FB Invisalign Polska – grupa wsparcia dla pacjentów

Redakcja portalu
logo FB i front grupy polecznosciowej pacjentow invisalign polska grupa wsparcia pacjentow

Na Facebooku od 2019 roku istnieje społeczność „Invisalign Polska – grupa wsparcia dla pacjentów”. Na dzień 07.08.2023 liczy ona 7865 członków grupy.  Miesięcznie jest ponad 100 wpisów pacjentów w trakcie, przed leczeniem lub po zakończonym leczeniu nakładkami Invisalign. Zadawane są pytania o leczeniu systemem przezroczystych nakładek Invisalign, cenach za pakiety w różnych miastach w Polsce i za granicą.  Pacjenci wymieniają się tam opiniami i doświadczeniami. Warto wiedzieć o takich miejscach, lecz najważniejsza jest opinia lekarza na temat możliwości leczenia, przebiegu oraz zakończenia leczenia ortodontycznego alignerami. W artykule będziemy dopisywać co jakiś czas pytania grupowiczów i nasze do nich komentarze.

Ciekawe pytania na grupie „Invisalign Polska – grupa wsparcia pacjentów”

Czytelnicy i użytkownicy grupy „Invisalign Polska – grupa wsparcia”, podejmują niemalże wszystkie tematy związane z leczeniem ortodontycznym nakładkami. Dentyści przestrzegają, że część opinii może być prawdziwa ale część wpisów może zawierać nieprawdę. Pacjenci powinni bazować na własnej wiedzy, którą czerpią z eksperckich portali, czasopism czy konsultacji z dentystami.

Hej gdzie polecacie założyć nakładki? Warszawa

28 stycznia 2023 podało na grupie powyższe pytanie. Udzielono na nie ponad 50 odpowiedzi.

Warto pamiętać, że to nie nakładki leczą pacjenta, tylko lekarz używając nakładek.  Nakładkami też nie może być leczona każda wada zgryzu. Dlatego warto udać się na konsultację do lekarza leczącego nakładkami, po informację czy ten system jest odpowiedni na Twoje leczenie. Często też, lekarz nie udzieli takiej odpowiedzi na wizycie konsultacyjnej tylko po wnikliwej analizie badań dodatkowych takich jak skan zębów, zdjęcia radiologiczne i wykonany wstępny cyfrowy plan leczenia.

Czy można pić ciepłe herbatki ziołowe w nakładkach?

Pełne pytanie brzmiało: „Hej! Mam pytanie z serii „gastronomicznych” 😁 Czy ktoś z Was pija herbatki ziołowe w nakładkach? A jeśli tak, to czy można je pić, kiedy są jeszcze ciepłe? Bardzo lubię takie herbaty (rumianek, mięta, itp.) i wcześniej pijałam je często w ciągu dnia. Teraz się trochę wzbraniam, bo nie wiem, czy nakładki się nie odbarwią, a poza tym nie przepadam za zimnymi herbatami. Ktoś może w ogóle wie, jaka temperatura jest dla nakładek akceptowalna?”
Warto wiedzieć, że w nakładkach nie można pić wrzących i gorących napojów. Dozwolone jest picie napojów w temperaturze pokojowej lub leciutko ciepławej. Nie można pić napojów o skrajnych barwach tj. czerwone wino, sok z buraków czy ciemnych owoców. Nie można pić również kwaśnych ani o skrajnych pH napojów tj. sok z ogórków kiszonych, coca-cola, sok z grejfrutów.

Hej! Czy jest tu ktoś prowadzący leczenie invisilign w Kielcach lub okolicach?

Warto wiedzieć, że niemal w każdym dużym mieście jest już lekarz certyfikowany z leczenia nakładkami Invisalign. Od jakiegoś czasu dostępność do lekarzy leczącymi nakładkami Invisalign wzrosła poprzez certyfikację dentystów z systemu Invisalign Go, o którym pisaliśmy w artykule na temat pakietów Invisalign.

Pytanko do tych co już po – ile czasu trwa stripping?

Warto wiedzieć, że stripping zębów u każdego pacjenta może trwać różnie ;) Jeden pacjent będzie miał zaplanowany tylko jeden ząb do strippingu, podczas gdy inny aż 10 przestrzeni międzyzębowych do IPR czyli strippingu.  Reasumując czas na stripping może wynieść od paru minut aż do 20-30 minut lub dłużej  ;)

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI