Dentysta dla seniora

Redakcja portalu
usmiechniety babcia dziadek czyli senior idzie leczyc zeby do dentysty

Drodzy Seniorzy, jesteście dla nas bardzo ważni.

To dzięki Wam jesteśmy i to Wy dbaliście o nas gdy była taka potrzeba w przeszłości.
Teraz to my chcemy zatroszczyć się o wasze zdrowie.
Chcemy aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i zadowolenie.
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka artykułów które pozwolą Wam odpowiednio zadbać o zdrowie i piękny uśmiech.
Czy może być coś piękniejszego niż zdrowy uśmiech każdego dnia?

Zapraszamy do lektury
Redakcja Portalu dentystaradzi.pl

Ubytki erozyjne (nadżerki szkliwa) u seniorów i nie tylko.

U osób w starszym wieku, najczęściej oprócz próchnicy w zębach i wokół wypełnień, występują również mniejsze lub większe nadżerki szkliwa, starcia, czy złamania zębów. Czym charakteryzują się ubytki niepróchnicowego pochodzenia, typu erozje i jak się je leczy, o tym w artykule.

Ubytki erozyjne (nadżerki szkliwa) u seniorów i nie tylko. – dentystaradzi.pl

Protetyka na NFZ

Wielu pacjentów się pyta, komu przysługuje proteza zębowa w ramach świadczeń NFZ oraz jak długo na nią trzeba czekać w 2024 roku? Redakcja portalu sprawdziła aktualny czas oczekiwania na wykonanie protezy zębowej na Narodowy Fundusz Zdrowia. W artykule opisano również gdzie znajdziesz protetyka na NFZ oraz co jest refundowane z protetyki stomatologicznej w ramach NFZ w Polsce?

Protetyka na NFZ. Protezy zębów. Ceny i Terminy 2024 (dentystaradzi.pl)

Narodowy Fundusz Zdrowia – Co jest refundowane u dentysty?

Dentysta z podpisanym kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia leczy bezpłatnie zęby każdego ubezpieczonego seniora i to w każdym polskim województwie. Bezpłatne zabiegi stomatologiczne refundowane na NFZ obejmują m.in.: leczenie zębów, znieczulenie, czyszczenie zębów czyli usuwanie kamienia nazębnego, leczenie paradontozy, darmowe chirurgiczne zęba.

Dentysta na NFZ w 2024. Czy można za darmo leczyć zęby? (dentystaradzi.pl)

Ostry dyżur stomatologiczny na NFZ, czyli dentysta w nocy i święta.

Gdzie szukać pomocy stomatologicznej w razie bólu zęba w dni wolne i w Święta? Warto wiedzieć, że w każdym województwie istnieje bezpłatny ostry dyżur stomatologiczny na NFZ. O tym na jaką pomoc możemy liczyć i gdzie w artykule.

Ostry dyżur stomatologiczny na NFZ, czyli dentysta w nocy i święta. (dentystaradzi.pl)

Czy z paradontozą można mieć implanty?

To czy będziesz mógł/mogła mieć wkręcony implant zęba, zależy od etapu paradontozy na jakim cię zdiagnozowano oraz od odpowiedzi organizmu na leczenie tej choroby.

Pamiętaj, dentysta kwalifikuje pacjenta do zabiegów implantologii tylko gdy nie występują wątpliwości co do zdrowia jamy ustnej i całego twojego organizmu. Więcej informacji w artykule.

Czy z paradontozą można mieć implant zęba? Dentysta odpowiada. (dentystaradzi.pl)

Nakładki prostujące na zęby

Każda osoba szukająca sposobu na prostowanie swoich zębów, powinna być świadoma, że istnieje leczenie przezroczystymi nakładkami na zęby. U seniorów też możliwe jest leczenie ortodontyczne zębów aparatem stałym, czy nakładkami ortodontycznymi. Warto wiedzieć więcej na ten temat dla siebie, czy dla swoich wnuków.

Nakładki ortodontyczne prostujące na zęby 2024 | Opinie, Firmy, Ceny (dentystaradzi.pl)

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI