6 prezentów pomagających dziecku dbać o zęby.

Redakcja portalu
dzieci otwieraja prezent z rzecza do czyszczenia i dbania o zeby szczoteczka pasta klepsydra

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zastanawiamy się co kupić naszym pociechom. Dentysta proponuje aby w tym roku były to gadżety stomatologiczne zachęcające dziecko do mycia zębów. Prezent kolorowy, zabawny i z przesłaniem, a nade wszystko dostępny i na każdą kieszeń. Pamiętajcie, te niewielkie dentystyczne prezenty mogą być świetnym pomysłem na dodatek do urodzinowych prezentów.

Prezent dla dziecka w postaci szczoteczki do zębów

Pierwsze co kojarzy nam się z myciem zębów dzieci to odpowiednia szczoteczka. Mogą być one zarówno ręczne jak i elektryczne. Każda z nich może być ozdobiona postacią z ulubionej bajki czy gry. Wielkość, kształt, kolor i cena to wybory przed jakimi staniemy. O tym jaka jest idealna pierwsza szczoteczka do zębów dla dziecka przeczytasz w jednym z artykułów na portalu.

Do szczoteczki oczywiście odpowiednio dobrany kubeczek. Służy on do przepłukiwania wodą jamy ustnej po myciu ząbków, a nie trzymania szczoteczki po ich umyciu. Kolorowy z ulubioną postacią czy idolem od razu zdopinguje do mycia zębów.

Trzymadełko na szczoteczki to dobry pomysł na to aby szczoteczka spokojnie suszyła się bez spływania wody np. do kubeczka, gdzie powszechnie odkłada się szczoteczki. Trzymadełka takie to również postacie z bajek, czy kolorowe zwierzątka. Zabawny element w łazience.

Prezent w postaci nowej pasty do zębów z wyciskaczem

Kolorowa, smakowa pasta do zębów, indywidualnie dobrana do wieku dziecka – to kolejny element zachęty do mycia zębów. Pamiętaj, przed kupnem pasty do zębów dla dzieci warto skonsultować się ze stomatologiem dziecięcym by to On dopasował ten produkt dla dziecka.

Wyciskacz do pasty to nie tylko kolorowy zabawny gadżet, ale również dozownik i jednocześnie element pokazujący jak należy ją oszczędzać. Wszystko kosztuje a tu na małym elemencie oprócz nauki higieny uczymy dziecko ekonomii.

Klepsydra lub minutnik do mierzenia czasu mycia zębów

Aby czas mycia zębów był stały i miło upływał, super gadżetem są kolorowe minutniki. To nie tylko zegary ale różnego rodzaju klepsydry, pomysłowe 2 minutowe, kolorowe, zabawne. Dzieciom czas mycia zębów szybko mija obserwując tego rodzaju „zegary”.

Pudełeczka na trzymanie zębów mlecznych

Wypadające mleczaki to naturalny stan u dorastających dzieci. Można te pierwsze ząbki zatrzymać na pamiątkę. Przechowywać je można w specjalnie do tego dedykowanym ząbku – pudełku. Sympatyczny kolorowy ząbek to nie duży wydatek, a radość i porządek dla całej rodziny.

Długopis z lusterkiem stomatologicznym

Dzieci z natury są bardzo ciekawe, chętnie chcą zobaczyć co tez dzieje się w jego jamie ustnej i czy ten nowy ząb już rośnie. Można mu do tego celu nabyć długopis z lusterkiem stomatologa. Wydatek nie duży, a głód wiedzy zaspokojony.

Zabawki do odgrywania roli dentysty

Dla wszystkich maluchów których fascynuje praca dentysty polecamy zabawki m.in. typu: „ Baby Alive pierwszy ząbek”- lalka wymagająca opieki stomatologicznej; Zestaw dentysta dla dzieci, czy zestaw lekarza dentysty; leczenie zębów u dentysty;  Krokodyl; czy doktor Drill. Wybór jest olbrzymi, wszystko zależy od wieku dziecka i zasobności portfela kupującego.

„Drodzy opiekunowie, rodzice, dziadkowie możecie wspólnie zadbać o to aby wasze skarby miały zdrowe piękne ząbki. Zachęcając aby systematycznie dbały o ich higienę, dbamy również o ich zdrowie. Przecież na niczym nam tak bardzo nie zależy, jak na tym by dzieci były zdrowe i prawidłowo się rozwijały. Przykłady umieszczonych powyżej pomysłów prezentów, gadżetów to krok właśnie w tę stronę.”

Dr Agnieszka

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI