanie tylko zębów usmiechu?

Odpowiedz
dr Agnieszka Czechumska 13 lutego 2022 - 23:11

Witam, rzeczywiście z opisu wynikać może, że ma Pani wadę zgryzu wymagającą dłuższego leczenia. Invisalign to jeden z najdroższych systemów w Polsce. Proszę skorzystać z konsultacji u lekarzy, którzy leczą innymi nakładkami np. Pro Smile, Clear Correct czy U Smile. Może Pani również wziąć udział w Darmowej Akcji Ortodontycznej, w której ma Pani zagwarantowany darmowy skan i cyfrowy plan leczenia. Przychodnie biorące udział w akcji dostępne są do pobrania ze strony. Proszę sprawdzić, może inny lekarz i inny system pozwoli Pani otrzymać satysfakcjonujący plan leczenia i to za niższe pieniążki. Pozdrawiam

Odpowiedz

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI