„Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”- ogólnopolska akacja profilaktyczna

Redakcja portalu
3 usmiechnietych dzieci akcja rozdajemy usmiechy na zdrowie dla dzieci 2024 leczenie zebow mlecznych

Podobnie jak organizatorzy uważamy, że każde dziecko zasługuje na zdrowe zęby.
Dlatego zapraszamy rodziców z pociechami do wzięcia udziału w tej bezpłatnej profilaktycznej akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”.
Rozpoczęła się ona 6 marca 2024 i potrwa do końca miesiąca.
Organizatorami są:

  • Polskie Towarzystwo Stomatologiczne
  • Septodont
  • Enel-Med Stomatologia

Celem akcji jest realizacja działań badawczo-profilaktycznych w zakresie higieny jamy ustnej dzieci od 3. do 12. roku życia.
Aby wziąć udział w programie wystarczy, że rodzic zgłosi swoje dziecko, które ma ubytki próchnicowe, poprzez krótki formularz dostępny na stronie https://www.usmiechdladziecka.pl/
W ciągu 48 godzin od rejestracji zgłoszenia, konsultant centrum medycznego enel-med oddzwoni. Umówi dziecko na bezpłatny przegląd stomatologiczny w jednej z placówek sieci na terenie całej Polski.
Jest to bezpłatna wizyta kwalifikująca do programu. Po zakwalifikowaniu do programu „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”, dziecko zostanie poddane leczeniu, które również jest bezpłatne.
Spieszmy się z rejestracją (https://www.usmiechdladziecka.pl/) , liczba dzieci mogących wziąć udział w programie jest ograniczona.

Wiedza na temat zdrowia jamy ustnej jest podstawą do prawidłowego kształtowania nawyków u dzieci.

O tym jak zadbać o zachowanie należytej higieny w jamie ustnej pisaliśmy w artykułach:

Niedostateczna opieka stomatologiczna jest często powodem do rozwoju próchnicy u dzieci. Jak uniknąć tej ta choroby pisaliśmy m.in. w artykułach:

Nie wyleczone zęby są często powodem do powstawania wad zgryzu, czy problemów z wymową. Jak można prostować zgryz u dzieci pisaliśmy w artykułach:

Zapraszamy do udziału w akcji i lektury naszych artykułów. Pytania zawsze mile widziane ;) 

Zobacz jeszcze:

PODZIEL SIĘ SWOIMI PYTANIAMI I OPINIAMI